Red Dead Redemption 2, Rockstar Games, Red Dead Redemption 2 zřejmě míří na Switch

Red Dead Redemption 2 zřejmě míří na Switch

Naznačuje to zápis v databázi brazilské ratingové komise. Půjde o cloudovou verzi?

Zdroj: Rockstar
26. 9. 2023
Název: Red Dead Redemption 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 26. 10. 2018

Na začátku srpna oznámili vývojáři ze studia Rockstar, že na PS4 a Switchi uvedou Red Dead Redemption. Zprávě předcházelo několik vln úniků a nejrůznějších náznaků, včetně zápisů v databázích několika ratingových komisí. Spekulace se posléze potvrdily, a v něco podobného nyní mohou začít doufat hráči i v případě Red Dead Redemption 2. Pod rukama komisařů v Brazílii totiž mělo projít zmíněné pokračování série z roku 2018 a jako cílová platforma je uveden právě Switch.

Zápisu si všimnul brazilský novinář a šéfredaktor portálu Universo Nintendo Felipe Lima, z informací ratingové komise ale není zcela zřejmé, kdy bylo hodnocení verze pro Nintendo Switch přiděleno, resp. kdy mohlo dojít ke změně platforem, na nichž je RDR 2 dostupné. Na každý pád to zní jako zajímavý příslib, vzhledem k tomu, že by rozhodně nešlo o první hru či její verzi, kterou by právě zveřejnění ratingu prozradilo.

Nad zprávou se pak přirozeně rozpoutala diskuze na téma, zda by Switch byl schopný tak hardwarově náročnou hru zvládnout a panuje přesvědčení, že pokud na verzi pro Switch skutečně dojde, půjde tentokrát o cloudovou, nikoliv nativní formu. Je rovněž téměř vyloučeno, že by byl rating jakýmkoliv způsobem spojen s budoucí konzolí od Nintenda, na to je zápis explicitní – zmiňuje Switch – a je velmi nepravděpodobné, že by Rockstar už nějaký takový titul, i kdyby měl k nástupci Switche ve formě devkitu přístup, nechával certifikací či posouzením ratingu vůbec projít.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru