Sony: PlayStation VR2 dorazí na trh v únoru

Sony: PlayStation VR2 dorazí na trh v únoru

Základní balení se bude prodávat za 600 eur. K dispozici bude i bundle se hrou Horizon

Zdroj: Sony

Headset PlayStation VR2 dorazí na trh 22. února, stejně jako nové ovladače Sense a jejich nabíječka. Doporučená cena headsetu, dvou ovladačů a sluchátek byla stanovena na 600 eur. Bundle se hrou Horizon Call of the Mountain bude v prodeji za 650 eur. Nabíječka ovladačů pak přijde na 50 eur. Oficiální české ceny zatím neznáme, ale oslovili jsme české zastoupení PlayStationu a čekáme na odpověď. Pokud bychom použili jen hrubý přepočet, zařízení by vyšlo na necelých 15 tisíc korun, částka ale bude téměř jistě ještě o něco vyšší, zvlášť když budete chtít hru nebo nabíjecí stanici pro ovladače.

„V uplynulých měsících jsme vám představili PlayStation VR2 a přiblížili novou generaci her ve virtuální realitě, která vám umožní uniknout do nových světů a zažít přelomový pocit pohlcení,“ začíná článek na blogu PlayStationu, pod kterým je podepsána viceprezidentka značky, hardwaru a periferií v SIE Isabelle Tomatis. Dále opakuje výše zmíněné datum a vyzdvihuje již známé vlastnosti nového zařízení. Co se týče balení se hrou Horizon Call of the Mountain, hra nebude v balení zahrnuta ve své fyzické podobě, ale hráči obdrží pouze klíč pro stažení digitální verze. Samozřejmostí je pak možnost předobjednat si tuto hru i další zcela samostatně s tím, že předobjednávky odstartují už během tohoto měsíce.

Dále následuje zpráva o tom, jak si budou moci zařízení zájemci objednat, jde však jen o očekávané rozdělení regionů na ty, kde funguje oficiální obchod PlayStationu a kde nikoliv. Přímo přes stránky PlayStation Direct budou moci objednávat hráči z USA, Spojeného království, Francie, Německa, Belgie, Nizozemska a Lucemburska. Pro Česko nebo Slovensko platí, že od 15. listopadu nabídnou předobjednávky lokální distributoři a obchodní řetězce, jak bylo například zvykem u PlayStationu 5.

Sony také představila nové chystané tituly pro PlayStation VR2 a láká, že při uvedení zařízení na trh by mělo být k dispozici přes 20 her. Kromě již zmíněného a dříve oznámeného Horizon Call of the Mountain se můžeme těšit například na nový Crossfire: Sierra Squad, Switchback VR ze série The Dark Pictures nebo kolekci Jurassic World Aftermath. Souhrn všech nově oznámených her naleznete v našem dalším článku.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru