Redfall, Xbox Game Studios, Podle známého leakera bude stát Redfall 80 eur

Podle známého leakera bude stát Redfall 80 eur

Za edici Deluxe si mají hráči připlatit dalších 30 eur. Sledujeme nové vyšší ceny her pro Xbox?

Zdroj: Microsoft
23. 1. 2023
Název: Redfall Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Datum vydání: 2. 5. 2023

Už zítra ve 21 hodin našeho času spustí Microsoft plánovanou prezentaci očekávaných her pojmenovanou Devloper_Direct. Jak už zástupci společnosti dopředu avizovali, dozvíme se víc o hrách jako Forza Motorsport nebo Redfall a je velmi pravděpodobné, že vedle videí a nových detailů dojde i na odhalení dat vydání. S tím by pak měly ruku v ruce přijít předobjednávky a tudíž i ceny, které mohou hráče v Evropě nepříjemně zaskočit. V souvislosti s oficiálními zprávami Microsoftu z konce loňského roku, že vzhledem k ekonomické situaci ve světě bude muset dojít na zdražení her, se totiž ozval známý leaker vystupující pod přezdívkou billbil-kun a tvrdí, že podle jeho informací bude druhý zmíněný titul stát na Xboxu Series v Evropě 80 eur. Za upgrade na edici Deluxe pak mají hráči zaplatit dalších 30 eur, čímž se cenovka hry krásně zakulatí na zarážejících 110 eur.

V první řadě připomínáme zprávu z 6. prosince loňského roku, kdy už Microsoft nemluvil o zdražování jen v hypotetické rovině. Přímo uvedl, že hry pro PC a Xbox bude od roku 2023 nabízet za 70 dolarů, nemluvilo se však o specifičtějším rozdělení cen podle jednotlivých regionů. Zaznělo pouze, že cena bude ekvivalentem v ostatních měnách, tedy včetně eura, které na tom bývá v poslední době právě v porovnání s dolarem velmi špatně. Nejen, že nominální cenovka není stejná, ale bývá zpravidla i vyšší, což nyní naznačuje zmiňovaný leaker. V kombinaci s poměrem ceny dolaru vůči eur pak na hráče v Evropě dopadá celá situace ještě výrazněji, protože ve skutečnosti je euro proti dolaru nepatrně silnější. Po přepočtu na koruny by tak americká cena odpovídala přibližně 1500 Kč, zatímco evropská 1900 Kč, což působí poměrně závažně, ale nejde o nečekaný krok.

Podobně se k cenotvorbě staví také Sony, která zdražila své prominentní tituly pro PlayStation 5 už s uvedením konzole a rovněž je nabízí za 70 dolarů, resp. 70 liber a 80 eur. Výjimky samozřejmě přichází a budou se patrně týkat i Xboxu, je však na čase zvyknout si na novou cenovou hladinu a začít ji chápat jako standard. Pořád ale platí, že Microsoft bude své vlastní hry vydávat souběžně také na Game Passu, čímž ještě vzrůstá hodnota této služby a je nepochybné, že Microsoft s touto strategií počítá. Ačkoliv ne všichni majitelé Xboxu zmíněnou službu předplácí, stále by jich mělo být kolem 30 milionů a tváří v tvář vysokým cenám za jednotlivé hry může počet uživatelů růst. Další hodnocení a případné analýzy ale nechme až na chvíli, kdy budou známy oficiální informace.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru