Like a Dragon: Infinite Wealth, Sega, Na internet unikly materiály z nové Yakuzy

Na internet unikly materiály z nové Yakuzy

Video ze studia zahrnuje pohled na Ičibana a další dobrodružství. Oznámení ale stále nikde

Zdroj: Ryu Ga Gotoku Studio
20. 7. 2022
Název: Like a Dragon: Infinite Wealth Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 26. 1. 2024

O chystaném pokračování hry Yakuza: Like A Dragon a příběhu Ičibana Kasugy víme již od minulého roku, kdy jej potvrdil Masajoši Jokojama, tehdy nový ředitel a jeden ze zakládajících členů studia Ryu Ga Gotoku. Zatím však šlo pouze o slova a doposud nebylo nic k vidění. To se nyní změnilo, ačkoli dosti netradičním způsobem, nešlo totiž o žádné velkolepé představení. Něco málo z nové Yakuzy lze zachytit na několika záběrech videa japonského zápasníka MMA a YouTubera Mikuru Asakury. Ten se vydal se na návštěvu studia a celé to řádně zdokumentoval. Právě i on sám se nakonec objeví ve hře, nebo minimálně postava s jeho podobou.

Na první snímky, ač zachycených přímo z videa, kde je můžeme vidět na obrazovkách, upozornil japonský herní web Famitsu, který byl podle všeho (dá-li se věřit automatickému překladu z japonštiny) též přítomen celému setkání. Asakura se setkal s výkonným ředitelem Segy Sammym Haruki Satomim a ředitelem studia Ryu Ga Gotoku Masajošim Jokojamou. Společně hovořili právě o vyvíjeném novém díle, jenž má v Japonsku v tuto chvíli označení Ryu ga Gotoku 8, a nakonec byla Asakurovi k jeho velkému překvapení nabídnuta postava ve hře, načež se odebral na 3D skeny.

Při té příležitosti se Asakura i s kamerou dostává přímo do centra vývoje, kde se usilovně pracuje na 3D modelech. Asakura se ptá, zda může viděné záběry zveřejnit, s čímž není problém. Díky tomu máme nyní možnost zhlédnout jednu cutscénu z budoucí Yakuzy – v ní se objevuje Ičiban, tedy protagonista Like A Dragon, ovšem se značně pozměněným účesem, který má k jeho pověstnému afru daleko, neboť má vlasy svázané do culíku. Dále je ve scéně k vidění i bývalý policista Kojči Adači a zdravotní bratr Ju Nanba, které mohou hráči též znát z předchozího dílu. Cutscéna obsahuje titulky, nepřekvapivě však v japonštině. Od čeho ale máme ty překladače, i když se nedá říct, že bychom z toho byli moudřejší…

Možné přibližné znění dialogů (automatický překlad):

– Jsi ty?
– To je ono, to je ta statečná pálka.
– Nemůžeš to vyhodit, že?
– Proč to používám?! Nejsem nervózní!
– Ach, emo vzduch je zničený.
– Je to ten statečný muž? / Jen se tě ptám, Samo.

Ačkoli nemůžeme mluvit o velkém množství informací, je fajn vědět, že se vývojáři nebojí hru ukázat, i když takto netradičně. Koneckonců by to mohla být předzvěst nějakého oficiálního oznámení a plnohodnotného představení hry. Prozatím se však musíme i nadále smířit s tím, že o hře víme pouze to, že se jako hlavní hrdina navrací Ičiban Kasuga a že se bude příběh odehrávat několik let po Like A Dragon. Podle Famitsu se má navíc odehrávat v novém městě, ale to zatím nebylo nijak potvrzeno. Celkově nezbývá než čekat, kdy tvůrci novou Yakuzu předvedou světu pěkně ve velkém.

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru