Zaklínač (remake), CD Projekt Red, Remake Zaklínače nabídne plně otevřený svět

Remake Zaklínače nabídne plně otevřený svět

První konkrétnější informace poukazují na jednu z výrazných změn oproti původní hře

Zdroj: CD Projekt
29. 11. 2022
Název: Zaklínač (remake) Vývojář: Vydavatel: Žánr:

Ačkoliv je kolem Zaklínače v poslední době mimořádně živo, nedávno oznámený remake prvního dílu rozhodně není počin, na který bychom se mohli těšit v dohledné době. Přepracování prvního Geraltova dobrodružství, které původně vyšlo v roce 2007, bylo oznámeno 26. října, kdy samotná hra oslavila své 15. výročí, ale sami vývojáři podotkli, že zatím nemají kromě onoho velkého a slavnostního oznámení nic dalšího, co by mohli ukázat či sdělit. O měsíc později ale nakonec můžeme k prvotnímu oznámení přeci jen přidat několik střípků, které se týkají zpracování očekávaného remaku a začít si tak v hlavě tvořit představu o možné finální podobě hry.

Není pochyb o tom, že vývojáři ze studia Fool’s Theory budou respektovat zdrojový materiál, zvláště když jsou v týmu i veteráni, kteří se na první hře podíleli, avšak nová doba a nové technologie si žádají nový přístup. Je známo, že na některých místech dojde k úpravám a hra se bude více podobat zbývajícím dvěma pokračováním, zejména pak Divokému honu, ale doposud se vývojáři nesvěřili, co všechno hodlají s prvním Zaklínačem provést. Jisté je, že půjde o reimaginaci původní jedničky tak, aby dostála dnešním standardům a nikoliv pouze překlopení hry do zcela nového enginu.

Zdroj: CD Projekt

Nyní ale také víme, že velkou změnou projde herní svět, který bude tentokrát plně otevřený, jako tomu bylo ve druhém a třetím dílu. Hráčům se tak dostane větší svobody a nepochybně i více příležitostí k průzkumu nejrůznějších lokací. Zároveň nebude hra tolik lineární, ačkoliv vzhledem ke svému žánru samozřejmě už tehdy poskytovala mnoho možností. Je velice pravděpodobné, že nepůjde o jedinou výraznou změnu, kterou vývojáři učiní, jelikož můžeme očekávat i rozšiřování hry, ne-li přímo její přepisování v některých částech. Rozlehlejší a otevřený svět nicméně nabízí spoustu prostoru na vyprávění dalších příběhů, na něž jsme v původní hře nenarazili.

Příběhové RPG s otevřeným světem pro jednoho hráče.

Samotná informace nebyla určena a směřována přímo hráčům, nýbrž investorům. Zmínka o open-worldu pochází z prezentace, kterou studio CD Projekt připravilo pro investory a která shrnuje třetí kvartál roku 2022. Nalezneme v ní zmínky o next-gen verzi Zaklínače 3, Cyberpunku 2077 a chystaném DLC, projektu Orion i anime seriálu Edgerunners. Samozřejmě nechybí ani finanční výsledky a zmíněna je i nová IP s označením „Hadar“. Co se týče samotného Zaklínače, v prezentaci je uvedena nová trilogie, projekt s označením „Canis Majoris“, což je právě remake prvního dílu, a projekt „Sirius“, na němž pracuje studio The Molasses Flood. V části prezentace, která je věnována remaku, se pak nachází i krátký text, který uvádí, že půjdě o „příběhové RPG s otevřeným světem pro jednoho hráče“ a tedy moderní reimaginaci Zaklínače z roku 2007.

Je možné, že se opět jedná na nějaký čas o poslední konkrétnější informaci, neboť víme, že jeho vývoj je teprve v rané fázi. V tuto chvíli nebyl zatím ani osloven ke spolupráci dabér Geralta Doug Cockle, ale vše má jistě svůj čas. Čekání na remake, jež nemusí být zrovna krátké, si můžete zkrátit například již zmíněným next-gen updatem třetího dílu, který dorazí 14. prosince. A pokud jste fanoušky seriálu od Netflixu, možná vám přijde vhod nový příběh ze světa Zaklínače, který však zpracovává dobu dávno před ním – seriál Zaklínač: Pokrevní pouto bude uveden 25. prosince.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru