Seriálové The Last of Us představilo Henryho a Sama

Obou se týká výrazná změna, která může ovlivnit děj. Známe i dvě zcela nové postavy

Zdroj: Naughty Dog
11. 8. 2022

Postavy bratrů Henryho a Sama v seriálu The Last of Us od HBO jsme již mohli vidět na neoficiálních zákulisních fotografiích, kdo se jich však zhostil herecky, to bylo doteď záhadou. Nyní s těmito informacemi exkluzivně přispěchalo IGN. Henryho ztvárnil Lamar Johnson a mladšího Sama Keivonn Woodard. V seriálu se objeví i herec Graham Greene a herečka Elaine Miles, kteří se ujali nových postav vytvořených speciálně pro seriál. I v případě Henryho a Sama dochází k jistým změnám, jež si ale z důvodu možných spoilerů rozebereme až o kus níže.

Oficiální seriálový popis hlásá: „Lamar Johnson jako Henry a Keivonn Woodard jako Sam, bratři v Kansas City, kteří se skrývají před revolučním hnutím toužícím po pomstě.“ Znalci původní hry si možná vzpomenou, že se Joel a Ellie setkali s Henrym a Samem v Pittsburghu, čili zde dochází k prvnímu rozdílu mezi předlohou a adaptací. Greene a Miles pak ztvární manžele Marlona a Florence, kteří mají přežívat v divočině postapokalyptického Wyomingu.

Lamar Johnson hrál například ve filmech Syn černého lidu, X-Men: Dark Phoenix, Králové nebo v seriálu Your Honor. Keivonn Woodard oproti tomu nemá příliš velké herecké zkušenosti, na IMDB lze například najít pouze jeden záznam. A s tím bude zřejmě souviset jedna velká změna, jež ovšem nebyla zatím oficiálně představena, může mít však velký vliv na děj. Pro jistotu tedy varujeme před spoilerem, jelikož je možné, že jste na tuto změnu zatím nenarazili. Seriál každopádně dorazí na HBO příští rok, přesné datum ovšem zatím nebylo stanoveno.

 

Sam bude hluchý, jelikož je i sám jeho představitel Keivonn Woodard. I ve výše zmíněném záznamu, jímž je film Seeds of Hope: The Andrew Jackson Foster Story ztvárnil postavu hluchého studenta. Vzhledem k tak výraznému handicapu se dá předpokládat, že tato změna výrazně ovlivní nejen samotného Sama či Henryho, ale i kolem nich točící se příběh. Toto obsazení tak potvrzuje půlroku staré nabídky castingu, jež požadovaly černého chlapce ve věku od 8 do 14 let, který je hluchý a ovládá ASL (americký znakový jazyk) nebo BASL (černošský dialekt amerického znakového jazyka).

Někteří mohli tuto informaci zaregistrovat již dříve, jelikož se detailní popis castingu objevil na internetu, kde byl sdílen například organizací Deaf West Theatre, jež se věnuje „znakovému divadlu“ a snažila se tuto specifickou nabídku role rozšířit mezi neslyšící. V tomto případě byla vyloženě zmíněna postava Sama: „Sam je milý kluk umělecké povahy, který je k smrti vyděšený, protože ho i s jeho bratrem pronásledují násilničtí revolucionáři.“ Rovněž bylo zmíněno, že by se měl objevit ve dvou epizodách.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru