Mass Effect (nový), Electronic Arts, Podívejte se na teaser nového Mass Effectu

Podívejte se na teaser nového Mass Effectu

N7 Day povzbudil k detektivní práci. Je neznámá žena z videa hlavní hrdinkou hry?

Zdroj: EA
8. 11. 2023
Název: Mass Effect (nový) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Včerejší večer patřil sérii Mass Effect a jejím fanouškům i vývojářům, jelikož právě na 7. listopadu připadá už tradiční N7 Day (November 7). Od něj si lze každoročně slibovat novinky a překvapení, přičemž od oznámení nové hry během The Game Awards 2020 všichni doufají, že se o titulu dozvědí něco nového. V roce 2021 vývojáři představili plakát, loňské video obsahovalo tajnou zprávu, kterou fanoušci velice rychle rozluštili. A u příležitosti letošních oslav si vývojáři z BioWare připravili další zprávy spolu s krátkým teaserem, ke kterému se museli hráči dostat přes několik indicií.

Fanoušci se opět pustili do detektivní práce v rámci záhady, kterou jim vývojáři připravili. První vodítko je dovedlo k zašifrované zprávě, která se společně s krátkým a v podstatě nicneříkajícím videem nazvaným Epsilon (což je mimochodem páté písmeno řecké abecedy – pátý Mass Effect) objevila na oficiálních stránkách. Přístupový kód zní rovněž Epsilon, v přepisu audiozáznamu stojí – „Ačkoli by už měli vědět, že nemají podceňovat lidi [redigováno]“ – a kromě toho je redigován i rok odeslání. Důležitá je zde však zmínka o Andromedě v souvislosti s tísňovým signálem, což zároveň spustilo další vlnu spekulací a otazníků, ale i pokračování naznačuje, že v novém Mass Effectu bude hrát Andromeda roli. Další zpráva s přístupovým kódem Oculon-2819-Defiance pouze vybízí ke zkontrolování materiálů v komunikačních kanálech aliance. Zajímavé zde je, že Oculon byl původním názvem pro vesmírnou stanici Citadel, 2819 je rok, kdy v Andromedě dorazíme do Heleus Cluster, a Defiance je jedním z konců Mass Effectu 3.

Doprovodné video zachycuje kohosi, kterak kráčí prázdnou chodbou. Vzhledem k přepisu záznamu, v němž zazní právě věta, kterou jsme mohli slyšet v loňském videu, se předpokládá, že onou osobou je Liara T’Soni, jež tuto větu pronesla. Celé video to ovšem lehce zamotává. Později se objevilo pokračování klipu, opět jen několik sekund dlouhé, nazvané Defiance. V něm si už můžeme onu postavu, ženu, částečně prohlédnout, přičemž si nelze vedle pláště nevšimnout typického červeného motivu na pravém rukávu. Závěr klipu se zprávou s označením Nebula odhaluje i zbytek poměrně elegantního oděvu a především pak samotné logo N7, postavě ovšem do tváře nevidíme kvůli helmě. Vyvstávají tedy další otázky, protože právě oblečení příliš neodpovídá tomu, že by šlo o Liaru, ačkoli je zatím stále dobrým pojítkem. Výsledný klip toho bohužel mnoho neodhalil a odpovědi nenadělil, fanoušci se v tuto chvíli nicméně domnívají, že je na něm zachycena zcela nová postava, dost možná i protagonistka nadcházející hry.

Problémy v BioWare

Ohledně pátého Mass Effectu tedy nejsme ani po včerejšku o moc moudřejší, spíše naopak, jisté však je, že si na něj ještě nějaký ten pátek počkáme. A že nás tedy dost možná podobné škádlení čeká zase za rok. BioWare se momentálně soustřeďuje na vývoj Dragon Age: Dreadwolf, zároveň se však stejně jako mnoho dalších studií a společností potýká s propouštěním a restrukturalizací. Ačkoli je N7 Day dnem pro oslavování série, někteří vývojáři jej využili k upoutání pozornosti na praktiky společnosti a na žalobu, kterou podali propuštění zaměstnanci, ale mají být kvůli tomu zastrašováni. Testeři z Keywords Studios, kteří pracovali právě na novém Dragon Age, než byla spolupráce letos v říjnu ukončena, rovněž svolali na včerejšek protest v edmontonské pobočce BioWare. Rozhodně se nedá se říct, že by to byl hezký den pro všechny.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru