Souhrn z Xbox Games Showcase 2024

Souhrn z Xbox Games Showcase 2024

Gears of War, Doom, Indiana Jones, S.T.A.L.K.E.R. 2, Perfect Dark, Dragon Age i „nový“ Xbox

Zdroj: Microsoft

Pokračujeme v krasojízdě herních prezentací, neboť tu máme další velkou událost, jež nabízí i velké herní tituly a nová oznámení. Na letošní Xbox Games Showcase navazuje důkladné samostatné představení letošního Call of Duty. Máme tu další pohled a více podrobností k nadcházejícím hrám, ale i některé dosud neviděné. Shrňme si tedy, co si pro nás Xbox společně s partnerskými vývojáři nachystali a na co se můžeme v dohledné době těšit.

Gears of War: E-Day

Dočkali jsme se, nové Gears představeno, celým názvem tedy Gears of War: E-Day. Zatím se ze strany studia The Coalition jedná „pouze“ o formální oznámení doprovázené filmovým trailerem bez gameplaye, natožpak konkrétního data vydání. Důležité však je, že vše vzniklo přímo v Unreal Enginu 5, proto vývojáři slibují ohromující grafickou stránku a věrnost. Pamětníci si navíc určitě vzpomenou na trailer nazvaný Mad World, který v roce 2015 doprovázel vydání Gears of War Ultimate Edition, tedy remaster úplně první hry z roku 2006. E-Day se vrací v čase do doby 14 let před událostmi první hry, a umožní hráčům prožít děsivé události Emergence Day očima Marcuse Fenixe, po boku mu pak nebude stát nikdo jiný než Dominic Santiago.

Indiana Jones and the Great Circle

Indiana Jones práskl bičem a nadělil nám vydatnou pětiminutovou ukázku, která zachycuje hratelnost i celou jednu scénu z celého dobrodružství, které budeme moci v Indiana Jones and the Great Circle zažít. A též nás seznamuje s protivníkem, s nímž se zkříží naše badatelské cesty, proto to nebude jen o archeologii, ale i o boji. A ani ta ikonická koule nechybí. Po krátkém sestřihu nás trailer, Indyho a jeho parťačku Ginu vezme do Himalájí, kam se vypravují za překvapivým objevem. Nás pak překvapí, že se na vrcholku hory nachází stará bitevní loď, ale také poněkud zajímavá povaha nově představeného záporáka. Ale nebudete prozrazovat více, podívejte se na tuto scénu sami. Bohužel ani tentokrát nebylo odhaleno datum vydání, čili prozatím víme jen to, že se dočkáme ještě letos na PC a Xbox Series.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Vydání opakovaně odkládaného S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl se (snad už definitivně) konečně přibližuje, proto není překvapivé, že se hra ukázala i zde. Kromě toho jsme se dočkali vydatné ukázky gameplaye, který vypadá velice k světu, což nepochybně potěší všechny, kteří měli obavy o stav hry, a vše nasvědčuje tomu, že jsou vývojáři z ukrajinského studia GSC Game World připraveni na vydání. Jsme svědky tísnivé atmosféry, podivných nevysvětlitelných událostí i chvil a celé řady střetů a přestřelek. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl vychází na PC a Xbox Series už 5. září 2024.

Doom: The Dark Ages

Tak tohle je nářez! Středověký Doom nebyl úplným tajemstvím, jelikož jsme se o něm dozvěděli neoficiální cestou, nyní však máme potvrzeno, že v id Software skutečně kutí další brutální řežbu. Ta skutečně nese název Doom: The Dark Ages, jak bylo hlášeno, a fanoušky nepochybně potěší, že hra nemíří jen na PC a Xbox Series, ale i na konzoli PlayStation 5, jak zmiňuje trailer přímo o Bethesdy. Dočkáme se ovšem až příští rok, přesné datum zatím nebylo stanoveno, ale prozatím se můžete kochat velice výživným trailerem. Nepřátele můžeme kosit ozubeným štítem, nechybí všudypřítomné ohně a navzdory středověku si pořádně zastřílíme!

State of Decay 3

I State of Decay 3 od Undead Labs bylo na dnešní prezentaci vyhlíženo a stalo se tak. A nutno říct, že se ukazuje ve velkém stylu, datum vydání bohužel i nadále postrádáme. Nový trailer ukazuje vedle příběhového pozadí i něco málo z hratelnosti, kdy za doprovodu emocionálního monologu padají zombie k zemi. Doufejme tedy, že problémy provázející vývoj v uplynulých letech už skončily a že je nový trailer zábleskem naděje pro všechny nedočkavé fanoušky. Snad se více dozvíme co nejdříve.

Dragon Age: The Veilguard

Čerstvě přejmenovaný Dragon Age, který nově nese podtitul The Veilguard, se dočkal důkladného představení sedmi společníků, z nichž každá má mít vlastní pozoruhodný a bohatý životní příběh. Během naší cesty Thedas nás mohou provázet Bellara, nekromant Emmrich, soukromý detektiv Neve, lovec draků Taash, strážce Davrin, zabiják králů Lucanis a vrací se i Harding, jež povýšila na plnohodnotného společníka. Každý z nich disponuje nápomocnými schopnostmi a dovednostmi, které se nám mohou během putování hodit. Vývojáři z BioWare navíc udávají, že název z původního Dread Wolfa, jenž pochopitelně stále zůstává důležitým, změnili kvůli jejich snaze o důraz na hráče, jeho hrdinu a jeho spolubojovníky. Už 11. června se navíc o Dragon Age: The Veilguard dozvíme více během jejího podrobnějšího odhalení.

3× nový Xbox

Představení spekulovaného handheldu od Microsoftu jsme se sice nedočkali, ale máme zde tři „nové“ Xboxy. Přesněji řečeno jde o nové modely konzole Xbox Series, které dorazí na trh letos o Vánocích. Prvním je Xbox Series X s 2TB SSD v edici Galaxy Black. Druhým modelem je plně digitální Xbox Series X bez mechaniky s 1TB SSD a v barevné variantě Robot White. Posledním je konzole Xbox Series s 1TB SSD též v barevném provedení Robot White.

Call of Duty: Black Ops 6

Možná trochu překvapivě už samotná prezentace začala Call of Duty: Black Ops 6, jehož datum vydání bylo paradoxně předčasně odhaleno krátce před zahájením a nakonec zní 25. října. Kampaň Call of Duty: Black Ops 6 zasazeného do období války v Zálivu má nabídnout dynamickou hratelnost a velkolepé kulisy s nejrůznějšími akčními momenty v podobě loupeží nebo utajených špionážních aktivit. V multiplayeru bude hráčům k dispozici 12 nových 6v6 map, k nim další čtyři a chybět nebudou ani zombie. Po uvedení nového traileru si vzal slovo sám Phil Spencer, jenž opět potvrdil přítomnost hry v Game Passu od prvního dne a zároveň připomněl, že Microsoft hodlá využít svého rozšířeného portfolia díky akvizici. Později nás samozřejmě čekají ještě další podrobnosti.

METAL GEAR SOLID Δ: SNAKE EATER

Remake Metal Gear Solid 3: Snake Eater obdržel skvělý gameplay trailer, datum vydání však nikoli, bohužel. Ukázka demonstruje typický přístup ke stealthu a tichým lividacím, ovšem když to nejde jinak, musí dojít na hlasitou akci a střelbu – ta je zde zastoupena i nápadným „Rambo postupem“. Nechybí rychlé přiložení nože ke krku, zvídavé otázky ani ikonický podezřívavý vykřičník. Nad rámec hratelnosti se můžeme rovněž pokochat i některými filmovými záběry. Metal Gear Solid Δ: Snake Eater má namířeno na PC, PlayStation 5 a právě i na Xbox Series.

Avowed

RPG Avowed od Obsidianu se tentokrát ukázalo v příběhovém traileru, ovšem i v tomto případě – jak v tomto souhrnu zaznívá opakovaně – stále nemáme přesné datum vydání, ačkoli má hra vyjít ještě letos. Nové video je spíše filmového rázu, ohledně hratelnosti jsme si nicméně mohli udělat poměrně jasno už během detailního rozboru na začátku letošního roku. Již víme, že se vývojáři spoléhají na styl svých předchozích projektů a že se dokonce titul odehrává ve stejném vesmíru. Čeká nás více konců a velký důraz je kladen na znovuhratelnost. V nynějším traileru dostává prostor i jeden ze čtyř společníků jménem Giatta, který je konkrétně odborníkem na energii duše.

Perfect Dark

Dalším příjemným odhalením je Perfect Dark, které se před měsícem stalo předmětem spekulací, kdy na tom měla být hra nejprve velice zle, ale krátce nato jsme ji měli začít vyhlížet. A dočkali jsme se společně s ukázkou hratelnosti. Trailer zachycuje Joannu Dark, kterak se potuluje po  Garden City nedaleko Káhiry v nedaleké budoucnosti a ve světě, který byl postižen mnoha ekologickými katastrofami, což se zdánlivě pokoušejí vyřešit různé hyperkorporace, ne všechny úmysly však mohou být čisté. Jednotlivé mise byly navrženy tak, aby se daly hrát různými způsoby, nejčastěji stealthem s parkourem, ale možné je samozřejmě využít i hlasitější postup a různých gadgetů, jimiž může Joanna například skenovat a analyzovat okolí, oklamávat bezpečností systému nebo účinně bojovat. Datum vydání zatím neznáme.

Fable

Nový Fable loni oslnil netradičně pojatým trailerem, humorem i přítomností Richarda Ayoadea, střípků hratelnosti ovšem bylo pomálu. To vynahrazuje letošní trailer, v němž vysloužilý šampion Humphry (ztvárněný britským hercem Mattem Kingem) vypráví o své svěřenkyni a další mladé hrdince, která se s největší pravděpodobností stane i naší protagonistkou. Hra se nebere vážně, jak bychom od Fable čekali, po většinu času trailer provází uvolněná atmosféra, ale ve výsledku nepůjde jen o bezstarostné procházení po tržišti, ale i o jistá důležitá rozhodnutí, která v průběhu hry budeme muset učinit. Přesné datum vydání nebylo stanoveno, alespoň však už víme, že se dočkáme v průběhu příštího roku.

Life is Strange: Double Exposure

Série Life is Strange se vrací s novým dílem, ale vrací se též i protagonistka první hry Max Caulfield. Nutno však připomenout, že počátek této série má na svědomí studio Don’t Nod, v současnosti však připadá studiu Deck Nine. Nová hra nese název Life is Strange: Double Exposure, přičemž podtitul „dvojitá expozice“ zde neznamená jen pojem z Maxiina oblíbeného koníčku v podobě fotografování, ale v tomto případě i překrývání světů. Jak vidno, Max má i po letech stále zvláštní schopnost. Sice není schopna přetáčet čas jako dříve, zato však může procházet dvěma paralelními časovými osami. V jedné je její nová přítelkyně zavražděna, v té druhé ještě žije, ale je v nebezpečí. A Max bude muset za využití svých schopností přijít na to, jak ji zachránit. Life is Strange: Double Exposure vyjde 29. října 2024 na PC, PlayStation 5 a Xbox Series.

Starfield: Shattered Space

Vesmír Starfieldu se rozpíná a již brzy bude ještě větší. Bethesda představila první pohled na velké rozšíření Shattered Space, které působí o něco temněji a znepokojivěji, v některých chvílích až hororově. Ve městě Dazra se totiž probouzí jakási tajemná síla, která představuje velkou neznámou hrozbu. Tu budeme moci prozkoumat stejně jako novou planetu, což s sebou přináší i nové zbraně, skafandry a další vybavení. Už dnes navíc do hry přichází aktualizace s podporou modifikací, přičemž ve hře přímo nalezneme záložku Creations. Samotné datum vydání Shattered Space ovšem zatím nebylo oznámeno, bude to však ještě letos.

Microsoft Flight Simulator 2024

Z nadcházejícího Microsoft Flight Simulator 2024 se nadále tají dech, respektive ze všech pohledů, které se nám během létání mohou naskytnout a vývojáři je už nyní představují ve druhém traileru. Nezalétáme si však jen „obyčejnými“ letadly, ale i horkovzdušným balónem, případně se pustíme do záchranářských misí, zemědělských letů nebo do letecké reklamy, též se máme dočkat dalšího VIP obsahu. Microsoft Flight Simulator 2024 vychází na Xbox Series a PC 19. listopadu 2024.

Flintlock: The Siege of Dawn

Akční open world RPG Flintlock: The Siege of Dawn od autorů Ashen z novozélandského studia A44 Games vyjde 18. července a nemíří jen na PC a konzole Xbox, kde bude i dostupný v Game Passu, ale i na PlayStation 4 a PlayStation 5. Od zítřka navíc bude na Steamu dostupné demo. Ve hře se budeme muset postavit bohům a jejich armádám mrtvých, jelikož město Dawn a s ním i celý svět mohou být za chvíli na pokraji zkázy. Hrdinkou je bojovnice koaliční armády Nor Vanek, k níž se připojí záhadný liščí společník Enki. Z hlediska hratelnosti se zde mísí soulslike prvky, rychlý gameplay a dynamický boj, v němž dojde na boj na blízko, ale i hojné využívání střelného prachu.

World of Warcraft: The War Within

Nový datadisk The War Within pro nestárnoucí World of Warcraft obdržel nový trailer, ale také datum vydání – 26. srpna 2024. V tomto případě ovšem i nadále platí, že hra vychází pouze na PC, nikoli na konzole Xbox.

Diablo IV: Vessel of Hatred

Datum vydání obdrželo i rozšíření Vessel of Hatred pro Diablo IV, které vyjde 8. října 2024 na PC, PlaStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series. A Blizzard opět dokazuje, že filmečky zkrátka umí, tentokrát je navíc velice intenzivní až nechutný.

Assassin’s Creed Shadows

S prvním pohledem na gameplay se zde ukázalo i Assassin’s Creed Shadows, kterého se samozřejmě dočkáme i na zítřejším Ubisoft Forward a téměř s jistotou se můžeme těšit na ještě výživnější trailer a novou várku informací. Assassin’s Creed Shadows vyjde 15. listopadu 2024.

The Elder Scrolls Online

Bethesda oslavuje 10. výročí The Elder Scrolls Online a společně s novým trailerem láká hráče, aby se do hry plně ponořili jelikož u příležitosti výročí dočasně zpřístupňují všechna DLC ke hraní zdarma až do 19. června.

Fallout 76

I fanoušci Fallout se mohou těšit na novinky, a to na rozšířené nazvané Skyline Valley. Již brzy bude rozšířena mapa hry a na jihu se objeví nová oblast Shenandoah. Hráči budou moci odhalit záhadu The Vaultu 63, setkají se s jeho obyvateli, budou pátrat po příčině elektrické bouře a narazí na nový typ ghúla. Aktualizace dorazí již za pár dní, konkrétně 12. června.

Sea of Thieves

Do Sea of Thieves připlouvá už 13. sezóna nazvaná Become a Villain. Padouchem se budeme moci stát už 25. července.

Age of Mythology: Retold

Prostagma. Remaster strategie Age of Mythology z roku 2002 s podtitulem Retold byl oznámen v roce 2022, jak už ale víme od letošního února, vývoj se blíží ke konci. S novým trailerem tak bylo oznámeno i datum vydání, které zní 4. září 2024, kdy hra vyjde na PC a také konzole Xbox Series a bude součástí nabídky Game Passu. Hra vypadá velice slibně a oblíbený základ původní hry zůstává, je ovšem podáván ve vylepšeném audiovizuálním kabátku a s moderními prvky hratelnosti a herního designu. Tím ostatně následuje sérii Age of Empires, která se již této péče dočkala. Hra má potěšit někdejší hráče i úplné nováčky, tuzemské hráče pak nepochybně potěší i přítomnost českých titulků.

Clair Obscur: Expedition 33

Jedním ze zbrusu nových oznámení bylo i tahové JRPG Clair Obscur: Expedition 33, na němž pracuje francouzské studio Sandfall Interactive, pro které se zároveň jedna o debutový titul. Trailer zaujal svou premisou i zasazením kombinujícím fantasy a styl Belle Époque. Příběh vypráví o Expedici 33 a „Malířce“, jež každý rok svým štětcem zpečetí životy těch, kteří jsou ve věku jí zvoleného čísla. Toto číslo stále klesá, až se nakonec dostane na oněch 33, čemuž se členové expedice hodlají zabránit, a proto vyrážejí Malířku jednou provždy porazit. Sami vývojáři svou hru označují za evoluci JRPG, vedle sestavování týmu a kombinování různých dovedností své skvadry nicméně lákají například i na prostředí, strašidelně nádherný svět nebo samotné hrdiny výpravy. Hra má namířeno na PC, PlayStation 5 a Xbox Series, vyjít by měla v příštím roce.

South of Midnight

Dle očekávání se po roce opět ukázala nová hra od autorů We Happy Few ze studia Compulsion Games. South of Midnight je akční adventura z pohledu třetí osoby, jejíž děj je zasazen do fiktivní verze amerického jihu. Láká na kouzelné dobrodružství i zajímavou animací a výtvarnou stylizaci, jež v celkovém designu kombinuje magický realismus s gotickým nádechem i pohádkovými motivy a mýty. Nová ukázku představuje gameplay, přičemž zachycuje část nacházející se zhruba ve třetině příběhu, v níž je hlavní hrdinka Hazel a její upovídaný společník Catfish na stopě své matce. Velice rychle však narazí na nepřátele v podobě bahenních stvůr, s nimiž se musejí vypořádat. Objeví se nicméně i tamní legendární bílý aligátor zvaný Two-Toed Tom, jenž dokazuje, že inspirace příběhy z Jihu nejsou jen prázdná slova. Hra vyjde příští rok na PC a Xbox Series.

WUCHANG: Fallen Feathers

Čínské soulslike akční RPG Wuchang: Fallen Feathers jsme si zde na Vortexu představovali už v roce 2021, nyní už můžeme konečně začít vyhlížet její vydání. Hry se ujal vydavatel 505 Games, který ji příští rok přinese na PC, PlayStation 5 a Xbox Series, přičemž Microsoft titul získal i do Game Passu, v němž bude tradičně dostupný od prvního dne. Děj nás zavede do Číny za dynastie Ming a ujmeme se prokleté válečnice Bai Wuchang, která se vydává nalézt pravdu a odhalit tajemství své minulosti. Jak už tomu u soulslike titulů bývá, nebude to náročné je pro samotnou hrdinku, ale i pro hráče. V boji bude možné vedle artilerie zbraní využívat i magii a nebezpečné speciální schopnosti.

Atomfall

Premiéry se zde dočkal i nový počin od studia Rebellion, vývojářů série Sniper Elite. Atomfall je dle samotných autorů singleplayerová akční survival hra, v níž budeme bojovat o přežití (jak nečekané), shromažďovat materiály a objevovat postapokalyptický či postnukleární svět. A jde o velice britskou záležitost, což dokládá i typická červená telefonní budka na vizuálu hry. Má to svůj důvod, neboť navzdory fiktivnímu příběhu je hra inspirována skutečnou událostí. Tou je nejhorší jaderná havárie v dějinách Británie – Windscale Fire – k níž došlo v roce 1957. Tato hra se odehrává pět let poté a kromě této havárie do ní pronikají témata jako situace v poválečné Anglii, paranoia za studené války i klasická britská sci-fi díla. Atomfall by mělo vyjít příští rok na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series.

FragPunk

Winter Burrow

Mixtape

Mecha BREAK

Nahlásit chybu v článku

11

Napsat komentář

Další články
Nahoru