Helldivers 2, Sony Interactive Entertainment, Helldivers 2 byli staženi z prodeje na Steamu ve 177 zemích

Helldivers 2 byli staženi z prodeje ve 177 zemích

Záplava negativních recenzí pokračuje. Valve vrací peníze i po 100 hodinách, Sony mlčí

Zdroj: Arrowhead Game Studios
Název: Helldivers 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 8. 2. 2024

Boj za demokracii v Helldivers 2 se proměnil ve spor mezi hráči a společností Sony, který probíhá již třetím dnem. Oznámení povinného propojení účtů na PC již vedla ke 150 tisícům negativních recenzí na Steamu, ale zároveň i ujišťování vývojářů ze studia Arrowhead, že nejde o jejich rozhodnutí a že jsou sami na straně hráčů a snaží se od Sony zjistit víc. Propojení účtů totiž pro mnoho hráčů nemusí být jen záležitostí na pár sekund, pokud jej již mají, nebo si jej mohou založit. Problémem je, že služba PlayStation Network není na rozdíl od Steamu v celé řadě zemí dostupná. Společnost Sony sice konečně zareagovala, ale nenabídla zrovna vhodné řešení situace – v tuto chvíli se zkrátka jen uchýlila k ukončení prodeje hry v zemích bez podpory PlayStation Network.

V noci byla hra stažena z prodeje na Steamu v celkem 177 zemích. Mezi nimi jsou africké státy, nejrůznější ostrovy a zámořská území, ale i některé evropské státy, například Moldavsko, Bělorusko, Albánie nebo Srbsko. Oficiální vyjádření ze strany Sony ovšem stále nepřišlo. Poněkud paradoxně ještě včera komunitní manažer studia Arrowhead, jenž vystupuje pod přezdívkou Spitz, ujišťoval na Discordu hráče, že oni sami je nebudou nutit k porušování všeobecných obchodních podmínek nebo skončení s hraním, pokud Sony nepřijde s řešením pro uživatele v zemích bez PSN. V tuto chvíli se tedy zdá, že vývojáři se rovněž od Sony zatím nic nedozvěděli a nic s nimi nevyřešili, o čemž svědčí dosti zmatečná komunikace. Stažení hry ze Steamu navíc neřeší skutečnost, že spousta dotčených hráčů hru pochopitelně již vlastní, a není známo, co se hrou bude, pokud dle nových pravidel nedojde k propojení účtů. Rovněž se nabízí otázka, proč zde vůbec byla hra v nabídce, když bylo ze strany Sony propojení plánováno od samého začátku.

Na druhou stranu ihned po oznámení nové povinnosti mnozí hráči začali zvažovat vrácení hry a požadování peněz nazpět. Problém však byl v tom, že většina z nich už měla za těch pár měsíců nahráno podstatně více než jen dvě hodiny, které jsou společně se dvěma týdny od nákupu standardně limitem u vracení peněz. Podle hlášení hráčů se společnost Valve rozhodla minimálně v jejich případě učinit výjimku. To dokazuje například screenshot hráče, jenž v Helldivers 2 strávil téměř 100 hodin, ale přesto bylo jeho žádosti o vrácení vyhověno. Dá se tedy předpokládat, že stejně zkusí postupovat i další hráči. Otázkou ale zůstává, jak se k tomu všemu postaví sama společnost Sony a k čemu (snad) společně s vývojáři dojdou.

Postupný vývoj celé kauzy si můžete projít i v našem archivu.

Nahlásit chybu v článku

11

Napsat komentář

Další články
Nahoru