Redfall, Xbox Game Studios, Redfall bude vyžadovat stálé připojení k internetu

Redfall bude vyžadovat stálé připojení k internetu

Aktualizovaná sekce otázek a odpovědí potvrzuje, že to platí i pro hru v jednom hráči

Zdroj: Microsoft
1. 2. 2023
Název: Redfall Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Datum vydání: 2. 5. 2023

Nejbližší novou hrou, která vyjde pod hlavičkou Bethesdy coby vydavatele, je akce Redfall of austinské pobočky studia Arkane. Střílečka, která má vzít hráče do věčného boje proti legiím upírů, zatím ale nemá na růžích ustláno a hráči se zmítají mezi kusými nebo špatně komunikovanými informacemi a dojmy z nedávné ukázky, která nebyla přesvědčivá ve smyslu hratelnosti ani grafiky. Bohužel pro hru, která se může klidně stát další povedenou záležitostí, jako se z velké části podařilo Deathloopu, se však kolem ní točí další nepříjemnosti, a ta nejčerstvější mluví o nepopulární nutnosti být při hraní neustále připojený k internetu.

Redfall je hra zaměřená na kooperaci, takže by tohle omezení dávalo smysl, vývojáři už ale mnohokrát vysvětlovali, že si hru stejně tak užije i hráč, který chce stanout proti upírům sám. Jinak řečeno, hraní o samotě je vývojáři podporováno a nabízeno jako zcela legitimní alternativa k tomu, aby si mohl kdokoliv Redfall naplno užít. Proto fanoušky zaskočila informace z aktualizované sekce otázek a odpovědí na oficiálním webu hry (přes DualShockers), která jasně uvádí zmiňovanou nutnost trvalého připojení k internetu. Ačkoliv rozumíme snaze vývojářů o ochranu vlastní hry, ať už ve smyslu DRM nebo proti cheaterům, právě kvůli citlivosti tohoto tématu už nebývá zvykem, že něco takového hry vyžadují. Jak připomíná například magazín VGC, stálé připojení k internetu nevyžadovaly hry jako Gotham Knights, Monster Hunter Rise nebo Marvel’s Avengers, které vcelku jasně určují trend. Všechny totiž nabízí kooperaci, ale zároveň umožňují hrát jednomu hráči offline.

Z dalších bodů citované sekce stojí za zmínku také nutnost přihlásit se ke hraní pod svým účtem z ekosystému Bethesda.net, ale z druhé strany potvrzení, že singleplayer bude na Xboxu dostupný – bez ohledu na online připojení – bez předplatného Xbox Live Gold. Vývojáři ve FAQ popisují také tzv. Hero Pass, prostřednictvím kterého si hráči už dopředu předplatí možnost dostat se v budoucnu ke dvěma novým hrdinům. Hero Pass je součástí edice Bite Back a nebude dostupný v základní verzi hry, která v den vydání, tedy 2. května, zamíří na Game Pass. Jak ale vývojáři vysvětlují, k verzi z Game Passu bude možné balíček Bite Back dokoupit a k hrdinům se dostat tímto způsobem. Zatím ovšem nikdo nezmínil možnost koupit si pouze Hero Pass a je otázkou, jestli něco takového vývojáři vůbec zvažují.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru