Microsoft oficiálně zdražuje své first party tituly

Microsoft oficiálně zdražuje své first party tituly

Hry však stále budou součástí Game Passu. Nové české ceny zatím nebyly upřesněny

Zdroj: Microsoft
6. 12. 2022

Ani společnost Microsoft nedokázala vzdorovat všeobecnému nárůstu cen, a tak se v roce 2023 připojí k dalším vydavatelům, kteří posunuli cenovku na novou prémiovou úroveň. Své vlastní velké tituly pro PC a Xbox bude Microsoft nově nabízet o 10 dolarů dráž, jde tedy o nárůst ze 60 dolarů na 70 dolarů a ekvivalent v ostatních měnách, včetně eura, které na tom ale bývá po přepočtu ještě hůře. To se samozřejmě hned dotkne i několika očekávaných her, jež mají v příštím roce vyjít.

Zdražení bylo nevyhnutelné a Microsoft tím reaguje na vývoj situace a kroky ostatních vydavatelů jako jsou Sony, Take-Two, Electronic Arts nebo Ubisoft. Je však důležité hned na úvod poznamenat, že se nic nemění na zařazování těchto titulů do předplatného služby Game Pass, díky čemuž řada hráčů zdražení vlastně ani nepocítí. Respektive minimálně do doby, než dojde i k možnému zdražení samotného předplatného. „Nová cena odráží obsah, rozsah a technickou komplexitu těchto titulů. Stejně jako všechny hry vyvinuté našimi týmy budou i tyto hry k dispozici v rámci služby Game Pass v den, kdy budou uvedeny na trh,“ ubezpečil mluvčí společnosti Microsoft pro IGN.

Nová cena odráží obsah, rozsah a technickou komplexitu našich titulů.

Nové ceny se tak dotknou mimo jiné i nadcházejících her jako jsou Forza Motorsport, jež by měla podle odhadů vyjít na jaře, Starfield a Redfall, které též dorazí příští rok a budou později samozřejmě následovány i dalšími zatím neoznámenými tituly. Cena 69,99 dolarů nicméně není závazná pro zbytek světa, jak poznamenal sám Microsoft, tím pádem můžeme očekávat, že se budou regionální ceny trochu lišit, konkrétnější společnost ohledně cen ale nebyla. Jaká bude například naše cenovka v korunách, to zatím není známo, v tuto chvíli nebyla potvrzena ani plánovaná cena v eurech, ale s ohledem na obvyklou praxi se s největší pravděpodobnosti dočkáme přiblížení k hranici 70 eur.

Ve výsledku nejde ani o velké překvapení vzhledem k tomu, co již dříve pronesl šéf Xboxu Phil Spencer, když reagoval na Sony a zdražení konzolí a zmínil neustálé sledování trhu z jejich strany. Zároveň došlo k dodržení slibu, že se tak nestane před letošními Vánoci. Ačkoli je tedy v tuto chvíli řeč pouze o hrách, nelze v dohledné době vyloučit ani možné zdražení konzolí Xbox Series nebo předplatného Game Pass. Nic takového však zatím oficiálně oznámeno nebylo a na dotaz IGN Microsoft nereagoval.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru