Souhrn z Czech & Slovak Direct Showcase 2023

Souhrn z Czech & Slovak Direct Showcase 2023

Ambiciózní filmový tycoon, HeistGeist, Last Train Home i Forgotten but Unbroken či Matcho

Zdroj: PixelCraze, Ashborne Games, Doublequote Studio
14. 11. 2023

Včera odstartoval již čtvrtý ročník Czech & Slovak Games Week, který oslavuje a dává na odiv česko-slovenskou herní scénu a vývojáře. Při této příležitosti proběhla stejně jako loni i další prezentace Czech & Slovak Direct Showcase, jež si dává za cíl ukázat nejen tuzemským hráčům, ale i zbytku světa, co všechno v našich dvou zemičkách vzniká a jaké jsou novinky. Vývojáři mohli představit a či připomenout, na čem se pracují, co brzy vychází nebo co v nedávné době vyšlo či se dočkalo novinek. Málo toho rozhodně nebylo a nechyběla ani nová oznámení a premiérové záběry, proto si níže přehledně shrňme, co všechno jsme mohli vidět.

Movies Tycoon

Samotný závěr prezentace patřil oznámení simulátoru Movies Tycoon, který je skutečně o tom, co hlásá už samotný název. A nutno říct, že svérázný trailer skutečně zaujal. V Movies Tycoon se ponoříme do riskantního, ale zároveň lákavého a vzrušujícího světa filmu, abychom vybudovali filmařské impérium a svými budoucími snímky nadchli diváky po celém světě. Vše je doslova v naší režii, a tak nás čeká tvorba scénářů a scén, najímání dalších tvůrců a herců, kteří zazáří před naší kamerou, ale zároveň bude nutné dbát o příjemné pracovní prostředí. Kromě stavby vlastního studia se budeme moci pustit i do tvorby postav, a tak nic nebrání vytvoření ideálního herce (co by za to někteří tvůrci ve skutečnosti dali) pomocí propracovaného editoru. Na tomto filmovém simulátoru pracuje české studio PixelCraze a dočkat bychom se jej měli už v první čtvrtletí příštího roku.

Bzzzt

Celá prezentace odstartovala launch trailerem plošinovky Karla Matějky s názvem Bzzzt, která shodou okolností právě po mnoha letech usilovné práce konečně vyšla. Hra je v tuto chvíli k dispozici na Steamu v zaváděcí slevě, příští rok by pak měla zamířit i na Xbox a Nintendo Switch. Bzzzt si můžete připomenout i v našem starším článku, případně i rozhovoru s Karlem Matějkou, a pokud si nejste jisti, zda je to hra vhodná pro vás, ale zaujala vás, i nadále si můžete na Steamu vyzkoušet demoverzi.

Polylithic

Pravěký craftovací survival Polylithic od českého studia Polyperfect odstartoval minulý týden svůj boj o přežití v rámci předběžného přístupu, v němž by měl strávit přibližně rok. V tuto chvíli na hráče čeká období lovců a sběračů a je jisté, že o dobrodružství nebude nouze, později se samozřejmě dočkáme i nových mechanismů. Více o hře si můžete přečíst v našem nedávném článku, stejně tak můžete samozřejmě navštívit její stránku na Steamu.

HeistGeist

Slovenský HeistGeist dal tentokrát možnost o něco více nahlédnout na příběh, který se ve futuristické Bratislavě vlastně odehrává. Jde koneckonců o kyberpunkové karetní RPG, které vedle toho sází právě na příběh. Hrdinkou hry je Alexandra, která se věnuje zlodějně, ovšem jeden z kšeftů se nevydaří, tudíž je nucena se dát na útěk. Nechce však utíkat napořád, proto je odhodlána sestavit schopný tým a znovu vyrazit do akce, která zahrnuje loupeže, boj nebo hackování, ale i rozhodování. Hru vyvíjí Doublequote Studio a nakonec se jí dočkáme až příští rok, přesné datum ovšem zatím nebylo stanoveno. Hře jsme se v minulosti věnovali i v samostatném článku.

Last Train Home

Velice očekávaný titul (a to nejen u nás) Last Train Home od brněnský Ashborne Games vychází již za dva týdny, čili není příliš překvapivé, že jsme se i zde dočkali nového traileru, jimiž nás vývojáři nyní pravidelně zásobují. Nejnovější trailer se zaměřil přímo na osazenstvo obrněného vlaku, jež má vícero povinností, a tak se z kuchařů či údržbářů musejí stát bojovníci, když na to dojde. Last Train Home vychází už 28. listopadu 2023 na PC a na dnešní večer si vývojáři nachystali i svůj další stream ze hry.

Forgotten but Unbroken

Další válečná strategie, která nám rovněž už dávno není neznámá, v tomto případě ovšem z období druhé světové války. Tahovou strategii Forgotten but Unbroken od slovenského studia Centurion Developments jsme si zde ukázali opakovaně a i když se vývojářům bohužel nezadařilo v kampani na Kickstarteru, nic nevzdali a samozřejmě dál pokračují s vývojem. Minulý měsíc nabídli zájemcům nové demo a momentálně cílí na vydání v březnu 2024. Nový trailer ukázal přestřelky a nechyběl ani autentický dabing, jehož součástí je i ten český. Nový trailer naleznete zde.

Warped Times

Jedním z nových oznámení je 2D plošinovka Warped Times, i když se vlastně nejedná o úplně nový titul. Jedná se o staronový počin a v podstatě jakýsi remake od studia Lightning Soft, které se rozhodlo oživit svoji někdejší stejnojmennou sérii her vycházející v letech 2009 až 2015. Nové Warped Times má nabídnout nový příběh, výtvarné pojetí i celkové pojetí. Ve světě kombinujícím sci-fi a fantasy se vydáme pátrat po tajemství magického kamene, a to i napříč jinými časovými linkami, zatímco se prolíná čas a prostor. Datum vydání zatím není známo.

ARTIFICIAL – The Prequel

I slovenské plošinovce Artificial od Ondreje Angeloviče jsme se zde několikrát věnovali a po letech práce titul konečně míří ke svému vydání. K němu by mělo dojít v únoru 2024, hra nicméně nedorazí sama, jelikož se k ní připojí i bezplatné rozšíření Artificial – The Prequel, které se na prezentaci ukázalo s gameplay trailerem. Jedná se o vedlejší příběh zasazený do světa Artificial, v němž se však hráči zhostí úlohy monstra se vším všudy, tedy i včetně kousání, zatímco budou pronásledovat a lovit přeživší. Základní hra má navíc k dispozici demo.

Imperiums: Rise of Caesar

Česká 4X strategie Imperiums příští rok zažije vzestup Caesara v novém DLC nazvaném přímo Rise of Caesar, ale vypořádat se s nepřáteli nebo si podmanit Galy nebude jen tak. DLC by mělo dorazit zkraje roku a blíže jsme si jej představili v našem starším článku.

The Gray Man

Znepokojivý titul The Gray Man od Richarda Harašíma, v němž se staneme svědomím sériového vraha, má své vydání rovněž za sebou. V rámci Directu byl představen nový trailer kombinující některé již viděné výjevy s těmi, které zatím spatřili jen ti, kteří se do tohoto psychologického hororu pustili. Inu, téma a výtvarná stylizace dávají jasně najevo, že tohle není hra pro každého, i v tomto případě však můžete nejprve okusit demo a rovněž zhlédnout rozhovor s autorem hry.

Silence of the Siren

Vývojáři ze studia Oxymoron Games vyměnili po Project Hospital nemocnici za vesmír a připravují tahovou strategii Silence of the Siren, kterou jsme si zde dříve již také představili a pozvali i její vývojáře k rozhovoru. Ti lákají na galaktický konflikt a bohatý sci-fi svět, přičemž hratelnost by hned na první pohled mohla potěšit nejednoho fanouška Heroes of Might & Magic. Nadále platí, že by hra měla v dohledné době vstoupit do předběžného přístupu.

Scarlet Deer Inn

Znovu se s jedním z dřívějších trailerů ukázala i vyšívaná plošinovka Scarlet Deer Inn, již jsme se zde rovněž pravidelně a obsáhle věnovali, neváhejte tedy zavítat do našeho archivu.

Dreadhunter

Hektické over-the-top twin-stick akční RPG Dreadhunter vstoupilo 18. října do předběžného přístupu, což nyní vývojáři z českého studia Trickster Arts připomněli při té příležitosti uvedeným trailerem. Hře jsme se věnovali i v samostatném článku a také jsme se o ní pobavili v rozhovoru s vývojářem Matoušem Ježkem.

The Last Oricru: Final Cut

Loni vydané akční RPG The Last Oricru od českého studia GoldKnights nedávno přišlo s verzí Final Cut, která ve hře upravila a opravila všechno možné od multiplayeru přes souboje až k ukládání. Změn opravdu není vůbec málo, a hráči by se nyní měli dočkat nejen jiného, ale především vylepšeného zážitku. Nové verzi jsme se věnovali v samostatném článku.

Gray Zone Warfare

Studio Madfinger Games před pár dny oznámilo svůj velký ambiciózní titul Gray Zone Warfare a zde jej připomnělo. Hře jsme se obsáhle věnovali v samostatném článku, kde naleznete vše, co o ní zatím víme. Dočkat bychom se měli v průběhu příštího roku.

Bulánci

Krátce se zde mihli i Bulánci, a to s novým videem v podobě záznamu z bulánčí olympiády v roce 1988. I o Buláncích zde už padlo mnohé, proto vás rovněž odkážeme do našeho archivu.

Silica

The Book of Aaru

Gods Against Machines

Troufáte si na to stát se bohem? Gods Against Machines vám to umožní a postaví vás do role všemohoucího s cílem srovnat mimozemská města se zemí a osvobodit svůj svět od hučících strojů. Ničení nabízí mnoho možností a k dispozici je celá řada způsobů díky živlům a nejrůznějším pohromám. Navíc bude možné si vybrat boha s určitými schopnostmi, které hráči budou nejvíce vyhovovat, například oheň či vodu a další. Mimozemšťané jsou však vynalézaví a občas bude potřeba experimentovat a selhávat, než se najde ten pravý postup, jak je zničit. Hru vyvíjí Silver Eye Studios, které má na svědomí Fragments of A Mind a datum vydání zní 23. února 2024.

Shadow Seven

Víte, co dělali trpaslíci předtím, než se jim do domu nasáčkovala Sněhurka? To vám odvypráví stealth real-timová strategie Shadow Seven od slovenského studia Radical Ravens. Naši trpaslíci zde nejsou zrovna nejpoctivější a žijí jako psanci, jelikož to ani jinak pořádně nejde. Každý ze sedmi hrdinů je docela jiný a má poměrně úzké zaměření, proto je potřeba při likvidaci nepřátel postupovat opatrně, využívat prostředí a hlavně spolupracovat, hratelností pak hra připomíná například hry od studia Mimimi Games. Datum vydání zatím neznáme, na Steamu je ovšem k dispozici demo. Nový trailer naleznete zde.

Matcho

S novým trailerem a dosud neviděnými záběry přišlo i Matcho od FiolaSoftu, které nakonec vyjde až příští rok, přesné datum ale zatím stále neznáme. Více o hře tradičně naleznete v našem archivu, nové video od vývojářů naleznete zde.

Next Move

Svou zdravici poslali i vývojáři z Typico Games, kteří pracují na VR plošinovce Next Move, kterou jsme si představili před pár dny. Na tuto hru navíc nebudeme muset čekat příliš dlouho, neboť její vydání je naplánováno už na 30. listopadu. Nové video naleznete zde.

Calcium Contract

Zběsilá a vskutku podivná střílečka Calcium Contract nedávno vyšla a připomněla se novým trailerem. Více o hře naleznete v našem archivu, případně můžete vyzkoušet demoverzi na Steamu. Nové video naleznete zde.

Revive & Prosper

Česká budovatelská automatizační strategie Revive & Prosper od Pavla Jiřího Strnada míří k early accessu, do kterého vstoupí už 5. prosince. Více si o hře můžete přečíst v našem samostatném článku, případně se podívat na stream přímo s autorem. Nové video naleznete zde.

Galaxy Highways

Připomněla se i 2D top-down retro střílečka Galaxy Higways od slovenského studia Nanopike. Na Steamu si můžete vyzkoušet demo a vydání bychom se měli dočkat už v únoru 2024. Nové video naleznete zde.

The Happies – Amber Falcon

The Happies – Amber Falcon od českého Troglodyte Studio nás usadí do horkovzdušného balónu a vyšle nás na nenáročný pohodový let a za objevování příběhu Happíků. Hra je vhodná pro příležitostné hráče i ty nejmenší a 10 příběhových misí, ručně kreslenou grafiku a řadu úprav balónu. Datum vydání zatím neznáme. Nové video naleznete zde.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru