Star Wars Jedi: Survivor, Electronic Arts, Star Wars Jedi: Survivor nakonec vyjde i na staré konzole

Star Wars Jedi: Survivor vyjde i na staré konzole

EA a Respawn obrací a pracují na verzi pro PlayStation 4 a Xbox One. Vývoj je v rané fázi

Zdroj: EA
Název: Star Wars Jedi: Survivor Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 28. 4. 2023 Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 28. 4. 2023

Poměrně nedávno vydané pokračování Star Wars Jedi: Fallen Order s podtitulem Survivor vyšlo pouze na PC, PlayStation 5 a Xbox Series a nebylo v plánu, že by mělo vyjít i na staré generaci konzolí. Ovšem galaxie, div se, nakonec se tak přece jen stane. Star Wars Jedi: Survivor má překvapivě namířeno i na PlayStation 4 a Xbox One, jak vyplynulo ze zprávy o prvním kvartálu společnosti Electronic Arts, přičemž to oznámil CEO Andrew Wilson: „Díky síle této legendární franšízy a poptávce komunity se náš vývojářský tým zavázal přinést tento jediský zážitek i na PlayStation 4 a Xbox One.“ Studio Respawn Entertainment je nicméně na začátku a vývoj těchto staronových verzí je teprve v rané fázi, a tak nelze ani odhadovat, kdy by se jich mohli hráči dočkat.

Práce na Star Wars Jedi: Survivor pro PlayStation 4 a Xbox One jsou překvapivým zjištěním, především pak kvůli dřívějším vyjádřením studia a game directora Stiga Asmussena. V souvislosti se hrou se vícekrát zmiňovalo, že Survivor plně využije potenciálu nové generace konzolí a že půjde o skutečný next-gen zážitek, zatímco stará generace by byla pro hru i vývojáře v Respawnu omezující. To zaznělo například v rozhovoru na stránkách magazínu Play. Jedná se tedy o zajímavý a zejména pak nečekaný obrat. Ve zprávě též EA udávají, že vydání hry bylo komerčním úspěchem, a pochvalují si vedle recenzí i to, že jí hráči věnují více času než jejímu předchůdci Fallen Order. Nutno však připomenout, že se současné verze hry stále potýkají s chybami, především pak na PC. Podle vývojářů jsou pro ně veškeré tyto záležitosti stále nejvyšší prioritou a pracují na opravách a vylepšeních, o nichž budou nadále informovat.

Star Wars Jedi: Survivor vyšlo 28. dubna 2023 a v naší recenzi hra obdržela krásných 8 bodů z 10, přičemž si ji můžete připomenout výše či na tomto odkazu.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru