Kingdom Come: Deliverance II, Deep Silver, Plaion, V Kingdom Come: Deliverance II bude možné hladit psy

V Kingdom Come II bude možné hladit psy

Novinkou jsou i kočky či kovářství, boj a ukládání bude přístupnější. Vývojářům došly postele

Zdroj: Warhorse Studios
21. 4. 2024

Čtvrteční představení Kingdom Come: Deliverance II bylo ze strany vývojářů z Warhorse Studios opravdu důkladné, tudíž jsme nebyli v rámci prezentace ochuzeni o celou řadu novinek a detailů o nadcházejícím pokračování. Všechno důležité jsme pro vás shrnuli v článku vydaném při samotném oznámení, další informace navíc jsme vám nabídli také prostřednictvím naší reportáže, v níž jsme jen pár dní před odhalením hry vyzpovídali několik vývojářů včetně Dana Vávry nebo Viktora Bocana. Z traileru či doprovodného videa se nicméně dají vyčíst i další zajímavosti a další informace už stihly zaznít i jinde – pojďme si tedy shrnout některá fakta o hře a další věci, které se objevily nově, případně jim dosud nebyla věnována taková pozornost.

Po prezentaci se začaly ze strany hráčů objevovat otázky na zachování některých částí první hry. To se týká například oblíbených i neoblíbených „miniher“. V rychlém sestřihu několika záběrů bylo možné si povšimnout, že se vrací oblíbená hra v kostky neboli farkle a nebude chybět ani alchymie, z níž jsme viděli drcení přísad v hmoždíři podobné tomu z první hry, ale naopak také nově zpracovaný herbář. Dále se vrací možnost broušení zbraní, což bude patrně opět znamenat i možnost oprav další výbavy, mezi kterou teď budou patřit i váčky a pochvy. Novinkou je zde pak kovářství, díky němuž se Jindřich nakonec přece jen dostane k rodinnému řemeslu.

Tobias Stolz-Zwilling z Warhorse zároveň ubezpečil, že všechny přidané novinky jsou založeny na touze vývojářů po vytvoření důmyslných a propracovaných mechanik. Nejinak tomu bude u kuší a palných zbraní, které právem během představení a v traileru nejvíce upoutaly pozornost. V naší reportáži se o nich pak více rozpovídal Viktor Bocan. Milovníky zvířat jistě potěší, že se znovu můžeme těšit na psy, přičemž Jindřicha bude nadále doprovázet věrný Vořech, a jak bylo vidět v traileru, tentokrát bude možné jej i hladit. Pohlazení si nicméně nově zaslouží i koně, v dalších záběrech bylo možné spatřit i krysu (ty asi hladit nebudeme, předpokládám?), ale dokonce dojde i na kočky, ty ale zatím nikde vidět nebyly.

NPC, postele a sejvovice

S tím, že má být Kingdom Come: Deliverance II v podstatě ve všech ohledech větší, se pojí i velice ambiciózní zpracování Kutné Hory, jemuž se v reportáži věnoval Viktor Höschl. Na to konto opět přispěl i Tobias Stolz-Zwilling. I ve dvojce budou mít NPC své cykly a budou celé město řádně oživovat, zde se navíc odehrává velká část úkolů. NPC se ve městě ani ve světě jen tak nespawnují, ale všichni mají svůj domov, práci a různé volnočasové aktivity, kterým se věnují. Postav je dokonce tolik, že některá NPC nežijí přímo v Kutné Hoře, ale na noc se vydávají do svého obydlí mimo město, jelikož vývojářům doslova došly postele.

Nyní by mělo častěji docházet k různým náhodným událostem, které nebudou vždy jen nutně o bojovém střetu s nepřáteli. Navíc budeme mít možnost v takových situacích více reagovat, a to téměř okamžitě pomocí rychlého výběru odpovědi, což je mnohem přirozenější než přechod do dialogu, jako tomu bylo v jedničce. S tím souvisí i to, že NPC budou reagovat na vaše činy, při spatření zločinu se s vámi mohou pustit do šarvátky, nebo naopak utečou a obrátí se na stráže. Tak se může například stát, že NPC celkově budou v oblasti zločinu ostražitější, kromě toho si dokáží Jindřicha se zločinem spojit, pokud například stojí u mrtvoly se zakrvavenou zbraní. NPC mají také dobrou paměť a přitížit vám může i ocejchování, které bude dalším trestem vedle pokuty a vězení, přičemž po dobu hojení a viditelnosti značky ovlivňuje reputaci i statistiky.

Jak už bylo zmíněno při představení, hra má být o něco přístupnější, zejména co se bojového systému týče. Známá hvězdice s pěti zónami pro útočení již nebude platit, namísto toho se boj soustředí jen na čtyři směry útoků, díky čemuž by měl být jasnější a přehlednější. Nově bude kladen větší důraz na protiútoky, dokonalý kryt, komba a mistrovské údery, které se dočkaly rozšíření. Celkově má být boj přívětivější pro nováčky, ale zároveň bohatý a odměňující pro hráče, kteří se v něm vyžívají. Často kritizovaným prvkem v první hře bylo málo časté automatické ukládání a jinak potřeba ukládat vypitím sejvovice. Tento alkoholický likér nikam nezmizí a bude se s jeho pomocí ukládat i ve dvojce, celkově by však mělo být automatické ukládání častější, což by opět mělo lehce podpořit přístupnost.

Jedna z otázek se týkala i nepopulárního vylamování zámků, které se už před lety v rámci jedničky dočkalo drobného zjednodušení, ovšem i zde by mělo fungovat na podobném principu. Zatím však není známo, zda vývojáři zachovají například střelbu z luku bez zaměřovací tečky, případně zda podobně budou nyní fungovat i kuše. Zachováno by mělo být i rozhraní zdraví a staminy. A mimochodem, ani návštěvy lázní nikam nezmizely.

Kde je Tereza?

Někteří se rovněž ptali na staré známé z první hry. Kromě samotného Jindřicha a Jana Ptáčka, jenž zde bude mít mnohem více prostoru, jak si pochvaloval jeho představitel Luke Dale, se na záběrech už mihlo několik povědomých tváří. Důležitou roli nepřekvapivě hraje Markvart von Aulitz, který v prvním díle stál na začátku toho všeho, a stejně tak se vrací i Ištván Tóth, s nímž má Jindřich z pochopitelných důvodů nevyřízené účty. V traileru se nicméně dle zbroje objevuje i Erik z Vraníku, ovšem s novou tváří. Sám Dan Vávra pak potvrdil, že společnost Jindřichovi na cestách skutečně dělá i svérázný farář Bohuta v Úžic.

Zatím můžeme jen hádat, co bude (pokud něco bude) s dalšími postavami jako s Rackem Kobylou, Hanušem z Lipé či Divišem z Talmberka… Anebo s Terezou, která je často postrádána a zmiňována v diskuzích. Jisté však je, že do oblasti Ratají už nezavítáme, čili s jejich osudem nás seznámí až čas nebo hra samotná. Ale není pochyb o tom, že se o Kingdom Come: Deliverance II do vydání celkově ještě dozvíme mnohé.

Kingdom Come: Deliverance II vyjde ještě letos na PC, PlayStation 5 a Xbox Series s českým dabingem. Více informací o hře naleznete v našem archivu, případně můžete zhlédnout výše zmiňovanou reportáž.

Nahlásit chybu v článku

10

Napsat komentář

Další články
Nahoru