Quake II, Activision, Remaster akce Quake II může vyjít už dnes

Remaster akce Quake II může vyjít už dnes

Informaci opět přináší insider billbil-kun. Uvedení má být spojené s QuakeConem

Zdroj: ilustrační foto, id Software
10. 8. 2023
Název: Quake II Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 9. 12. 1997 Platformy: , , , , , , , , , Žánr:
Datum vydání:
1. 7. 1999 (Mac)
7. 7. 1999 (Nintendo 64)
5. 10. 1999 (PlayStation)
18. 11. 2005 (Xbox 360)
10. 8. 2023 (PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox Series S | X, Xbox One)

Na dnešní večer připadá start letošního ročníku QuakeConu. Jak už jsme vás informovali v dubnu, akce se vrátí k tradičnímu pojetí fyzické akce, která naváže na tři roky probíhající digitální ročníky, a nutno říct, že se s restartem pojí značná očekávání. Jedním z bodů zájmu je spekulovaná vylepšená verze druhého dílu legendární akce Quake, která by se podle dřívějších informací insidera billbil-kuna měla dočkat remasteru. Na začátku srpna navazoval na červnový objev hry v jihokorejské ratingové databázi, zmínil, že má k dispozici materiály od ESRB i PEGI a už před týdnem připustil, že by hra spolu se svým oficiálním oznámením mohla vyjít. To nyní billbil-kun potvrzuje a dokonce uvádí, že se tak stane hned v 19 hodin, na kdy připadá i start samotné akce.

Informace se objevila jako aktualizace v dřívějším článku na stránkách magazínu Dealabs, kde billbil-kun pravidelně zveřejňuje zákulisní informace, ke kterým se díky svým zdrojům dostal. Doslova uvádí, že už se dozvěděl přesný termín uvedení a přidává i cenu, která bude podobná jako v případě remasteru prvního dílu z roku 2021. Na všech platformách má vylepšený Quake II stát 10 eur, ve Spojených státech 10 dolarů a ve Velké Británii 8 liber. Cena se zdá být adekvátní k tomu, co podle všeho hráči dostanou, ať už se rozhodnou vrátit se k téhle klasice na PC, PS4, PS5, Xboxu One, Xboxu Series nebo Switchi. Už začátkem měsíce nás zaujala zmínka, že remaster dorazí také na PC, což by v souvislosti s moderními technologiemi mohlo znamenat i zapojení ray tracingu, jak se už stalo ve speciální RTX verzi.

Jinak samozřejmě zatím nevíme, jak do hloubky vylepšení půjdou, ale stále to nevypadá na plnohodnotný remake. Vylepšený Quake 1 se hezky rozrostl také o další úrovně. Quake II by si rovněž zasloužil nějaké nové oficiální levely třeba od MachineGames, případně zahrnutí nejlepších výtvorů od fanoušků, jak jsme říkali už posledně.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru