Nintendo kupuje studio Shiver Entertainment

Nintendo kupuje studio Shiver Entertainment

Jeho vývojáři dostali na Switch hry Hogwarts Legacy a Mortal Kombat 1

Zdroj: WB Games
21. 5. 2024

Společnost Nintendo oznámila, že kupuje od Embracer Group studio Shiver Entertainment. Zjevně nejde o náhodný úlovek, tento tým se v nedávné době postaral pro WB Games o porty her Hogwarts Legacy a Mortal Kombat 1 pro Switch. Samotné Nintendo říká, že cílem bylo získat odborníky na portování, což by mohlo být pro budoucnost další konzole zajímavé.

Tým fungující od roku 2012 má i po začlenění do struktury Nintenda fungovat jako doposud. Zajímavé přitom je, že oficiální oznámení mluví o vývoji softwaru pro různé platformy včetně Switche. Ale nemusí to ještě znamenat jiné než od Nintenda.

Embracer koupil Shiver Entertainment teprve v prosinci 2021. Tým se podílel také na značkách jako Scribblenauts, Need for Speed, Guitar Hero, FIFA nebo Madden NFL.

Akvizice je zajímavá i proto, že Nintendo moc jiná studia nekupuje. V roce 2021 japonská společnost koupila kanadský tým Next Level Games. V roce 2007 japonské studio Monolith Soft. V Americe má Nintendo ještě Retro Studios, které vlastní už od roku 2002.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru