Redfall, Xbox Game Studios, Redfall upadá v zapomnění, hráče štve přístup vývojářů

Redfall upadá v zapomnění, hráče štve přístup vývojářů

Sliby o podpoře hry vzaly za své, zanevřelo na ni i studio. Hráči chtějí odpovědi

Zdroj: Bethesda
Název: Redfall Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Datum vydání: 2. 5. 2023

O Redfallu se před vydáním hodně mluvilo, především pak kvůli tomu, že pochází z dílny studia Arkane. Nutno však podotknout, že z pobočky v Austinu a nikoli z té v Lyonu, která stojí za Dishonored a Deathloop. Trailery a gameplay ovšem hráče moc nepřesvědčily a svému titulu nevěřili ani sami vývojáři, kteří dokonce doufali ve zrušení celého projektu. Nakonec však Redfall vyšel, zklamal hráče i Phila Spencera a zařadil se mezi nevydařené hry. Jakmile se hráči pobavili nad katastrofickým stavem, v jakém Redfall vyšel, zájem začal opadat, i když je hra v nabídce předplatného Game Pass. Bohužel evidentně opadl i zájem vývojářů, což se zbývajícím hráčům pochopitelně příliš nelíbí.

Redfall vyšel 2. května coby exkluzivita pro PC a Xbox Series a do týdne přišel o většinu hráčů, čísla ovšem podle všeho nebyla příliš závratná ani při samotném vydání, ačkoli kvůli Game Passu přesné počty neznáme. Budeme-li počítat pouze Steam, první den hra dosáhla maxima pouhých 6124 současně hrajících lidí. Hra byla zabugovaná, v recenzích sbírala jedno záporné hodnocení za druhým a nejinak tomu bylo na Metacritics či na Steamu od hráčů, přičemž dle interních odhadů Microsoft a Xbox očekávaly podstatně lepší výsledky. V současnosti, tři měsíce po vydání, hru hraje něco málo přes 30 hráčů současně denně a titul netáhne ani na streamech, kde mu nevěnují pozornost streameři ani diváci. Navzdory tomuto neúspěchu by to pro vývojáře nemělo znamenat zavržení svých někdejších slibů, jejichž součástí byla aktivní podpora titulu. Tak se ovšem neděje.

Hra měla být „nejpodporovanější“ hrou studia, ale momentálně to vypadá, že na Redfall zanevřeli i sami vývojáři. Krátce po vydání opravili to nejnutnější, ale poté se odmlčeli a hráči se zatím nedočkali žádného dříve slibovaného nového obsahu, ale ani jakýchkoliv informací o tom, co bude. A zda vlastně vůbec něco bude. Vlastníci dražší edice Bite Back měli obdržet kupříkladu nové postavy, mluvilo se též o chybějících 60 fps. Bez ohledu na to, kdo za hru zaplatil a kdo ji hrál v rámci Game Passu, se hráči na diskuzních fórech shodují v tom, že jsou celkovým přístupem vývojářů, ale i Xboxu a Microsoftu zklamáni. Jeden z příspěvků na Redditu vyloženě vyzývá k tomu, aby je komunita donutila o odpovědnosti, když se něco nevydaří. A především když neplní své slovo. Z toho důvodu se někteří z těch, kteří si připlatili za další obsah, rozhodli zažádat o vrácení peněz a zároveň se chtějí domoci odpovědí od studia, zda se bude něco dít a kdy. Bude odpovědí něco jiného než ticho?

Redfall si dobře nevedl ani v naší recenzi, kterou si můžete připomenout níže videem nebo zde v textové podobě.

Nahlásit chybu v článku

10

Napsat komentář

Další články
Nahoru