Kingdom Come: Deliverance II, Deep Silver, Plaion, Richard Wágner nahrává český dabing Kingdom Come: Deliverance II

Richard Wágner nahrává český dabing KCD2

Dabér z jedničky se nakonec k Jindrovi přece jen vrací. Fotkou ho prozradil sám Dan Vávra

Zdroj: Warhorse, Richard Wágner / koláž, Vortex

Český dabing Kingdom Come: Deliverance II byl ze strany distributora potvrzen již při oznámení hry, samo studio Warhorse se nicméně k plnohodnotnému představení všech jazykových lokalizací oficiálně vyjádřilo až nedávno. Už předtím jsme vás však informovali o tom, že mělo dojít ke změně hlasu oproti obsazení dodatečného dabingu prvního Kingdom Come, a to rovnou u hlavní postavy. Nakonec je tomu ale evidentně trochu jinak, což prozradil sám Dan Vávra. Ten sdílel na Facebooku fotku z dabingového studia a z nahrávání dabingu, kde mu společnost dělá ne jen tak ledajaký pes. A ohledně jeho páníčka nejsou žádné pochybnosti, jelikož Vávra v reakci na jeden z komentářů uvedl, že jím je Richard Wágner – dabér Jindry z prvního dílu. Máme zde tedy první jméno v obsazení dabingu, navíc to úplně nejdůležitější.

Sám Richard Wágner se už po oznámení hry vyjádřil a odpověděl na četné otázky fanoušků vysvětlil, že nebyl osloven a že pokračování nedabuje. Vzhledem k letošnímu vydání, rozsahu hry, počtu replik a množství času, který si takový dabing – a hlavní postavy zvláště – žádá, se dalo předpokládat, že namlouvání českého Jindry již nějakou dobu probíhá, přičemž stejně uvažoval i Wágner, jak tehdy ve svém videu vysvětloval. Situace se však změnila a Richard Wágner v tuto chvíli usilovně pracuje na dabingu, a to pod dohledem Dana Vávry i vlastního psa. Žádné oficiální či formálnější oznámení ze strany Warhorse Studios zatím nepřišlo, totéž se týká i Richarda Wágnera, ale s ohledem na komentář „Richard Wágner už se moc těší“ a Vávrovu odpověď „To je jeho pes“ v komentářích to může být jen otázka času.

Zdroj: Facebook / Daniel Vávra

Před měsícem jsme ohledně českého dabingu vyzpovídali i PR manažera Warhorse Studios Tobiase Stolz-Zwillinga, jenž prozradil, že Dan Vávra dohlíží na české znění a schvaluje například hlasy u klíčových postav. Koneckonců to není poprvé, kdy Vávra sdílel fotku ze studia, z níž se toho však tehdy nedalo vyčíst mnoho. Ovšem i vzhledem k Vávrově nynější otevřenosti v komentářích nemůže být pochyb. Při velkoleposti celého projektu a dabingu na hráče však zcela určitě čekají další velká překvapení, jelikož celkově toho o něm zatím mnoho nevíme. Ale návrat Richarda Wágnera do role Jindřicha nepochybně potěší nejednoho hráče, který jeho opětovné zapojení a ujmutí se Jindry vyhlížel.

Kingdom Come: Deliverance II má vyjít ještě letos na PC, PlayStation 5 a Xbox Series. Celou řadu dalších informací naleznte jako vždy v našem archivu.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru