Krafton láká na novou Subnauticu

Krafton láká na novou Subnauticu

Kromě toho pracuje na extrakční akci od autorů PUBG nebo rivalovi pro The Sims

Zdroj: Unknown Worlds Entertainment
21. 11. 2023

Jihokorejská společnost Krafton ve své poslední finanční zprávě uvedla, že ve studiu Unknown Worlds Entertainment vzniká nová hra ze série Subnautica. Její vydání je plánované na první polovinu roku 2025. Krafton koupil tým sídlící v kalifornském San Franciscu v roce 2021. Další Subnautica má být velký počin, který vydavatel jmenuje hnedle vedle projektu Black Budget, což bude extrakční akce od autorů PUBG, která má vyjít už někdy ve druhé polovině příštího roku. Nic konkrétního ale bohužel o nové Subnautice nevíme. Původní Subnautica vyšla v roce 2018. Před dvěma lety jsme se pak dočkali pokračování s podtitulem Below Zero.

Není to ovšem poprvé, co slyšíme o nové Subnautice. Zmínka se objevila už loni v dubnu. Tehdy vývojáři ze studia Unknown Worlds Entertainment prostřednictvím inzerátu hledali designéra vyprávění příběhu. „Uchazeč bude po přijetí úzce spolupracovat s týmem na vyprávění poutavých a dramatických příběhů v kontextu herního zážitku a zároveň bude definovat historii nového sci-fi světa a jeho mimozemských obyvatel,“ stálo v inzerátu. Projekt tehdy byl prý na úplném začátku. Vývojáři kladli v inzerátu důraz na příběh a nemluvili o přímém pokračování, ale o další hře ze stejného univerza. Takže se spekulovalo, že by mohlo jít žánrově o něco trochu jiného a ne nutně další survival. Ale jinak jsme se moc nedozvěděli.

Ostatně moc toho nevíme ani o projektu Black Budget. Autoři PUBG se ale zjevně snaží o nějaký spin-off, který by se mohl svézt na aktuálním trendu extrakčních akcí. Titul míří na PC i konzole. Dalším velkým projektem ve vývoji má být sandboxová akční adventura Gold Rush od Vector North. A konečně pozornost budí i nový titul ve stylu The Sims nazvaný inZOI. Krafton před pár dny oznámil, že jej pohání Unreal Engine 5 a ukázal gameplay z rané verze. První ohlasy jsou poměrně pozitivní.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru