Microsoft láká na Age of Mythology i Age of Empires

Microsoft láká na Age of Mythology i Age of Empires

Vylepšená verze Age of Mythology už letos na PC i Xboxu. Ukazuje se Age of Empires Mobile

Zdroj: Microsoft
25. 2. 2024

Jestliže máte rádi strategie od Microsoftu, konkrétně sérii Age, máme pro vás dobré zprávy. A týkají se hned několika různých projektů. Společnost oznámila, že ještě letos vyjde na PC a Xboxu titul Age of Mythology: Retold. Jak už podtitul napovídá, jedná se o vylepšenou verzi RTS od Ensemble Studios z roku 2002. Tento projekt byl odhalen už v říjnu 2022, ale nyní konečně spěje do finále a právě i ve verzi pro Xbox. Stejně jako ostatní tituly od Microsoftu i Age of Mythology najdeme v den vydání rovnou v Game Passu.

Na projektu se podílejí týmy World’s Edge, Forgotten Empires, Tantalus Media, CaptureAge a Virtuos Games. Autoři vylepšují engine, přidávají nové modely, animace, textury a tak dále. Vyladí také hratelnost. Na Steamu už najdete kompletní popis, kde hra láká mimo jiné na české rozhraní a titulky. Ostatně samotný profil je v češtině. Těšit se můžeme na kampaň s padesátkou misí a prověřenou hratelnost. Ve své době originál nasbíral průměrné hodnocení okolo 90 procent. Některé z novinek pak blíže představuje čerstvé video, nejde nicméně o trailer v pravém slova smyslu.

Za pozornost stojí také Age of Empires Mobile. Na tomto titulu pracují World’s Edge a TiMi Studio Group patřící Tencentu a míří na iOS a Android. Ovládání bude upravené pro mobily, ale jinak se má titul nabídnout autentickou hratelnost, tvrdí autoři. Oficiální datum vydání neznáme, ale profil v App Storu láká na letošní 19. srpen. Půjde o free-to-play titul a předregistrovat se do hry je možné už v tuto chvíli.

Age of Empires Mobile nabídne singl i multiplayer. Autoři říkají, že s touto značkou vyrostli na PC a věří, že mohou nabídnout na mobilech podobný zážitek. Také v toto případě se můžeme podívat na čerstvé video, které ukazuje místy i fragmenty gameplaye. Plus je navíc k dispozici i vývojářský deníček.

Novinky ale míří také do Age of Empires II, III a IV. V případě dvojky jde o DLC Victors and Vanquished. Vyjde už 14. března a láká na 19 epických scénářů.

Age of Empires IV se na jaře dočká nového updatu a sedmé sezóny. Age of Empires III: Definitive Edition nabízí trial verzi a koncem roku dostane nové DLC.

Kompletní seznam novinek najdete třeba v příspěvku na Steamu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru