Killer Bean se vrátí už na podzim, tentokrát ve hře

Killer Bean se vrátí už na podzim, tentokrát ve hře

Fazolový hrdina ze známé animované série jde do akce. Příběh navazuje na film Kill Bean

Zdroj: Killer Bean
20. 8. 2023

Říká vám něco postavička Killer Bean? Svérázný hrdina stejnojmenné série animovaných filmů, jenž je skutečně tím, co jeho jméno naznačuje – zabijáckou fazolí. Jeho původ navíc sahá daleko za počátky YouTube, kde se posledních necelých 15 let těší velké oblibě. Už v roce 2012 se Killer Bean dočkal vlastní mobilní hry Killer Bean Unleashed, která rozšířila jeho svět, ovšem v roce 2021 byla oznámena velká hra nazvaná prostě jen Killer Bean, jež je od té doby fanoušky hojně vyhlížena. Autor a vývojář Jeff Lew nyní zveřejnil nový trailer a už brzy se navíc můžeme těšit i na demo.

Minulost postavy Killer Beana i celé franšízy rozhodně není nezajímavá. První krátký film s podtitulem Interrogation byl vydán už v roce 1996, když byl Jeff Lew teprve začínajícím 3D animátor, což nicméně tou dobou byli v podstatě všichni. Pokračování z roku 2000 neslo název Killer Bean 2: The Party, ovšem o osm let později to Killer Bean dotáhl až na celovečerák s podtitulem Forever, který byl ovšem u nás vydán pod názvem Kill Bean. Ještě před oznámením aktuální hry se Lew ke své fazolce vrátil prostřednictvím dalšího krátkého filmu a později i dvě epizodami zrušeného seriálového projektu a také prequelem. Herní Killer Bean pak navazuje na již zmíněný celovečerní film Killer Bean Forever.

První pohled na hru Lew představil v říjnu 2021, kdy jsme mohli v krátkém videu vidět, jak se Killer Bean pouští do další ze svých podivných akcí v podobě přestřelky. K této ukázce Lew podotkl, že je skutečně ještě velice „early“, což bylo zřejmé, poté však pravidelně komunikoval s fanoušky a dával jim možnost sledovat, jak se hra vyvíjí a co nového hra obsahuje. Není příliš překvapivé, že i hra samotná je svérázná jako její titulní hrdina a že vychází ze zpracování původních krátkých filmů. Co se týče žánru, mohou se hráči těšit na third person roguelike střílečku, v níž se nebudou proměňovat jen nepřátelé, bossové či lokace, ale i postavy a s nimi celý příběh. Díky výrazným změnám v misích, kdy se snadný a obtížný průchod mohou rázem stát naprostým opakem, má být každá kampaň odlišná.

V pokračování příběhu se dozvídáme, že byl Killer Bean zrazen Shadow Agency a že se domákl jejich tajných zlých plánů, a proto se je rozhodl zničit. Bude však muset stanout armádám nepřátel, mezi nimiž jsou i tzv. „Shadow Beans“, kteří jsou mnohem silnější a zdatnější než on. Lew nicméně láká i na další nepřátele, přičemž i jejich nepřátelství se může v některém z průchodů stát nákloností, a pravidelně též fanoušky a budoucí hráče ujišťuje, že se mohou těšit na vydatnou fyziku a ragdolly, ze záběrů pak nelze přehlédnout, že obdivovatelé Maxe Payna budou jako doma. Aby Killer Bean obstál v procedurálně generovaných misích, bude mít k dispozici strom vlastností a schopností, jež bude možné vylepšovat, například střelbu, stealth nebo parkour. Samozřejmostí jsou pak vozidla a fůra zbraní, půjde ovšem vytvářet i vlastní mise a navrhovat postavy.

Killer Bean má namířeno na Steam, kde si už lze hru přidat do seznamu přání, přičemž Jeff Lew při oznámení uvedl, že bude stát do 20 dolarů, zatím ovšem přesnou cenovku neznáme. Na Steamu si lze rovněž povšimnout, že se titul dočká hojné jazykové podpory včetně často opomíjených jazyků, češtinu zde však bohužel nenalezneme. Během podzimu by se k hráčům mělo dostat bezplatné demo, na začátku roku 2024 by pak Killer Bean měl vstoupit do předběžného přístupu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru