Mass Effect (nový), Electronic Arts, Teaser na Mass Effect od BioWare ukrýval tajnou zprávu

Teaser na Mass Effect od BioWare ukrýval tajnou zprávu

Fanoušci rozluštili vzkaz Liary, kterým vývojáři lákají na pokračování vesmírné ságy

8. 11. 2022
Název: Mass Effect (nový) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Na včerejšek 7. listopadu (November 7) připadal takzvaný N7 Day, svátek všech fanoušků vesmírné sci-fi ságy Mass Effect. K jeho oslavám se už tradičně připojují také autoři hry ze studia BioWare. Ti si tuto příležitost připomněli mimo jiné na oficiálním webu novým příspěvkem na blogu. Vývojáři ujistili, že předprodukce nového Mass Effectu pokračuje velmi dobře a podílejí se na něm mnozí veteráni této série. Studio nám několik svých členů také blíže představilo.

N7 Day EA připomínají také novým crossoverem se hrou The Sims 4 od Maxisu. Vydavatel láká na tematický balíček oblečení inspirovaný Mass Effectem, který do hry dorazí už 17. listopadu. Samotné věci budou zdarma, stejně jako je nyní zdarma hra The Sims 4 na všech platformách.

Zdroj: EA

To nejzajímavější ale přišlo až v samém závěru zprávy. Přímo BioWare říkají, že si každý rok chtějí na N7 Day připravit něco speciálního. Project director nového Mass Effectu Mike Gamble ocenil komunitu fanoušků. Nebýt jich, žádný N7 Day by nebyl. Taková vášeň si zaslouží nějaké ocenění a letos byl odměnou krátký klip z monitorovací stanice kdesi ve vesmíru.

Fanouškům samozřejmě netrvalo dlouho zjistit, že nejde jen o nějaký nahodilý 25 sekund dlouhý záběr na vesmírnou strukturu (pravděpodobně konstrukci Mass Relay) s “nudným šumem” v pozadí. Hráči brzy zjistili, že ukrývá ve skutečnosti tajnou zvukovou zprávu. Podařilo se ji rozluštit a mluví v ní oblíbená Liara T’Soni a nějaký geth.

Jako první měl zprávu dešifrovat uživatel s přezdívkou Mosaic Horse. Liaru dabuje herečka Ali Hillis a hovoří například o tom, že něco přehlédli a ve všem má, zdá se prsty, opět lidstvo. Ostatně poslechněte si ukázku sami. BioWare později sami na Twitteru zveřejnili vyčištěnou transmisi. Jako obvykle ale přináší víc otázek než odpovědí.

Mike Gamble navíc později na svém Twitteru zveřejnil další artwork se siluetou několika postav.

Zdroj: BioWare

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru