Suicide Squad: Kill the Justice League, Warner Bros. Interactive Entertainment, Suicide Squad zřejmě zatím nemá nové datum vydání

Suicide Squad zřejmě zatím nemá nové datum vydání

Schreier rovněž připouští rok 2024. Podle VGC jsou vývojáři ohledně hry optimističtí

Zdroj: Warner Bros.
17. 3. 2023

V únoru se nám během prezentace State of Play blíže ukázala akční hra Suicide Squad: Kill the Justice League od Rocksteady Studios. Titul se však stal terčem kritiky, a na základě toho mělo údajně dojít k dalšímu odkladu vydání, jež bylo původně plánováno na 26. května 2023. Respektive oficiálně stále je. S informací o možném odkladu před týdnem přišli nezávisle na sobě novináři Jason Schreier a Jez Corden, přičemž se předpokládalo, že oficiální oznámení nemusí být daleko. K tomu ovšem zatím nedošlo, zato se objevují další náznaky.

Ke spekulovanému odkladu zatím neposkytlo komentář ani studio, ani vydavatel. Po Schreierovi a Cordenovi se k situaci kolem hry a data vydání nicméně vyjádřil i Jeff Grubb, podle něhož mohlo být Suicide Squad odloženo dokonce až na příští rok, jak se měl dozvědět z důvěryhodného zdroje. Nyní se k tématu ale znovu vrací také Jason Schreier, který odhaduje důvod, proč zatím nedošlo k oficiálnímu potvrzení. Jak píše na svém Twitteru, zaměstnanci měli být o posunu informováni už před několika týdny, ale patrně nijak konkrétně. Podle Schreiera je možné, že zatím jednoduše není nové datum známo ani interně, což může být právě tím důvodem, proč ještě nebyla situace nijak oficiálně komentována. Znovu však udává, že samotný základ hry by se neměl měnit, jak zaznělo už před týdnem, a zároveň podle něj nelze vyloučit, že by hra mohla skutečně nakonec vyjít až v roce 2024.

Kritika ze strany hráčů se vedle hratelnosti týkala především battle passu a live service modelu, případně nutnosti neustálého připojení k internetu i během hraní singleplayeru. Mnozí proto začali doufat, že by odklad mohl být využit k přepracování právě těchto problémových částí hry. Ačkoli se stále jedná o neoficiální informace, zatím se shodují v tom, že takové změny v plánu nejsou. Údajný odklad hry se stal i tématem posledního podcastu magazínu Video Games Chronicle, kde se mu věnoval šéfreaktor Andy Robinson. Ten se vrátil ke hře Gotham Knights, která se rovněž musela potýkat s kritikou, ale Suicide Squad by mělo být jiné. Robinson zmínil, že je v kontaktu s vývojáři a že oni sami jsou ohledně hry optimističtí a věří tomu, co vytvořili. Otázkou však je, co na výsledek řeknou hráči a kdy vlastně bude.

Vývoj Suicide Squad nepůsobil navenek příliš idylicky víceméně od samotného oznámení. Hra byla po mnoha spekulacích oficiálně představena v roce 2020 a počítalo se s vydáním v roce 2022, v únoru minulého roku nicméně došlo k odkladu právě na letošní jaro. Pokud se ho tedy nakonec dočkáme. Na konci října však došlo i k oznámení odchodu Jamieho Walker a Seftona Hilla, zakladatelů Rocksteady Studios, kteří se společně pustí do něčeho nového a jinde. Oficiální datum vydání Suicide Squad: Kill the Justice League nicméně v tuto chvíli stále zní 26. května 2023.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru