Like a Dragon: Infinite Wealth, Sega, Autoři Yakuzy projdou kompletní restrukturalizací

Autoři Yakuzy projdou kompletní restrukturalizací

Odchází duchovní otec Tošihiro Nagoši i producent Sato. Pracuje se na Like a Dragon 2

Zdroj: Sega
8. 10. 2021
Název: Like a Dragon: Infinite Wealth Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 26. 1. 2024

Oblíbenou herní sérii Yakuza a aktuálně dvoudílný spin-off Judgment čeká vstup do úplně nové éry. Během oslav 10. výročí založení studia Ryu Ga Gotoku – které se zformovalo na základech interních týmů Segy, pracujících na Yakuze od roku 2005 – byl oficiálně oznámen spekulovaný odchod ředitele, designéra a duchovního otce Yakuzy v jedné osobě. Tošihiro Nagoši, který velmi aktivně vystupoval v souvislosti s novými hrami svého studia, Segu skutečně opouští a společně s ním se na listinu bývalých zaměstnanců zařadil také producent Dajsuke Sato. Pro některé fanoušky je to soudě podle komentářů stále ještě nepříjemné překvapení, ale na sociálních sítích vyjadřují Nagošimu i Yakuze podporu a těší se, co budoucnost přinese. Nový ředitel Masajoši Jokojama – jeden ze zakládajících členů studia před 10 lety – ostatně potvrdil, že Ryu Ga Gotoku již pracuje na pokračování Yakuza: Like A Dragon – resp. příběhu Ičibana Kasugy – a slíbil, že série rozhodně nikam nezmizí.

Zdroj: Ryu Ga Gotoku

„V roce 2021 slaví naše studio 10. výročí. Od série Yakuza až po Judgment a další hry – nesmírně si vážíme všech, kdo nás a naše úsilí dosud podporovali. S dosažením tohoto desetiletého milníku ale čeká Ryu Ga Gotoku restrukturalizace,“ říkají noví představitelé studia. Tvrdí, že i nadále bude jejich posláním přinášet prostřednictvím vyvíjených her tu nejlepší možnou zábavu a společně se těší na zářnou budoucnost, v níž se s pokračováním rozběhnutých značek počítá. „Před dvěma lety, když jsme oznámili Yakuza: Like A Dragon, proběhla mezi fanoušky živá diskuze,“ začíná svůj vzkaz nový ředitel Jokojama a připomíná, že ne všem se nápad na zmiňovaný spin-off zamlouval. „Svět se může změnit během mrknutí oka. A to vyžaduje, abychom se změnili i my,“ dodává proto ředitel studia. Poměrně otevřeně pak odhaluje, že se mu příliš nezamlouvalo, jak silná spojnice mezi odcházejícím Nagošim a Yakuzou či studiem jako takovým vlastně byla. Podle svých slov nechtěl Jokojama spoléhat v souvislosti s tak oblíbenou značkou jen na jednoho člověka a i když měl při zakládání Ryu Ga Gotoku jen malý vliv, neustále se snažil o změnu. „Od té doby uplynulo deset let a odpor, který jsem cítil, se po čase změnil v pocit kamarádství. Nyní dědím studio po velkém tvůrci,“ řekl nový ředitel.

Ode dneška se rodí nové studio Ryu Ga Gotoku, kde bude série žít dál. Ačkoliv nevím jistě, co přesně vytvoří, věřím, že nová generace ještě více posílí základy, které jsme za ta léta budovali, řekl odcházející ředitel Tošihiro Nagoši.

On i další členové vedení, zachycení na vskutku zajímavé fotografii, nechtějí dávat hráčům žádné plané sliby a nebudou je prý žádat, aby jim věřili. Chtějí za sebe nechat mluvit konkrétní hry, což se má už částečně odrážet v Lost Judgment, ale především v chystaném pokračování Like A Dragon. Magazín Gematsu dokonce uvádí, že hra v Japonsku nese předběžný název Yakuza 8, bez ohledu na to ale má pokračovat v Ičibanově příběhu, což fanoušci vítají s vřelou náručí. „Na této hře v současné době pracují producent Sakamoto a režiséři Horii, Ito a Mitake. „Já sám spolu s Takeučim a Furutou pracují na příběhu,“ dodal Jokojama při vyjmenovávání svých kolegů producentů a designérů. „Ať už to bude za šest měsíců nebo za rok, doufám, že vám ukážeme hru, která bude jiná, ale stále stejná. Něco, co ve vás vyvolá pocit – ano, na tohle jsme čekali,“ uzavírá vedoucí studia.

Ke slovu se v tiskové zprávě dostal také Tošihiro Nagoši, který nejprve poděkoval všem fanouškům za podporu, ať už osobní, nebo vůči Yakuze. Vzpomněl také na své kolegy, díky kterým se podle svých slov dostal tak vysoko a mohl zdokonalovat své schopnosti. „Ode dneška se rodí nové studio Ryu Ga Gotoku, kde bude série žít dál. Ačkoliv nevím jistě, co přesně vytvoří, věřím, že nová generace ještě více posílí základy, které jsme za ta léta budovali a přinese světu skvělé hry,“ doufá Nagoši. Připomíná ale, že aby toho bylo nové studio schopné dosáhnout, je třeba neustrnout a neustále se učit novým věcem, což je ovšem v souladu s tím, co naznačuje Jokojama. V podobném duchu pak vystoupil i producent Dajsuke Sato, který si je jistý, že studio zvládne všechny budoucí výzvy a bude Yakuzu i nadále rozšiřovat. Sato se na to těší i z pohledu fanouška a potvrzuje, že bude Ryu Ga Gotoku i nadále podporovat.

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru