Souhrn ze Summer Game Fest 2024

Souhrn ze Summer Game Fest 2024

KCD2, Civilization VII, LEGO Horizon Adventures, Batman, Alan Wake II DLC a mnoho dalšího

Zdroj: Sony

Tak je to zase tady. Rok se s rokem sešel a i když je s tradiční E3 amen, všemožné letní prezentace nikam nemizí. Dnešní Summer Game Fest v podání Geoffa Keighleyho sice není úplně první akcí, ale rozhodně ji lze vnímat jako jednu z těch největších a v podstatě i takovou zahajovací celého tohoto herního období. Inu, nečeká nás toho málo, což platí i přímo o této prezentaci. Již s předstihem jsme se dozvěděli, že uvidíme například Kingdom Come: Deliverance II, některé další tituly se pak objevily tak trochu s předstihem, například Slitterhead či nová Civilizace. Teď se ovšem pusťme do toho všeho, čeho jsme se dočkali.

Kingdom Come: Deliverance II

Dočkali jsme se, máme tu slibovaný nový trailer na Kingdom Come: Deliverance II, ovšem stále bez data vydání. I nadále však platí, že hra míří na PC, PlayStation 5 a Xbox Series a vyjde ještě letos. A my pro vás máme detailní rozbor v samostatném článku.

LEGO Horizon Adventures

Spekulace se potvrdily, hned na úvod se ukázala kostičková hra LEGO Horizon Adventures, která byla vyhlížena. Též se potvrdilo, že titul nemíří jen na PlayStation 5, nýbrž současně i na PC, ale překvapivě také na Nintendo Switch. Hra nabídne lokální i online multiplayer, pracují na ní společně se studiem Guerrilla i Studio Gobo a vydání bychom se měli dočkat už kolem letošních Vánoc. Celkově má jít o hravou a odlehčenou verzi původních her, což se kostičkám stavebnice daří dobře navodit, hravost je navíc zřejmá už z uvedeného traileru. Díky svému přístupu je navíc hra vhodná i pro rodiny a děti. Hře jsme se již, tehdy ještě neoficiálně, věnovali i v samostatných článcích.

Sid Meier’s Civilization VII

Je tomu skutečně tak, onou hrou od 2K, která se měla ukázat během dnešní prezentace, je skutečně nová Civilizace. Sid Meier’s Civilization VII, další pokračování slavné strategické série, bylo částečně s předstihem odhaleno už během odpoledne, nyní už však máme k dispozici plnohodnotné odhalení včetně traileru a dalších informací. Opět budeme budovat civilizaci, opět budeme vládnout a pečovat, opět se budeme snažit dovést svůj lid z dávné historie k lepším zítřkům až do budoucnosti. Čeká nás vývoj, ale i celá řada konfliktů a válek, diplomacie nebo budování a mnoho dalšího. Hra vyjde na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series i Nintendo Switch příští rok. Detailnější představení můžeme vyhlížet v srpnu.

Alan Wake 2 – Night Springs Expansion

Sam Lake dorazil za tónů a pohybů Herald of Darkness, aby učinil velké oznámení a doručil fanouškům velice příjemnou novinku. Sociální sítě Remedy Entertainment v poslední době naznačovaly, že se schyluje k představení rozšíření pro Alana Wakea II, to ovšem není jediným oznámením. Jak Sam Lake s radostí sdělil, rozšíření Night Springs bude dostupné už za méně než 24 hodin. V Night Spring se objeví i další hratelné postavy, jež jsou inspirovány postavami z předchozích her od Remedy, a součástí aktualizace bude i bezplatný fotorežim. A aby toho nebylo málo, rozhodli se vyslyšet přání fanoušků, kteří hleděli na prázdné poličky, a nadělují jim vysněnou fyzickou kopii hry, která bude k dispozici jako deluxe nebo sběratelská edice.

Batman: Arkham Shadow

Temný rytíř a jeho Arkhamverse se vrací po dlouhých osmi letech, ne všichni fanoušci jsou ovšem z květnového oznámení nadšení, jelikož titul míří exkluzivně do virtuální reality a na headsety Meta Quest 3. Jak již víme, hru Batman: Arkham Shadow nevyvíjí Rocksteady, nýbrž studio Camouflaj ve spolupráci s Warner Bros. a DC Comics. Nový trailer každopádně představuje záporáka jménem The Rat King, jenž terorizuje město, a opět nás bere do temných ulic Gothamu, kde zuří chaos a hoří ohně. Hra vyjde na letos na podzim.

Harry Potter: Quidditch Championship

O Harry Potter: Quidditch Championship jsme už v minulosti slýchávali, vlastně jsme neoficiálně i leccos viděli díky únikům z playtestů. Nový trailer nicméně ukazuje další pohled na hru, ale navíc už rovnou odhaluje i datum vydání, které připadá na 3. září 2024. Hru pod Warner Bros. vyvíjí Unbroken Studios, proto famfrpálová (metlobalová) hra může nést i jméno Harryho Pottera, přičemž má představovat autentickou reprezentaci tohoto čarodějnického sportu. Farmfrpál si budeme moci zahrát v singleplayeru, ale jelikož jde o týmový sport, dočkáme se samozřejmě i možnosti kooperativních zápasů s přáteli nebo soupeřením s ostatními hráči. Hra má namířeno na PC i konzole PlayStation, Xbox a Nintendo Switch. Dřívější informace můžete nalézt i v našem archivu.

Black Myth: Wukong

Nový trailer obdržel i vyhlížená čínská soulsovka Black Myth: Wukong, která vyjde 20. srpna 2024, prozatím ovšem jen pro PC a PlayStation 5, jelikož verze pro Xbox Series potřebuje ještě více času na optimalizaci. Za toto čekání se vývojáři z čínského studia Game Science omlouvají se slovy, že tato verze ještě nesplňuje jejich standardy kvality, nové datum oznámí později. Nově zveřejněné FAQ pak naznačuje, že by se hra mohla v budoucnu dočkat i rozšíření. Co se týče samotného traileru, ten je opět ve stylu velice povedeného a působivého filmečku, v jeho závěru jsou pak představeny i další edice a možnosti předobjednávek.

Mighty Morphin Power Rangers: Rita’s Rewind

Morfujeme! Chyběli vám Strážci vesmíru? Pak se můžete těšit na jejich návrat v nové stylové a pořádně retro vypadající rubačce Mighty Morphin Power Rangers: Rita’s Rewind. Tyto barevné hrdiny si vzali do parády vývojáři a odborníci na „staré hry“ z Digital Eclipse, proto se dá očekávat, že nás čeká pořádný nostalgický zážitek se vším všudy. Strážci se bojí všude možně a se vším možným, samozřejmě morfují a u toho hraje skvělá hudba. A Rita se snaží překroutit běh dějin, což se jí pochopitelně nesmí podařit! Hra bude mít offline i online kooperaci až pro pět hráčů a vyjde na PC a (zatím nespecifikované) konzole ke konci roku 2024.

Sonic X Shadow Generations

Návrat oblíbené hry Sonic Generations z roku 2011 v podobě remasteru, byl oznámen během lednového State of Play, a nyní jsme se dočkali dalšího pohledu na všechna vylepšení, které hra nabídne. V případě Sonic X Shadow Generations totiž nejde pouze o vizuální stránku, jelikož se původní Sonic Generations vrací do Sonicovy minulosti a setkává se se svým mladším já, načež společně procházejí oblíbenými pasážemi ze svých starších her, což tentokrát zažije i sám Shadow Kromě nového traileru a obrázků zde navíc máme i datum vydání – Sonic X Shadow Generations vyjde na PlayStation 4 a PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series, PC a Nintendo Switch 25. října 2024.

Slitterhead

O přítomnosti Slitterhead, hororovky od studia Bokeh a autora Silent Hillu Keiičira Tojamy, jsme věděli dopředu. Už jsme však nečekali, že i tato hra, respektive její trailer, se objeví na internetu předčasně pár hodin před trailerem. Nyní si ho však můžeme vychutnat v plné kvalitě a začít se pořádně bát, ale rovněž se burcovat do boje s příšerami. Hra se totiž příliš nepodobá Silent Hillu, jak možná mohli někteří očekávat, a namísto plížení se spíše věnuje akci. Přesto však nechybějí znepokojivé výjevy, například klíčový parazit, který napadá mozky obětí, spoustu krve či vnitřností. Slitterhead vychází 8. listopadu 2024 na PC, PlayStation 4, PlayStation 5 a Xbox Series.

Star Wars Outlaws

Krátce se ukázalo i Star Wars Outlaws, které sice dostalo jen necelou minutu, je ovšem nutno pamatovat na to, že během nadcházejícího Ubisoft Forward se bude moci ukázat se vším všudy. Více ze hry tedy uvidíme v pondělí 10. června, přičemž i tuto akci budeme tradičně pokrývat.

Killer Bean

Svérázný fazolový hrdina Killer Bean, jehož jste možná dosud znali především z krátkých filmů, se měl stát hrdinou své vlastní videohry už dříve, naposledy na podzim. Ovšem vývojář míní, vývoj mění. Čekání už nicméně bude brzy u konce, jelikož se zbrusu novým a pořádně nabitým trailerem jsme se dozvěděli, že letos v létě hra konečně vstoupí do předběžného přístupu. Více informací o hře naleznete i v našem starším článku.

Phantom Blade Zero

Závěr akce patřil gameplay traileru ze hry Phantom Blade Zero, která opět nabídla návštěvu zajímavých prostředí, ale také ukázala zběsilou krvavou akci a zuřivý boj, v němž vývojáři z pekingského studia S-Game využívají choreografií od mistrů bojových umění. Na několika herních akcích – nyní právě na Summer Game Festu, poté následují akce ChinaJoy, Gamescom a Tokyo Game Show – si navíc budou moci zájemci sami osahat a vyzkoušet. Hra má namířeno na PlayStation 5 a PC.

Tears of Metal

Jednou z nově oznámených her je Tears of Metal od vývojářů ze studia Paper Cult. Ačkoliv jde na první pohled o projekt s menším rozpočtem, vsadil na velmi zajímavý výtvarný styl a podle popisu slibuje i poměrně divokou hratelnost. Má jít o zběsilou kombinaci žánru roguelike, hack-and-slash a kooperace, což se má zhmotnit v tuhých bitvách s nepřáteli i stále složitějším odkrývání detailů o Dračím meteoru. Hra počítá s propracovaným systémem upgradů, vylepšováním jednotlivých vojáků-parťáků, nebo rozšiřování míst, kde je možné mezi kampaněmi doplnit zásoby a trochu si odpočinout. Bohužel, v tomhle případě zatím neznáme datum vydání.

Valorant

Na Summer Game Festu byla odhalena také konzolová verze akce Valorant. Na PlayStation 5 a Xbox Series dorazí už 14. června, ale zatím jen v betě. Registrovat se můžete na oficiálním webu. Konzolová verze nenabídne cross-play s PC kvůli kompetitivním důvodům. Ale bude podporovat cross-progression, pokud budete chtít hrát na různých systémech.

Blumhouse Games (Jason Blum a Louise Blain)

Nový herní label společnosti Blumhouse konečně přiblížil své plány a odhalil, že pomůže na svět hned šesti hororovým titulům. První je hra Fear the Spotlight od Cozy Game Pals, která vyjde ještě letos. Další na řadě je titul Sleep Awake od nového studia Eyes Out, které založili Cory Davis (Spec Ops: The Line) a Robin Finck (Nine Inch Nails). Vermila Studios chystají first person hororovou adventuru Crisol: Theater of Idols. Grave Seasons je hra od Perfect Garbage. Playmestudio chytá titul The Simulation. A konečně Project C je novinka od týmu Half Mermaid Productions, za níž stojí designér Sam Barlow a Brandon Cronenberg. Na samotné hry už se podívejte ve videu.

New World: Aeternum

Amazon po úniku oznámil na akci New World: Aeternum. Je to nová verze MMO, která kromě PC 15. října dorazí také na konzole PlayStation 5 a Xbox Series. Má to být vylepšený zážitek se vším dosud vydaným obsahem na PC. Dojde tu ale také na úplné novinky.

The First Descendant

Nadějný looter shooter The First Ascendant od Nexonu se konečně dočkal uvedení data vydání. Pokud nemáte podobných akcí dost, dočkáte se 2. července na PC, PS5, PS4, Xbox Series a Xbox One. Na Summer Game Festu byl i s přihldénutím k blížícmu se termínu vydání zveřejněn launch trailer, který se však příliš nesoustředil na záběry z vlastního hraní. Přesto kolem sebe hýří hra poměrně chytlavou atmosféru a bude zajímavé sledovat, jak si v konkurenci dalších looter shooterů povede.

Street Fighter 6

Šestý Street Fighter se chystá na přivítání dalších bojovníků, kteří přivítají i hrdiny z další hry. V létě nicméně jako první dorazí známý antagonista série M. Bison (Vega), poté jej budou následovat Terry a Mai z Fatal Fury – Terry dorazí ještě letos na podzim, na Mai se můžeme těšit v zimě 2025 a na závěr během jara dorazí i Elena, která se poprvé objevila v Street Fighter III: New Generation z roku 1997.

FATAL FURY: City of the Wolves

Když už je řeč o Terrym a Mai, neměli bychom zapomenout uvedení dalšího traileru Fatal Fury: City of the Wolves. Z něj se dozvídáme další dvě postavy, které doplňují osazenstvo bojovníků, nyní jich tak je celkem 12 – Andy Bogard, Billy Kane, Hotaru Futaba, Joe Higashi, Kain R. Heinlein, Marco Rodrigues, Preecha, Rock Howard, Terry Bogard, Tizoc a přidávají se B. Jenet a Vox Reaper. K návratu série Fatal Fury má dojít na začátku roku 2025, tedy dlouhých 26 let po posledním osmém díle. Hra vyjde na PlayStation 5, Xbox Series a PC.

Among Us (seriál)

Animovaný seriál Among Us se má ještě letos dočkat svého uvedení, proto je nejvyšší čas, abychom z něj i něco viděli i něco dalšího nad rámec dávno zveřejněného teaseru. Ovšem vzhledem ke zvolené výtvarné stylizaci a animaci samotné hry se dalo už od začátku předpokládat, jak bude vypadat i seriál. Za připomenutí ovšem stojí, že seriál disponuje velice silným hereckým obsazením, jelikož mezi dabéry nalezneme herce jako Elijah Wood, Patton Oswalt, Phil LaMarr, Randall Park nebo Ashley Johnson.

Outersloth (sestřih podporovaných her)

Autoři Among Us a vývojáři ze studia InnerSloth jsou nicméně vděční za to, jakou lásku a podporu jim hráči věnovali svým hraním, proto se rozhodli toto dobro šířit dál a podpořit jiné nadějné tvůrce v rámci svého „indie herního fondu“ nazvaný příhodně Outersloth. Sestřih nabídl ukázky z her Battle Suit Aces, Mars First Logistics, ONE BTN BOSSES, Rogue Eclipse, Mossfield Archives a Project Dosa, jež podle nich stojí za pozornost.

Monster Hunter Wilds

Palworld

skate.

Unknown 9: Awakening

WANDERSTOP

Delta Force: Hawk Ops

Neva

Warhammer 40,000: Space Marine 2

Metaphor: ReFantazio

DRAGON BALL: Sparking! ZERO

Deer & Boy

No More Room In Hell 2

Cuffbust

Once Human

Kunitsu-Gami: Path of the Goddess

Dark and Darker

Battle Aces

Cairn

Enotria: The Last Song

Mecha BREAK

Dune: Awakening

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru