Subnautica 2, Krafton, Subnautica 2 nevyjde letos a nebude live service

Subnautica 2 nevyjde letos a nebude live service

Vývojáři upřesňují informace z finanční zprávy Kraftonu a uklidňují zmatenou komunitu

Zdroj: Unknown Worlds Entertainment
Název: Subnautica 2 Vývojář: Vydavatel: Žánr:

Včera společnost Krafton zveřejnil finanční zprávu za poslední čtvrtletí fiskálního roku 2023/2024 a velkou pozornost upoutala především Subnautica. Není tajemstvím, že studio Unknown Worlds Entertainment pracuje na pokračování oblíbené podmořské akční adventury, zpráva ovšem v několika bodech přinesla zajímavé detaily, které dokázaly velice rychle rozpoutat diskuzi a možná lehce znervóznit některé fanoušky. To neuniklo pozornosti samotných vývojářů, kteří rychle přispěchali s vlastním prohlášením a upřesněním některých informací, jež se začaly šířit internetem.

Ačkoli informace přišly z důvěryhodného zdroje, respektive přímo od samotné vydavatele, jejich formulace nebyla příliš šťastná. Prezentace zmiňovala, že Subnautica 2 je multiplayerovým pokračováním, nabídne singleplayer i kooperaci až pro čtyři hráče, poběží na Unreal Enginu 5 a navíc byla zahrnuta do plánu vydání v roce 2024, z čehož vyplývalo, že se uvedení dočkáme dříve, než se očekávalo. Největší vášně ovšem způsobil výklad live service modelu, který by hráče dle dosavadních reakcí příliš nepotěšil. Naštěstí ale vše není takové, jak se původně na základě zprávy zdálo, když vývojáři fanoušky ubezpečili a nabídli odpovědi na jejich časté a palčivé otázky.

Označení hry jako „Games-as-a-Service“ ze strany Kraftonu v tomto případě jednoduše znamená dlouhodobou podporu a pravidelné aktualizace hry během předběžného přístupu stejně jako u prvního dílu a pokračování Subnautica: Below Zero. „Žádné season passy. Žádné battle passy. Žádné předplatné,“ ujišťuje studio. Hra rovněž není primárně zaměřena na multiplayer, singleplayerový zážitek zůstává a kooperace bude pro hráče zcela volitelná. Méně příjemnou zprávou ovšem může být upřesnění, že ani vstup nové hry do předběžného přístupu není plánován na letošní rok. Ještě letos se však vývojáři hodlají podělit o další informace, na vydání si ovšem budeme muset ještě počkat.

„Jako vždy jsme hrdí a nesmírně vděční, že máme tak vášnivou a aktivní komunitu, která hry Subnautica hluboce miluje,“ stojí v závěru prohlášení. „Děkujeme za sledování veškerých novinek o našem postupu na další hře. Nesmírně se těšíme, až vám ukážeme, na čem jsme pracovali, a doufáme, že se vám to bude líbit stejně jako nám,“ dodávají vývojáři.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru