Kingdom Come: Deliverance II, Deep Silver, Plaion, Nový trailer Kingdom Come: Deliverance II hýří zábavou i hříchem

Nový trailer Kingdom Come II hýří zábavou i hříchem

Podrobně jsme rozebrali další pohled na Jindřichovo výpravné i milostné dobrodružství

Zdroj: Warhorse Studios

Během prezentace Summer Game Fest 2024 jsme se dočkali i nového traileru ke Kingdom Come: Deliverance II, na který vývojáři ze studia Warhorse lákali. Ten oproti oznamovacímu traileru doprovázeném doplňujícím povídáním není pochopitelně tak výživný, ovšem i v rámci téměř dvouminutového videa jsme dozvěděli leccos o tom, co od pokračování úspěšného českého RPG očekávat. A kromě toho jsme se samozřejmě mohli zhlédnout celou řadu zbrusu nových záběrů. My jsme si pro vás každopádně připravili důkladný přehled toho, čeho jsme byli svědky a na co se můžeme ještě letos těšit.

Staří známí i nové tváře

Ani po druhém traileru nemáme ještě zcela jasno, kam přesně se bude Jindrův příběh ubírat, zato však víme, že jeho kroky z Ratají směřují do Kutné Hory a na Trosecko. Představení hry dalo jasně najevo, že Jan Ptáček z Lipé v Kingdom Come: Deliverance II povýšil a již nebude jen vedlejší, ač důležitou postavou.

Už v prvním traileru jsme kromě záporáků v podobě Markvarta z Úlic a Ištvána Totha zaregistrovali známou tvář, a to úžického faráře Bohutu. Nyní se zdá, že ve druhém díle a během Jindřichovy a Ptáčkovy výpravy sehraje důležitou roli a nebude zde jen tak na okrasu. Sám Bohuta se koneckonců ukázal v jedničce být dost netradičním služebníkem Božím, což kromě jeho chování dokládala i minulost válečníka. Tu evidentně nepotlačil, jelikož se vydává Jindru a Jana vyhledat, aby se k nim připojil. A tato svérázná trojice dost možná kromě perných chvil zažije i nějakou tu legraci.

V traileru se opět objevuje i Markvart a Jindřichovi se stále vrací ona noční můra se smrtí jeho rodičů, ovšem v odlišných kulisách. Otázkou pak je, zda vykopnutý muž ze začátku traileru představuje z hlediska děje někoho významného, nebo zda jde jen o ilustraci pronášených slov, přičemž totožnost řečníka minimálně mně osobně zatím zůstává utajena. Dalším neznámým je pak muž stojící po boku Bohuty a Jindry na hradbách, zatímco Ptáček nevybíravě provokuje nepřítele, a v jiném záběru zřejmě vede skupinu jezdců. Též se můžeme ptát, kdo stojí po boku Jindry v závěru traileru, když se několik bojovníků dostane přes vrata. A milovníci romantiky nepochybně ocení i přítomnost hned několika ženských postav.

Zločin, trest a nějaká ta zábava

Vývojáři lákali na vylepšený systém kriminality, který nyní bude propracovanější a i tresty se dočkaly rozšíření. V prvním díle si při dělání nepořádku či vyloženě rozpoutávání pekla Jindra vysloužil buď pokutu, nebo uvržení do vězení. První trailer na pokračování ovšem představil možnost ocejchování, v tom nynějším mají Jindra s Ptáčkem tu čest s pranýřem. Ten se sice nacházel už v jedničce, příležitostně však bylo možné jen sledovat bědování jiných provinilců. Zde to Ptáček nehezky schytá a dle napřahující se ruky to pár sekund poté čekalo i samotného Jindru. Copak asi oba výtečníci provedli? Nebo sám hráč? V jiném záběru si dal pro změnu Jindra dostaveníčko s bičem, přičemž je evidentní, že se mu zpráskání příliš nezamlouvá, navíc zanechává stopy.

Warhorse již představili i novinku v podobě kovařiny, čímž se Jindra bude moci tak trochu vrátit k rodinnému řemeslu, a v jednom ze zdejších záběrů nechybí ani pohled na Jindru, kterak využívá svých znalostí v tomto oboru. To by byla poctivá práce, i tentokrát se však budeme moci pustit do nekalostí a páchání trestné činnosti. Chybělo vám (ne)oblíbené vylamování zámků! Samozřejmě nebude chybět, šperháky už jsou nachystané. A co takhle na trhu odcizit dýku a rovnou s ní zabodnout stráž? Jak je libo.

K vyjížďkám na koni (když vidím ty květiny, už se vidím, jak je všechny do poslední trhám…) si můžete přidat i společné vysedávání nad korbelem lahodného alkoholického moku a den můžete zakončit v lázních. Vypadá to, že nás čeká podobně zajímavá scéna jako během popíjení s Bohutou nebo se Sralvojem Balíkem. Přece jen kdo si bere do kádě přilbici? A pokud se vám zasteskne po Tereze, nebo spíše po něčem jiném, určitě i zde bude celá řada příležitostí, jestli mi rozumíte.

Za čest a slávu!

Též můžeme znovu obdivovat krásy české krajiny, ale i některých staveb, které už si v takovém stavu dnes neprohlédneme. Tím je například hrad Trosky, na který vývojáři vedle Kutné Hory lákali už s oznámením. Ten sice zcela nedostál svému jménu, ale jeho někdejší podoba je tatam, naopak taková Kost je nejzachovalejším hradem v Českém ráji. Ještě hůř je na tom dnes hrad Nebákov, který dle mého názoru zřejmě můžeme vidět na dalším záběru, přičemž by se zde měla konat i jakási slavnost. A mám takový pocit, že to asi neproběhne bez problémů a že by s touto lokací mohla souviset noční scéna na mostě z prvního traileru.

Pomineme-li lokace, zajímavá je vyobrazená heraldika. Markvart má na své zbroji starý znak Prahy se třemi věžemi, který byl tehdy už nějakou dobu využíván, rovněž se nachází na některých praporech a varkoči zraněného vláčeného vojáka. Jinou a podstatně detailnější variantu pak lze spatřit na několika štítech, na nichž dokonce nalezneme i nápis Praga Caput Regni, tedy latinsky Praha hlava království, což bylo tehdy využívané motto. Tohle už patrně nebude jen spor mezi několika pány na venkově a kumánskými přivandrovalci, když už se do toho vkládá i sama Praha.

A to nás přivádí k boji, který jsme sice mohli už v záběrech vidět, ale ne vždy tak, jak se k němu dostaneme ve hře my. Nechybí záběry na lukostřelbu v boji a ze sedla, k tomu se však přidává novinka v podobě kuší, kterou zde vidíme během natahování a pak i samotné střelby. Znovu se zde ukazují i palné zbraně, jež se nám dostanou do rukou. Komu v prvním díle chybělo nějaké to větší obléhání, jaké jsme mohli vidět v úplně prvním traileru na Kingdom Come v roce 2014, nebo naopak bránění se, zde se podle všeho dočká. S nepřáteli se dá evidentně bojovat i jinak než jen mečem, například shozením žebříku či hození kamene na hlavu. A jelikož nás bude opět doprovázet věrný Vořech, i on se může stále zakousnout do nepřítele, když bude nejhůř.

Kingdom Come: Deliverance II míří na PC, PlayStation 5 i Xbox Series a jeho vydání se máme dočkat ještě letos, konkrétní datum jsme ovšem neobdrželi a musíme jej nadále vyhlížet. Totéž platí i o českém dabingu, jehož přítomnost ve hře byla už oficiálně potvrzena, na detaily ale ještě není ten správný čas. O hře jsme se nicméně už doteď dozvěděli celou řadu informací, které najdete v našem archivu, případně si můžete připomenout i naši exkluzivní reportáž, kterou jsme natočili u příležitosti oznámení a představení hry.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru