Kingdom Come: Deliverance II, Deep Silver, Plaion, Český dabing Kingdom Come: Deliverance II bude mít jiné hlasy

Český dabing Kingdom Come II bude mít jiné hlasy

Jindřicha ze Skalice už nebude dabovat Richard Wágner. Noví herci zatím odhaleni nebyli

Zdroj: Warhorse Studios / koláž, Vortex
21. 4. 2024

Český dabing pro Kingdom Come: Deliverance II byl již ze strany českého distributora potvrzen, ale nepřekvapivě začaly vyvstávat další otázky. Ty se týkaly především hereckého obsazení, přičemž řada hráčů v diskuzích opakovala, že by byli pro návrat herců a dabérů z českého dabingu první hry. My už však víme, že minimálně někteří se nevracejí. To potvrdil například dabér Richard Wágner, jenž se v první hře ujal právě hlavní postavy Jindřicha ze Skalice. Svou neúčast rovněž potvrdil Marek Pilger, který byl jedním z autorů dabingu prvního dílu.

@richardwagner__ Odpovědět uživateli @nwm_jaksejmenovat245 a je to venku haha 🥲🥲🥲 #dabing #dabér #kingdomcomedeliverance #jindřich #henry ♬ původní zvuk – Richard Wágner

Ten sice původně začal vznikat jako fanouškovský projekt, ale nakonec se stal oficiální součástí hry. V tuto chvíli zatím není známo, kdo na českém dabingu druhého dílu pracuje a kdo do něj byl obsazen, s jistotou však můžeme říct, že Richard Wágner si roli Jindry nezopakuje, jelikož nebyl osloven. Kvůli četným dotazům se k tomu vyjádřil ve videu na svých sociálních sítích. Krátké vyjádření poskytl i nám a potvrdil, že bohužel nebyl osloven: „Dostal jsem v posledních dnech fůru zpráv, jestli se vracím, že doufají, že mě znovu uslyší jako Jindru. Já ale nemám žádné pevné stanovisko, ale vzhledem k rozsahu replik v první hře bych to už touhle dobou dávno musel nahrávat.“

Vývojáři v souvislosti se hrou udávají, že je ve dvojce všeho víc, což se má týkat i rozsahu příběhu a dialogů. Jelikož má Kingdom Come: Deliverance II vyjít ještě letos, je velice pravděpodobné, že dabing musí už nějakou dobu vznikat. Stejně tak smýšlí i Wágner, který oslovení ze strany vývojářů vyhlížel už dříve. „Na prvním díle jsem nechal asi rok a půl práce. Bavilo mě to, už jsem si na Jindru zvykl a mrzí mě, že mě na něj neoslovili. Těšil jsem se na něj od doby, co jsem zaslechl zvěsti, že se dvojka dělá,“ uvedl pro Vortex Wágner.

Jak už bylo zmíněno, podobně se vyjádřil i Marek Pilger, který režíroval a zvučil brněnskou část dabingu prvního Kingdom Come. I on po oznámení hry a potvrzení dabingu obdržel na sociálních sítích dotazy, zda se na jeho tvorbě podílí. Ani on však dle svých vlastních slov nebyl osloven, jak hned uvedl na pravou míru v jednom z příspěvků. „Po zhlédnutí upoutávky na Kingdom Come: Deliverance II je mi moc líto, že se nepodílím na dabingu tohoto nového českého klenotu,“ doplnil pak ještě Pilger své stručné vyjádření pro Vortex.

Ačkoli nic bližšího o českém dabingu zatím nevíme, jisté je, že dorazí společně se hrou ještě letos na PC, PlayStation 5 a Xbox Series. Více o Kingdom Come: Deliverance II naleznete v našem archivu, rovněž můžete zhlédnout naši reportáž ze studia Warhorse.

Nahlásit chybu v článku

19

Napsat komentář

Další články
Nahoru