Souhrn z Ubisoft Forward

Ubisoft potvrdil Assassiny z Bagdádu, Číny, Japonska i Evropy. Mirage vyjde příští rok

Zdroj: Ubisoft

Ačkoliv vývojáři z Ubisoftu lákali v souvislosti s prezentací Ubisoft Forward především na Skull & Bones, Mario + Rabbids Sparks of Hope a hlavně informace o budoucnosti série Assassin’s Creed, nakonec jsme obdrželi plnohodnotnou, téměř hodinu a půl trvající prezentaci mnoha titulů, případně novinek do již vydaných her. V našem souhrnu se proto soustředíme na to nejzajímavější, co večer přinesl, aby vám nic podstatného neuniklo. Zaměřujeme se ale pochopitelně zejména na hry ze série Assassin’s Creed, která nás v blízké i vzdálenější budoucnosti – nyní již oficiálně – vezme do Bagdádu, Číny, Japonska i Evropy.

Assassin’s Creed Showcase

Pokud vás zajímají všechny detaily pojící se se sérií Assassin’s Creed na jednom místě, pak si můžete pustit vlastní vnořenou prezentaci. Trvala půl hodiny a máte možnost si nerušeně prohlédnout všechny informace, včetně teaserů na nové hry, které dorazí do platformy Assassin’s Creed Infinity. Dojde i na několik detailů či postřehů od jednotlivých vývojářů a moderátorů této prezentace. Vše vám ale rozepíšeme do vlastních bloků níže.

Assassin’s Creed Infinity

Ubisoft oficiálně potvrdil skoro vše, o čem se v posledních dnech šuškalo. Součástí chystaného hubu Assassin’s Creed Infinity budou hry zatím označované jako Codename Red a Codename Hexe. Red vyvíjí Ubisoft Quebec a skutečně nás vezme do feudálního Japonska, jak fanoušci léta snili. Ubisoft Montréal pracuje na Hexe a jeho vývoj vede Clint Hocking, který je podepsaný pod hrami jako Far Cry 2 nebo Watch Dogs: Legion. Podle Ubisoftu má jít o zcela jiný druh assassinské hry. V obou případech jsme viděli velmi krátké teasery a nedozvěděli se skoro nic navíc a mnohdy ani to, o čem už se pár dní spekuluje. Teaser Hexe sice odkazuje k čarodějnicím (a snad i spekulovaným procesům), ale o 16. století a Svaté říši římské nepadla ani zmínka. Ubisoft říká, že se ale těší, co fanoušci v upoutávce na Hexe najdou, tak třeba budeme za čas moudřejší. Jak už bylo řečeno, oboje je součástí Assassin’s Creed Infinity, což není hra v pravém slova smyslu, ale vstupní bod do budoucích dobrodružství. Takový opravdový Animus. Skoro. A Ubisoft by zjevně kromě singlu rád opět do ságy zapojil také multiplayerové zážitky.

Assassin’s Creed Mirage

Jak už jsme oficiálně věděli před zahájením prezentace, Ubisoft chtěl po únicích plně demaskovat Assassin’s Creed Mirage. Novou hru, která má vyjít v dosud blíže neupřesněném termínu příští rok a vrátit hratelnost ke kořenům. To vše má podle vývojářů skutečně platit a nutno přiznat, že některé ze záběrů nechávají skutečně vzpomenout na Altaïra a vůbec první dobrodružství, které odstartovalo celou dlouhou ságu. Hlavním hrdinou bude Basim, jak už zaznělo mnohokrát, nově jsme se ale také dozvěděli o druhé důležité postavě, mentorce Roshan, které propůjčila svůj hlas Shoreh Aghdashloo. Roshan bude podle jejích slov velmi důležitou pro celý příběh i osud Basima, a jak je vidět, mezi ústřední dvojicí panuje to správné assassinské napětí. Nový trailer sice neodhaluje nic z hratelnosti, ale poukazuje na zlodějskou minulost hlavního hrdiny a jeho odhodlaný přerod v příslušníka řádu Skrytých. Ve videu je k vidění i spoustu klasických zbraní či prvků výbavy, jako jsou například nejrůznější bombičky, na které dřív hratelnost série stála, ale postupně z ní vymizely. Důležitá je také skrytá čepel, která je skutečně skrytá – nikoliv jako třeba v případě Eivora z Valhally – a zasvěcovací rituál se přirozeně neobejde bez nutné amputace prsteníčku, aby měla odkud vyjíždět. V závěru, kdy se Basim loučí s jednou ze svých obětí v tradiční obrazovce Animu, se nicméně v pozadí cosi zjeví a naruší tuhle zpravidla velmi intimní chvíli. Uvidíme tedy, co dalšího Mirage přinese.


Assassin’s Creed Codename Jade

Sága Assassin’s Creed se na mobilech objevila už mnohokrát v posledních 15 letech, ale nikdy nešlo tak docela o plnohodnotnou verzi velkých Assassinů. To se má nyní změnit. Ubisoft chystá první open world mobilní hru z této série, která bude mít klasickou hratelnost, ale vše bude optimalizováno pro dotykové ovládání. Poměrně velkorysý in-engine trailer láká na grafiku, která by nás ještě před pár lety neurazila ani na PC a konzolích. Vypravíme se do Číny roku 215 před Kristem. Vůbec poprvé si v takovém titulu navíc budou moci hráči vytvořit svou vlastní postavu.

Assassin’s Creed Valhalla: The Last Chapter

Do Assassin’s Creed Valhalla míří poslední rozšíření s výmluvným podtitulem The Last Chapter. Vyjde ještě letos a bude zdarma. Má pospojovat některé příběhové linky ze základní hry a Eivor se znovu setká s vybranými klíčovými postavami včetně některých historických osobností.

Netflix x Assassin’s Creed

Nadále platí, že Ubisoft chystá ve spolupráci s Netflixem hraný seriál Assassin’s Creed, o kterém se mluvilo už dřív. Jeho showrunnerem je Jeb Stuart. Ale to není to jediné, na čem firmy spolupracují. Chystají také další novou mobilní assassinskou hru. V jiné části videa pak Mike Verdu z Netflixu oznámil, že díky partnerství s Ubisoftem přinesou pro své předplatitele další mobilní tituly. A to hned tři. Budou přitom dostupné exkluzivně jen přes Netflix. Tím prvním jsou Valiant Hearts 2, na kterých pracuje jádro původního týmu. Hra vyjde v lednu 2023. Další je pokračování Mighty Quest. I toho se dočkáme příští rok. A konečně tou třetí bude právě nový Assassin, který doprovodí hraný seriál.

Skull and Bones

Také o Skull & Bones se už Ubisoft dopředu vyjádřil v tom smyslu, že se hráči mohou těšit na novinky, ale očekávání bohužel naplněno nebylo. Vývojáři i s přihlédnutím k dřívějšímu detailnímu představení a blížícímu se datu vydání neukázali nic nového a jen zopakovali základní aspekty hry. Na žebříčku obávaných pirátů se budete chtít dostat co nejvýš, a to za pomoci vaší věrné lodi. Tu můžete upravovat jak ve smyslu vzhledu, tak především po funkční stránce, za pomoci děl či plátování po bocích. Připravte se také na přepadávání obchodních lodí, PvE i PvP souboje, hledání pokladů nebo jen plnění úkolů, které vám někdo zadá. Hra vychází 8. listopadu na PC, PS5, Xbox Series, Stadie a Luně a nabídne plný crossplay.Trackmania

Zběsilá Trackmania se po premiéře na PC po víc než dvou letech vydá také na konzole a cloudové streamovací služby. Nabídne cross-play i podporu cross-progressu. Porty budou k dispozici začátkem příštího roku a určitě potěší rovněž informace, že 280 tisíc tratí, které dosud vytvořili fanoušci z celého světa v editoru, bude od první chvíle fungovat i na konzolích a streamovacích službách. Hra dorazí na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Stadii i Lunu. Jde o free-to-play titul.

Mario + Rabbids Sparks of Hope

Vývojáři z Ubisoftu, konkrétně ti z pobočky v Miláně, nás potěšili opravdu výživnou gameplay ukázkou. Zaměřili se na souboj a speciální vlastnosti jednotlivých hrdinů, jejichž vhodnou kombinací dosáhli svého – zlikvidovali dotěrného Wigglera, který se snažil dostihnout jejich vlak. Souboj vypadal opravdu komplexně, zahrnoval mnoho různých elementů a je jasně vidět, že tahle praštěná záležitost umí klamat tělem. Oproti prvnímu dílu z roku 2017 herní mechanismy dospěly a ze Sparks of Hope se stává hra, která nepochybně potrápí i zkušené stratégy. Vývojáři rovněž odhalili, že se hráči mohou těšit na podporu hry i po vydání a příchod nečekaného hrdiny – Raymana. Mario + Rabbids Sparks of Hope dorazí exkluzivně na Switch už 20. října.


Tom Clancy’s The Division Heartland

Heartland je nový samostatný titul ze série The Division. Vydáme se do městečka Silver Creek, které vzniká ve studiu Red Storm. To se na značce podílelo skoro od samého začátku, i když tato IP vznikla ve švédském studiu Massive. Heartland je free-to-play survival střílečka, která slibuje krásný svět a napínavé souboje s nepřáteli. Hra nabídne nové postavy i příběhy a zájemci se mohou registrovat do nadcházejících uzavřených testů. Nejde samozřejmě o nové oznámení, o titulu se mluvilo už dříve, ale vydání se zatím zřejmě neblíží.

Riders Republic

Do Riders Republic dorazí kola BMX, a to už 14. září. Je to první nová disciplína od vydání hry. A společně s tímto sportem se mohou fanoušci těšit také na úplně novou lokaci Area 52, která je pochopitelně inspirovaná slavnou “ufounskou” základnou.

The Crew 2

Závodní hra The Crew 2 je stále velmi aktivní a podtrhuje to nejnovější update. Chystaná epizoda Dominion Frozen dorazí už 14. září a jde o bezplatný update, který láká na další auta, další události a především úplně novou výzvu v podobě závodění na ledových tratích.

Anno 1800

Ubisoft nezapomněl ani na svůj strategický poklad Anno 1800 a představil další rozšíření, která neutuchající měrou do hry přichází. Těšit se tak můžete na 12. DLC nazvané New World Rising, které už v zimě zvýší populační úroveň v Novém světě. K dispozici budou i nové budovy a produkční řetězce.

Rainbow Six Mobile

Mobilní Rainbow Six má za sebou první uzavřený alfatest a autoři si ho nemohou vynachválit. Na podzim má následovat uzavřená beta a tým říká, že chce hru vyladit společně s hráči a na základě jejich zpětné vazby. R6 Mobile je od základu navrženo pro mobily, ale pořád to má být kompetitivní taktická týmová akce. Vývojáři říkají, že bez fanoušků by nemohli udělat ten nejlepší možný titul a už teď díky nim vylepšili spoustu věcí. I když beta startuje už v pondělí 12. září na Androidu, my bohužel mezi vybrané podporované země nepatříme. Snad se dočkáme později, stejně jako majitelé iOS.


The Division Resurgence

Na akci Ubisoft Forward dostalo svůj prostor také mobilní The Division Resurgence. Ačkoliv nejde o novinku či odhalení, hra se opravdu pěkně vyvíjí a užuž láká hráče k otevřenějšímu testu na Androidu. Chystá se uzaveřený betatest, který začne už v pondělí, takže neztrácejte čas a zkuste se na oficiálních stránkách hry zaregistrovat. Jinak můžeme s klidem konstatovat, že Resurgence zkrátka vypadá jako „velké“ The Division v horší grafice, otázkou samozřejmě je, jak se hra bude hrát, případně jaká omezení s sebou přinese mobilní pojetí.

Brawlhalla

For Honor

Just Dance 2023

Mythic Quest, 3. sezóna

Nahlásit chybu v článku

14

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru