PlayStation VR2 na launch nabídne přes 30 her

PlayStation VR2 na launch nabídne přes 30 her

Gran Turismo 7 podporuje všechny tratě a auta ve VR. Sony ukázala 13 nových titulů

Zdroj: Sony

Společnost Sony odhalila kompletní seznam launchových her pro headset PlayStation VR2. Zařízení vstoupí na trh s více než 30 tituly. To je opravdu velké číslo. Výrobce současně na PlayStation Blogu odhalil 13 nových her pro PS VR2. Mezi těmi najdeme Before Your Eyes, Kayak VR: Mirage, Pavlov VR, Puzzling Places, Song in the Smoke: Rekindled, Synth Riders: Remastered Edition, Thumper, NFL Pro Era, What the Bat?, Rez Infinite, Tetris Effect, Creed Rise to Glory: Championship Edition a The Last Clockwinder. Kompletní seznam je ale mnohem delší a můžete ho prozkoumat níže.

Launchové hry

After the Fall (Vertigo Games)
Altair Breaker (Thirdverse)
Before Your Eyes (Skybound Interactive, launch okno)
Cities VR (Fast Travel Games) 
Cosmonious High (Owlchemy)
Creed Rise to Glory: Championship Edition (Survios, launch okno)
The Dark Pictures: Switchback (Supermassive, launch okno)
Demeo (Resolution Games)
Dyschronia: Chronos Alternate (MyDearest Inc., Perp Games)
Fantavision 202X (Cosmo Machia, Inc.)
Gran Turismo 7 (bezplatný update PS5 verze GT7)
Horizon Call of the Mountain (Firesprite, Guerrilla)
Job Simulator (Owlchemy)
Jurassic World Aftermath (Coatsink)
Kayak VR: Mirage (Better Than Life)
Kizuna AI – Touch the Beat! (Gemdrops, Inc.)
The Last Clockwinder (Pontoco/Cyan Worlds)
The Light Brigade (Funktronic Labs, součástí PS VR i PS VR2 verze) 
Moss 1 & 2 Remaster (Polyarc)
NFL Pro Era (StatusPro, Inc., bezplatný PS VR2 upgrade)
No Man’s Sky (Hello Games, launch okno)
Pavlov VR (Vankrupt)
Pistol Whip (Cloudhead, bezplatný upgrade)
Puzzling Places (Realities.io, bezplatný upgrade)
Resident Evil Village (Capcom, bezplatný update PS5 verze RE Village) 
Rez Infinite (Enhance)
Song in the Smoke (17 Bit)
STAR WARS: Tales from the Galaxy’s Edge (ILMxLab)
Synth Riders (Kluge Interactive, bezplatný upgrade)
The Tale of Onogoro (Amata K.K)
Tentacular (Devolver)
Tetris Effect (Enhance)
Thumper (Drool LLC)
The Walking Dead: Saints & Sinners: Ch. 2: Retribution (Skydance, launch okno)
Vacation Simulator (Owlchemy)
What the Bat (Triband)
Zenith: The Last City (Ramen VR, bezplatný upgrade)

Důležité je jen upozornit, že tyto hry nemusí být připravené přesně na Day 1. Sony mluví o launch okně, takže mohou vyjít krátce po PS VR2. Sony rovněž potvrdila, že Gran Turismo 7 bude připravené na launch a nabídne formou bezplatného updatu přístup ve VR verzi ke všem autům a tratím. Hra také podporuje všechny režimy včetně on-line závodů. Jedinou výjimkou je split-screen multiplayer. Samotný headset přijde na trh 22. února.

Zdroj: Sony

Before Your Eyes

Oceňovanou příběhovou hru Before Your Eyes si mohli hráči zahrát již na PC a mobilních zařízeních za pomocí kamery, jelikož využívá unikátní mechaniku – ovládání očima, přesněji mrkáním. Ve hře se vydáváte na památné dobrodružství, které ovšem začíná po vaší smrti. Aby vás však převozník mohl vzít na druhý břeh do posmrtného života, musí znát ten předchozí, proto se vrátíte zpět a znovu prožijete své klíčové okamžiky, doslova před svýma očima. Na tuto emotivní pouť se budete moci vydat ve VR 10. března 2023.

Kayak VR: Mirage

V tomto případě za sebe mluví už samotný název. Kayak VR: Mirage vezme hráče na nejrůznější úchvatná místa na kajaku. Hra nabízí úchvatné scenérie, rozmanitou přírodu včetně zvěře, jimiž se lze kochat, ale zároveň i výzvu. Kdo nechce pouze obdivovat přírodní krásy, může se asynchronně pustit do závodu s dalšími hráči. Kayak VR: Mirage vyšlo už PC, kde dokázalo, že může být díky grafice a velice věrohodně zpracovanému pádlování skvělým zážitkem. Na PSVR2 vyjde 22. února.

Pavlov VR

Pavlov je už o něco starším kouskem než předchozí hry, zároveň nejde o nové oznámení, jelikož se o příchodu hry na PSVR2 vědělo už od roku 2021. Tato VR střílečka, kterou někteří hráči přirovnávají k Battlefieldu nebo Counter Strike, vyšla na PC už v roce 2017, ale nutno podotknout, že je stále v předběžném přístupu. Pavlov VR hráče vezme do bojů moderních i těch za druhé světové války za přítomnosti klasických režimů jako jsou Search And Destroy, Deathmatch, King of the Hill a Gun Game. Pavlov VR vyjde na PSVR2 22. února.

Puzzling Places

Logická puzzle hra Puzzling Places byla dostupná kromě Oculusu i na původním PlayStationu VR, ale dočkají se ji hráči i na headsetu novém. Jde o relaxační hru, jejímž cílem je skutečně skládat puzzle, v tomto případě nejrůznější miniatury a předměty ze všech koutů světa, a vedle drobných vylepšení nabídne exkluzivně i 1000dílné skládačky. Puzzling Places vyjde na PSVR2 22. února a pro stávající majitele na PSVR bude zdarma.

Zdroj: Sony

Song in the Smoke: Rekindled

Rekindled je podle vývojářů ze studia 17-Bit remasterem jejich hry Song in the Smoke, která původně vyšla v roce 2021 na PC (Oculus) a PlayStation 4, tedy na PlayStation VR. Song in the Smoke: Rekindled bylo, je a bude survival simulátorem uprostřed nebezpečného světa naprosto mimo náš čas. Můžete lovit, vyrábět, prozkoumávat… zkrátka přežívat. Kolem se však potulují nebezpeční tvorové, které není radno provokovat. Hra v nové verzi vyjde při launchi headsetu, tedy 22. února.

Synth Riders: Remastered Edition

Máme tu další remaster pro nový headset, jak vidno už ze samotného názvu. Synth Riders je VR rytmická taneční hra, která všechny hráče pořádně rozhýbe v rytmu více než 50 licencovaných skladeb a řady dalších v dostupných DLC. I v tomto případě bude hra zdarma pro vlastníky původní verze, přičemž se samozřejmě přenesou i jejich dokoupené hudební balíčky. Synth Riders: Remastered Edition vyjde v únoru.

Thumper

Verze pro PSVR2 se dočkává i další rytmická hra Thumper, u níž však můžete bez obav zůstat sedět. Thumper oslovil hráče napříč všemi platformami i bez VR, ovšem není pochyb o tom, že pořádně zběsilá jízda s podivným broukem po horské dráze je ve virtuální realitě ještě zajímavějším zážitkem.

Zdroj: Sony

NFL Pro Era

Pokud jste si někdy chtěli vyzkoušet, jaké to je vést fotbalový tým k Super Bowlu, v oficiálně licencovaném simulátoru NFL Pro Era máte díky virtuální realitě tuto možnost téměř jako na dlani. Hra původně vyšla loni pro PC a PlayStation 4, zatím však není známo, zda verze pro PlayStation 5 a tedy PSVR2 přinese nějaké větší změny či vylepšení.

Zdroj: Sony

What the Bat?

Pokud znáte hru What the Golf?, vězte, že v tomto případě nejde jen o podobný název, ale skutečně o další počin studia Triband. V této hře nemáte v ruce baseballové pálky, jelikož vaše ruce jimi vyloženě jsou. What the Bat? je velice bláznivá hra, která se nebere vážně, což vede k řadě humorných situací a nejrůznějším podivných, ba až pochybným úkolům, které zahrnují zkrátka… všechno možné. Pro úplnost doplňme, že je možné hladit psy. Hra vyšla loni na PC, na PSVR2 bude k dispozici od 22. února.

Rez Infinite

Unikátní „hudební střílečka“ Rez se rovněž podívá na PSVR2. A není divu, tato hra poprvé vyšla už v roce 2001 na PlayStation 2 a Dreamcast, poté zavítala i na Xbox a v posledních letech si již coby rozšířené vydání pod názvem Rez Infinite získala hráče i na Androidu, PC a PlayStationu 4 včetně VR. Port pro PlayStation 5 a PSVR2 dorazí v den vydání headsetu, tedy 22. února, a pro stávající majitele verze pro PlayStation 4 bude nová verze zdarma.

Tetris Effect: Connected

Inu, kdo by neznal Tetris. Tetris Effect je v současnosti jedním z nejznámějších a skutečně nejefektivnějších Tetrisů díky příjemné hratelnosti, herním režimům a samozřejmě působivé audiovizuální stránce. Tetris Effect: Connected je pak dva roky starou verzí s podporou multiplayeru, která skládání kostiček činí ještě dobrodružnějším. Ve verzi pro PS5 pak nabídne u headsetu 120 snímků za sekundu s rozlišením 2000×2040 px nebo vylepšenou haptickou odezvu. Pro majitele hry na PS4 bude od 22. února k dispozici upgrade za 9,99 dolarů.

Zdroj: Sony

Creed: Rise to Glory – Championship Edition

Boxer Adonis Creed se se svými pěstmi opět hlásí o slovo. Tato VR boxerská hra poprvé vyšla v roce 2018 a zaujala řadu hráčů svou realističností z hlediska grafiky i samotného boxování. Championship Edition přináší přepracovaný multiplatformní matchmaking a pro PSVR2 bude k dispozici nový obsah díky partnerství se společností MGM u příležitosti uvedení filmu Creed III do kin v březnu.

Zdroj: Sony

The Last Clockwinder

The Last Clockwinder je půvabná relaxační logická hra, která vás nechá opravit starou hodinovou věž. Nejprve je však nutné vytvořit propojený systém, k čemuž pomohou i klony, které se postarají o automatizaci a týmovou práci, již je však nejprve nutné rozeběhnout. Hra vyšla minulý rok na PC, na PlayStation se ve verzi pro PSVR2 podívá poprvé, přičemž se tak rovněž stane při uvedení headsetu 22. února.

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru