S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, S.T.A.L.K.E.R. 2 na Xbox Showcase nebude

S.T.A.L.K.E.R. 2 na Xbox Showcase nebude

Vývojáři to dali vědět hráčům na Steamu. Řada fanoušků pochybuje o letošním vydání

Zdroj: GSC Game World
11. 6. 2023

Jen několik málo hodin nás dělí od zahájení očekávané prezentace Xbox Games Showcase, na které bude Microsoft spolu se svými partnery odhalovat, na jaké hry se můžeme v nadcházejících měsících a pravděpodobně i letech těšit. Je snadné zmiňovat jednotlivé tituly, které by se mohly či dokonce měly na akci objevit, víme však, že mezi nimi nebude S.T.A.L.K.E.R. 2 Heart of Chornobyl od vývojářů z GSC Game World. Ačkoliv jsme ještě včera optimisticky zmiňovali, že by se hra skutečně mohla znovu ukázat a vyjasnit situaci kolem slíbeného vydání v roce 2023, vývojáři v diskuzích na Steamu potvrdili, že show Microsoftu vynechají.

Zdroj: Steam

Vývojáři odpovídali na přímý dotaz jednoho z fanoušků, kterého zajímalo, zda dnes večer dojde na další ukázku. Odpověď je ale vcelku jednoznačná, byť v závěru přichází s náznaky možných problémů, mezi kterými může být ve finále i odklad vydání. Ale nepředbíhejme, vývojáři odpověděli, že ačkoliv obvykle svou neúčast na nějaké show nekomentují, tentokrát dělají výjimku. „S.T.A.L.K.E.R. 2 vynechá letošní červnové konference, soustředíme se na důležitá oznámení v nadcházejících měsících,“ uvedl komunitní manažer. Doplnil, že plánují přidávat vlastní aktualizace o tom, co studio plánuje, takže vše bude probíhat přesně v takovém tempu, v jakém GSC Game World chce.

Důvodů může být mnoho a tím nejoptimističtějším může být skutečnost, že mají vývojáři v závěrečné fázi vývoje plné ruce práce, která jim nedovoluje připravovat trailer. Poznámka stran důležitých oznámení ale nutí některé hráče k přesvědčení, že S.T.A.L.K.E.R. 2 nedorazí ani letos a namísto samotné hry se dočkají odkladu. Vzhledem k situaci, která kolem hry panuje, by se to však dalo pochopit, a nemluvíme přirozeně jen o tom, že GSC Game World je ukrajinské studio, jehož zaměstnanci měli úplně jiné starosti, než je vývoj her. Přesto se studio z větší části přesunulo do Prahy a mělo by mít plnohodnotné podmínky pro vývoj hry. Nesmělo by se však potýkat s útoky hackerů a úniky hry, které mohou celý proces vývoje rovněž ovlivňovat.

Uvidíme tedy, jak to nakonec se hrou bude, můžeme si ji nicméně odškrtnout z dnešního pomyslného seznamu a správně nastavit očekávání na večer.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru