Like a Dragon: Infinite Wealth, Sega, Sega oficiálně odhalila nový díl Yakuzy

Sega oficiálně odhalila nový díl Yakuzy

Jde o pokračování Like a Dragon, jak bylo dříve oznámeno. Hrát budeme za Ičibana i Kazumu

Zdroj: Sega
14. 9. 2022
Název: Like a Dragon: Infinite Wealth Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 26. 1. 2024

Ještě před zahájením letošního ročníku Tokyo Game Show uspořádalo studio Ryu Ga Gotoku vlastní prezentaci, na které se ukázal nejen včera oznámený Like a Dragon: Ishin!, ale konečně došlo i na pokračování hlavní série Yakuza. Jak už bylo dříve potvrzeno přímo ze strany výkonného producenta Masajošiho Jokojamy, půjde o přímé pokračování Like a Dragon, nebude však očíslováno dvojkou, nýbrž osmičkou, která odkazuje na celkově osmý díl Yakuzy. Informace o Like a Dragon 8, jak se tedy novinka oficiálně jmenuje, unikly v červenci letošního roku, nyní už ale můžeme o dalším dobrodružství Ičibana Kasugy mluvit konkrétně a doprovodit vše prvním trailerem.

Pokud se na minutu dlouhý teaser podíváte, určitě mě budete chtít opravit. Ano, ono dobrodružství se totiž rozdělí mezi Ičibana a hlavního protagonistu série Yakuzy Kazumu, což je překvapivý, ale podle reakcí velmi vítaný krok. Na druhou stranu, svým způsobem už Kazuma zasáhl do Like a Dragon, takže toto rozhodnutí chápeme jako vyústění možných náznaků a snahu ještě těsněji obě větve provázat. Co se týče zpracování hry, vše by mělo být v souladu s tím, jak se prezentoval první díl – půjde tedy o akční PRG s tahovými souboji a hutnou příběhovou dávkou. Na rozdíl od Ičibana si navíc bude moci Kazuma sestavit vlastní partu, což by potenciálně mohlo znamenat ještě pestřejší hratelnost, i když jsme si na ní u prvního dílu v podstatě nestěžovali.

Vývojáři z Ryu Ga Gotoku nicméně nechtějí v tuto chvíli prozrazovat víc a budeme si tak muset na další detaily počkat. Zda přijdou ke slovu ve větší míře už na Tokyo Game Show, zatím není známo. Co už ale víme, je předpokládaný termín vydání nastavený na rok 2024 a zacílení na platformy PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series. Lidé z RGG popisují Like a Dragon jako tu největší hru, na které kdy pracovali.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru