Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaing Remastered, Activision, Remaster Modern Warfare 2 by měl vyjít už zítra

Remaster Modern Warfare 2 by měl vyjít už zítra

Předčasně unikl trailer i sada prvních obrázků. Jde ještě vůbec o únik v pravém slova smyslu?

Zdroj: Activision
30. 3. 2020
Název: Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaing Remastered Vývojář: , Vydavatel: Datum vydání: 31. 3. 2020 Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 31. 3. 2020

O možném remasteru Call of Duty: Modern Warafare 2 se mezi fanoušky a insidery debatovalo poměrně dlouho. Ať už informace přinášel leaker Senescallo, insider Okami, či důvěryhodný zdroj informací o režimu Warzone s přezdívkou TheGamingRevolution, zdálo se čím dál tím jasnější, že chce Activision navázat na úspěch remasteru prvního dílu. Doslova erupce důkazů a zaručených zpráv pak přišla během uplynulého víkendu, kdy zmiňovaný Okami začal otevřeně mluvit o tom, že bude očekávaný remaster uveden už v průběhu dnešního dne, aby před krátkou chvílí došlo na drobnou korekci a hráči se – snad už definitivně – mohli těšit na úterý. Právě na 31. března totiž lákala německá mutace PlayStation Store, v jejímž katalogu se hra objevila i s plánovanou cenou 25 eur a potvrzením, že se skutečně bude jednat pouze o remaster kampaně.

Bez ohledu na to, že zápis z německého katalogu PS Storu urychleně zmizel, řada herních magazínů považuje informaci za věrohodnou a mají zítřejší vydání za hotovou věc. Úvahy ostatně podporuje i uniklý trailer (!) a sada prvních obrázků, které sice datum 31. března nepotvrzují, ale byly součástí zápisu na PS Storu a Activision proti nim dosud nijak ostře nevystoupil. K vidění tak jsou některé památné momenty z kampaně a známé postavy, pochopitelně v mnohem detailnější grafice a pravděpodobně i s dílčími změnami. Přesto by mělo jít o technickou předělávku v duchu remasteru prvního Modern Warfare z roku 2016, takže pokud na úpravy dojde, měly by být vysloveně kosmetické. Sluší se rovněž dodat, že se o vývoj vylepšené verze starají vedle původních autorů z Infinity Ward také lidé ze studia Beenox, kteří tak nahradili studio Raven, které připravilo remaster prvního dílu.

Pokud vám chybí informace o multiplayeru, Activision zřejmě hodlá využít kvality hry více hráčů v aktuálním Modern Warfare a postupně do něj dostat ikonické postavy z kampaně MW2, ale také jednotlivé mapy. Insider TheGamingRevolution na svém Twitteru mluví o tom, že by měli vývojáři údajně zpracovávat až 60 nejoblíbenějších map z trilogie Modern Warfare a postupně je přidávat do nejnovější hry. To by samozřejmě nefungovalo jako odpovídající vzpomínka, jak vypadal multiplayer v původních hrách, ale mohlo by zpětně ověřit, nakolik byl design map nadčasový a zda i s kompletně přepracovanou hratelností může fungovat i po letech. Ani na tomto místě ale nemůžeme disponovat oficiální odpovědí vývojářů a nezbývá nic jiného, než spořádaně počkat na zítřek.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru