Microsoft potvrdil lednovou prezentaci her

Microsoft potvrdil lednovou prezentaci her

Po spekulaci přichází oznámení. Akce proběhne 25. ledna a nebude na ní Starfield

Zdroj: Microsoft
11. 1. 2023

Už začátkem roku se objevily spekulace, že Microsoft uspořádá v dohledné době prezentaci některých svých her, které bude vydávat v roce 2023. Fanoušky k tomu vedla zejména absence titulů na loňských The Game Awards a samozřejmě spekulace, které o blížící se akci informovaly. Stál za nimi například novinář Jez Corden z portálu Windows Central, který na týden staré zprávy navazuje dalšími, překvapivě konkrétními detaily. Tvrdí, že se prezentace bude nazývat Xbox Developer_Direct, proběhnout má 25. ledna od 21 hodin a Microsoft pro ni chystá ukázky hned z několika očekávaných titulů.

Aktualizace: Krátce po vydání této zprávy Microsoft oficiálně potvrdil, že akce Xbxox Developer_Direct skutečně proběhne 25. ledna od 21 hodin a Microsoft na ní bude prezentovat několik svých připravovaných titulů. První z nich bude Forza Motorsport, která nabídne první gameplay video a další zajímavé novinky, očekávat tedy můžeme i datum vydání. Minecraft Legends v podání lidí z Mojangu představí PvP multiplayer. Arkane přiveze Redfall, aby představil singleplayer i multiplayer a v novém gameplay videu prezentoval také souboj nebo herní svět. A nakonec to budou lidé ze ZeniMaxu Online, kteří představí velké rozšíření Tamrielu v The Elder Scrolls Online a další detaily přinesou v navazujícím vystoupení hned po Developer_Direct. Jak bylo rovněž potvrzeno, Starfield se dočká v průběhu roku vlastní prezentace plně v režii Bethesdy. Akce Developer_Direct se bude vysílat s oficiálními českými titulky. Je to už několikátá lokalizovaná prezentace v podání Xboxu.

Pokračuje původní zpráva: Hráči se podle Cordena mohou těšit na Forzu Motorsport, Minecraft Legends nebo Redfall, o nichž bychom se mohli dozvědět víc, případně by konečně mohlo dojít na potvrzení dat vydání. Ostatně, o Redfallu se rovněž zkraje roku spekulovalo v tom smyslu, že hra měla sice dorazit v březnu, ale po dalším interním odkladu by měl datum uvedení připadnout na začátek května. Také Forza Motorsport je potenciálně na spadnutí, i když jsme z ní zatím viděli jen minimum, čili se tyto zprávy jeví jako velmi pravděpodobné. Škoda jen, že Corden už dopředu opatrně našlapuje kolem Starfieldu a tvrdí, že právě očekávaná hra od Bethesdy se na této prezentaci objevit nemá.

Co se týče náznaků z oficiálních míst, i ty přichází ve spojitosti s těmito spekulacemi, nebo to tak alespoň hráči chtějí vidět. Na každý pád ředitel marketingu Xboxu Aaron Greenberga na svém Twitteru uvedl, že tento týden bude hodně zábavný a naznačil, že se těší na vývoj v nadcházejících dnech. Jeslti jde o pomrknutí směrem k tomu, že by užuž mohl Microsoft prezentaci oznámit, samozřejmě nevíme, jako pravděpodobné se nám to ale jeví.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru