Projekt Vanguard od Remedy prochází velkou změnou

Projekt Vanguard od Remedy prochází velkou změnou

Chystaná kooperativní střílečka nebude free to play. Vývoj se vrací na začátek

Zdroj: ilustrační foto, Remedy
14. 11. 2023

Ačkoliv neuplynul ani měsíc od vydání druhého dílu série Alan Wake, vývojáři z Remedy se rozhodně nenudí. Jak informovali už během zveřejňování finančních výsledku za poslední čtvrtletí, ve vývoji mají hned několik projektů, kterými chtějí zabrnkat na strunu nostalgie – prostřednictvím remaků prvních dvou dílů série Max Payne – ale potěšit také hráče Controlu druhým dílem. V přípravě jsou pak i dva zatím blíže nepředstavené projekty Condor a Vanguard s tím, že poslední zmiňovaný se dle tiskového vyjádření CEO společnosti Tera Virtaly výrazně změní.

Od projektu neodešel jeho původní tým, jen došlo k jeho zmenšení o lidi, kteří nejsou v opětovné fázi ustavování konceptu tolik potřební

Zatím jsme věděli, že půjde o free to play kooperativní střílečku, na níž Remedy pracuje spolu s čínským Tencentem, podle nových plánů by ale mělo jít o plnohodnotný titul, což si vyžádalo i změny v konceptu. V první řadě došlo na interní přejmenování, takže Vanguard bude nyní znám jako Kestrel. Dále Virtala potvrzuje, že od projektu neodešel jeho původní tým, jen došlo k jeho zmenšení o lidi, kteří nejsou v opětovné fázi ustavování konceptu tolik potřební. Ze studia pak samozřejmě neodchází a na nějaký čas se připojí k týmům, kteří pracují na dalších titulech.

Co se týče oné změny, přechod na prémiový model znamená podle Remedy i silnější zaměření na multiplayerové prvky a zmiňovanou kooperaci. Hlavní důvodem restartu vývoje, jak jej Virtala sám nazývá, byla nespokojenost s tím, jakým směrem se Vanguard ubíral a hlavně to že nedokázal přesvědčit další lidi z Remedy a Tencentu ve fázi hratelných prototypů. „Nová verze bude více těžit ze silných stránek Remedy, ale bude postavena na prvcích, grafice a tématech již připravených pro Vanguard. „Udělali jsme velké pokroky ve vývoji free to play her a multiplayeru. Po důkladném zvážení jsme ale přesvědčeni, že nový směr je ten správný,“ dodal Virtala a potvrdil, že Tencent zůstává i nadále partnerem Remedy.

Je pak samozřejmě otázkou jak výrazně se vzdálilo vydání titulu, který sice žádný slíbený termín nastaven neměl, ale s ohledem na to, že se vývoj opět vrátil do fáze nastavování konceptu, je zřejmé, že původně stanovená interní data již neplatí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru