Redfall, Xbox Game Studios, Redfall poběží na Xboxu Series jen ve 30 fps

Redfall poběží na Xboxu Series jen ve 30 fps

Režim výkonu s vyšším frameratem dorazí později. Hráči se ptají, zda jde o aprílový žert

Zdroj: Arkane
13. 4. 2023
Název: Redfall Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Datum vydání: 2. 5. 2023

Pokud už vývojáři z Arkane nenarazí na žádné problémy, hry Redfall se dočkáme 2. května na PC a Xboxu Series. Nutno ovšem přiznat, že titul nemá po prvních ukázkách na růžích ustláno a řada hráčů nepřijímá další projekt proslaveného studia nijak vroucně. Ačkoliv se vývojáři snaží poukazovat na mnoho předností, mají za sebou i několik komunikačních přešlapů, třeba v souvislosti s požadavkem na stálé připojení k internetu, které bylo později zrušeno, nebo zmínkách o tom, že ihned poté, kdy Microsoft koupil ZeniMax, byl zrušen vývoj verze Redfallu pro PlayStation 5. Teď bohužel přichází další nepříjemnost, která jen v řadách hráčů prohlubuje skepsi, a jde o oficiální potvrzení, že v době svého vydání nenabídne Redfall na Xboxu žádný jiný grafický režim, než je mód kvality s pouhými 30 fps.

Zpráva se objevila na sociálních sítích a vývojáři bez dalšího vysvětlení uvádí, že Redfall bude možné hrát na výkonnějším Xboxu Series X ve 4K a na slabším Xboxu Series S ve 1440p. To ovšem vychází ze zmiňovaného módu kvality, který bývá zpravidla spojen s nižším frameratem, nejčastěji právě s 30 fps. Ještě zvláštnější je ale poznámka, že režim výkonu, který za cenu nižšího rozlišení nabídne 60 fps, dorazí prostřednictvím updatu někdy později, a to jen vyvolává další otázky. Z jakého důvodu vývojáři nejsou schopní přijít se standardizovaným řešením? Proč tedy neodložili hru na dostatečně vzdálený termín, aby byli schopní mód výkonu optimalizovat? A co jim vlastně na rozdíl od řady jiných vývojářů vlastně brání, zvlášť když se tu v rámci konzolí bavíme o exkluzivním titulu pro Xbox od herního studia, které patří přímo Microsoftu? Jak si asi umíte představit, hráči příliš dobře naladění nejsou a v mnoha komentářích vyjadřují značnou míru nepochopení.

Obecně se tím také vracíme k debatě, co je v roce 2023 a v souvislosti s aktuální generací konzolí vlastně oním standardem. V době, kdy se třeba i za pomoci technologie VRR snaží vývojáři některých jiných titulů nabídnout hybridní módy například se 40 fps nebo v určitých případech i 120 fps, se na Redfall valí další nežádoucí kritika, pod kterou se začíná dusit koncept titulu, který by ve výsledku nemusel být nikterak špatný. Ostatně, nedávná preview odhalila, že ačkoliv Redfall přichází se spoustou novinek, pořád jde o „hru od Arkane“, tedy autorů Dishonored či Deathloopu, která má z čeho vycházet a na co navazovat. Hru navíc není nutné hrát v kooperaci, jak se mohlo z prvních informací zdát, takže byste si ji měli moci užít naplno i o samotě, a podle dojmů vybraných médií není špatné ani grafické zpracování. Bohužel, cestu k hráčům si kvůli pošramocenému PR bude hledat s většími obtížemi a není vyloučeno, že hromadění těchto zvláštních výstupů a rozhodnutí nakonec ovlivní osud celého projektu.

Hodnocení tím ale samozřejmě nepředbíháme a jsme upřímně zvědaví, jaký Redfall nakonec bude.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru