Remaster Mafie II je zřejmě na spadnutí

Remaster Mafie II je zřejmě na spadnutí

Definitivní edice prošla pod rukama korejské ratingové komise. Platformy zatím neznáme

Zdroj: 2K Games
5. 4. 2020

Splnění zbožného přání českých hráčů se s největší pravděpodobností blíží. Pokud i vy patříte k těm, kdo by si rádi zahráli remasterovanou verzi Mafie, budete mít podle jihokorejské ratingové komise příležitost s druhým dílem. Ve výpisu nových titulů, které v nedávné době prošly posouzením za účelem udělení věkového omezení, se totiž objevila definitivní edice Mafie II a je nyní téměř jisté, že se jí skutečně dočkáme. Právě odsud totiž v minulosti proudily první náznaky titulů, které byly následně oznámeny a není důvod myslet si, že zrovna v tomto případě jde o chybu nebo nějakou anomálii.

Zdroj: Gematsu

Zápisu si jako první všimli redaktoři magazínu Gematsu a ještě před tím, než byla Mafia II spolu se switchovou verzí SNK Gals Fighters z veřejného seznamu odstraněna, stihli pořídit screenshot. Můžeme proto potvrdit, že Mafia II: Definitive Edition získala rating 18+, vycházíme-li z překladu „mládeži není povolena“. Důležité je také upozornit, že komise neuvádí žádnou z cílových platforem, takže se můžeme pouze domnívat, zda v očekávaném výčtu PS4 a Xbox One figuruje také Nintedo Switch. Není rovněž možné s jistotou určit, zda půjde pouze o remaster – tedy elementární vylepšení grafiky ve smyslu vyššího rozlišení a/nebo kvalitnějších textur – nebo zda vybraní vývojáři přidají něco navíc. Záměrně přitom neuvádíme, že by na portu museli nutně pracovat lidé z Hangar 13, kteří mají, alespoň podle posledních oficiálních zpráv, plné ruce práce s novou značkou. Naopak se značnou jistotou lze očekávat, že pokud hra skutečně vyjde, bude obsahovat i trojici velkých DLC, která rozšiřovala příběh základní hry.

Komise neuvádí žádnou z cílových platforem, takže se můžeme pouze domnívat, zda v očekávaném výčtu PS4 a Xbox One figuruje také Nintedo Switch.

Remaster Mafie II můžeme nakonec spojit i s předchozími náznaky, jako bylo loňské obnovení ochranných známek ještě před jejich vypršením, případně i některé divočejší spekulace, které v souvislosti s očekávaným remasterem Mafie II mluvily také o obnovení prací na jednou zrušené Mafii IV. Na Redditu se tato eventualita probírala už několikrát a posouvá příběh studia Hangar 13 za ono poslední oficiální vyjádření. Vývoj nové značky s kódovým označením Rhapsody měl být podle uživatele TheTruthTeller1985 ukončen a vývojáři se měli vrátit k původním konceptům čtvrté Mafie. To, že zmínil i blížící se remaster druhého dílu, ale automaticky neznamená, že je i zbytek jeho zprávy pravdivý.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru