Vylepšený Max Payne míří do produkční fáze

Vylepšený Max Payne míří do produkční fáze

Remedy informovalo o svých projektech. Postupuje i Condor, Control 2 je stále u konceptu

Zdroj: Remedy
31. 10. 2023

Pokračování Alana Wakea je po dlouhých letech konečně venku a finské studio Remedy se může těšit z oslavných recenzí i nadšených ohlasů fanoušků. Vývojáři si pochvalují spolupráci s Epic Games, Sam Lake již smýšlí o další velké hře a do toho společnost zveřejnila své finanční výsledky. Na čísla související s Alanem Wakem 2 je zatím brzy, jak stojí v samotné zprávě, ale dozvídáme se v ní i něco málo o dalších projektech, na nichž Remedy pracuje a o nichž se nyní rozepsal generální ředitel Tero Virtala.

Vývojáři zatím druhého Alana neopouštějí, neboť se v příštím roce dočkáme i dvou rozšíření, ovšem ani poté nebudou mít nouzi o zábavu. Remedy Entertainment má v současnosti ve vývoji hned čtyři, respektive pět titulů – Control 2, Condor, remake prvního a druhého dílu Maxe Paynea a hru s kódovým označením Vanguard. Každému z těchto projektů se Virtala krátce věnoval a společně se stručným popisem osvětlil, jak na tom každý z nich je. Nedočkavé fanoušky ovšem může zamrzet, že ani jeden není vysloveně za rohem.

Remaky prvního a druhého dílu série Max Payne postupují kupředu a s ujasněním konceptu, stylu i rozsahu hry může celý projekt vstoupit do produkční fáze. Vývoj má obstarávat velice dobře organizovaný tým a už nyní jsou dle Virtaly nadšení z projektu, ale i jeho očekávaného budoucího úspěchu. Z koncepční fáze vystoupil i Condor, což je kooperativní multiplayerová hra, která je zároveň spin-offem prvního Controlu. Vývojáři měli nabýt cenné poznatky, díky nimž jsou schopni vytvořit hru, které se hráči budou v ideálním případě věnovat dlouhé roky. Vzdálenější je pak titul, který známe pod označením Vanguard, ale celkově toho o něm příliš nevíme. V tuto chvíli vývojáři pracují na definování dalších fází konceptu společně s vydavatelským partnerem. Ověření konceptu by nicméně mělo být dokončeno do konce letošního roku.

V tomto stádiu – ověřování konceptu – se pak nachází i Control 2, který byl oficiálně oznámen před rokem. Podle Remedy jsou plány ambiciózní a zaznamenávají značný pokrok v designu i v přípravách hry, tato fáze bude ovšem trvat ještě několik dalších čtvrtletí, než se vývojáři přesunou dál a rozšíří tým. Na některé hry si tak ještě nějaký čas počkáme, je ovšem dobré vědět, jak se vývojářům daří a jak postupují. Doufejme, že tomu tak bude i nadále a že bychom se snad mohli v dohledné době dočkat i nějaké novinky či ukázky z některého z bližších projektů. Mezitím si samozřejmě můžete připomenout naši recenzi Alana Wakea 2, případně se sami pustit do hraní.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru