Subnautica 2, Krafton, Subnautica 2 nabídne multiplayer a vyjde letos

Subnautica 2 nabídne multiplayer a vyjde letos

Krafton odhalil detaily o kooperaci, enginu, live service modelu i dřívějším vydání

Zdroj: Unknown Worlds Entertainment
Název: Subnautica 2 Vývojář: Vydavatel: Žánr:

Vývoj nové Subnauticy není žádným tajemstvím – víme o něm už od roku 2022 a v listopadu jej zmiňovala společnost Krafton ve finanční zprávě. Studio Unknown Worlds Entertainment hledalo nové kolegy, kteří by se k projektu připojili, ovšem z pracovních nabídek jsme se nedozvěděli mnoho konkrétních detailů o hře samotné. Nejnovější finanční zpráva za čtvrtý kvartál 2023/2024 už ovšem o velkém pokračování odhaluje více.

Subnautica 2 je zmíněna ve strategickém plánu pro rok 2024, což znamená první příjemné překvapení, jelikož se vydání hry předpokládalo na základě dřívější zprávy až v roce 2025. Stále však nelze vyloučit, že se může do té doby leccos změnit. Popis projektu navíc přímo zmiňuje, že se jedná o multiplayerové pokračování původní hry. Hlubiny oceánu a veškerý podvodní svět by měly být nyní ještě více ohromující a pohlcující, ovšem nadále se stylizovaným grafickým pojetím. Hra poběží na Unreal Enginu 5, jímž vývojáři nahradil Unity, které bylo využito během vývoje první hry z roku 2018 (v předběžném přístupu od 2014) i pokračování Subnautica: Below Zero z roku 2021 (předběžný přístup od roku 2019).

Zdroj: Krafton

Na hráče pak čekají další záhady na zcela nové mimozemské planetě, které budou moci objevovat sami, ale také až v kooperaci čtyř hráčů, kromě toho má jít o game as a service model s vylepšenou znovuhratelností. Platformy zde zmíněny nebyly, ale dá se předpokládat, že nová hra zamíří na PC a nové konzole PlayStation 5 a Xbox Series, otázkou by však mohlo být Nintendo Switch, na které obě předchozí hry rovněž vyšly. Krafton se na dotazy ohledně vydání, které zaslal například magazín The Loadout, zatím nijak nevyjádřil. Ovšem vzhledem ke zdroji těchto informací, jež pocházejí z oficiálního dokumentu vydaného společností, nelze pochybovat o jejich relevanci.

Aktualizace 9. února: Nakonec se však ukázalo, že prezentace Kraftonu nebyla zrovna ideálně formulována, načež se vývojáři pustili do uklidňování fanoušků a upřesňování informací. Prohlášení studia Unknown Worlds Entertainment jsme se věnovali v samostatném článku.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru