Sonic Frontiers, Sega, Sonic by se mohl dočkat i remaku či rebootu

Sonic by se mohl dočkat i remaku či rebootu

Prezident Segy též chválí úspěch Sonic Frontiers a naznačuje další budoucnost série

Zdroj: Sega
17. 7. 2023
Název: Sonic Frontiers Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 8. 11. 2022 Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 8. 11. 2022

Ačkoli byly některé ohlasy a reakce na Sonicův loňský výlet do 3D otevřeného světa v Sonic Frontiers rozpačité – přičemž ani nám se hra příliš nelíbila, jak si můžete připomenout v naší recenzi – titulu se mimořádně dařilo z hlediska prodejů a nakonec to ani v souhrnu hodnocení nevypadá vůbec špatně. V únoru se společnost Sega chlubila finančními výsledky, v rámci nichž byl nový Sonic důležitým bodem. Ačkoli nezazněla konkrétní čísla, Sega si pochvalovala prodejnost, která předčila očekávání. Díky tomu můžeme s největší pravděpodobností vyhlížet pokračování v tomto novém duchu. K úspěchu hry se nyní společnost vrátila a ani tentokrát nešetří chválou, ale zmiňovány už jsou i konkrétnější plány do budoucnosti.

Prezident a provozní ředitel společnosti Sega Jukio Sugino odpovídal na otázky japonského magazínu Famitsu, přičemž nešlo jen o hry, ale o franšízu s modrým rychloježkem celkově. Sugino byl například dotázán na to, co považuje během minulého roku za nezapomenutelné. Na to odpověděl, že film Ježek Sonic 2 ze začátku roku a pochopitelně pak právě i Sonic Frontiers vydaný ke konci roku, u čehož rovněž zmínil prodeje nad očekáváním. „Už to bylo samo o sobě povzbuzující, ale také nás potěšilo, že jsme obdrželi mnoho ohlasů, hlavně od severoamerických fanoušků, kteří vyjadřovali radost nad tím, že se Sonic ubírá správným směrem,“ uvedl Sugino pro Famitsu. Sonic je podle Segy v dobré kondici, což snad potvrdí vydání Sonic Superstars na podzim letošního roku.

Později přišla řeč na Samba de Amigo a návrat k této už více než 20 let starému titulu, nakonec se však Sugino ještě vrátil k Sonicovi a naznačil, že Sega zvažuje i rebooty a remaky. Rytmickou hru Samba de Amigo: Party Central, která vyjde 29. srpna, nepovažuje za reboot, ale za nový titul. Již zmíněný Sonic Superstars je pro něj pak sice návratem k 2D kořenům, ale též jde navzdory prvkům rebootu o novou hru. „Samozřejmě musíme dělat nové věci, ale neděláme jak nové hry, tak rebooty pro každou IP. S myšlenkou ‚toto je nejlepší způsob pro tuto IP‘ vybíráme vhodné možnosti na základě načasování pro každou IP. Sonic je kultovní IP společnosti Sega, čili vedle nových titulů zvažujeme i rebooty a remaky,“ doplnil na adresu modrého ježka, který rozhodnu bude mít v budoucnu co dělat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru