Souhrn z The Game Awards 2020

Souhrn z The Game Awards 2020

Microsoft odhalil Perfect Dark a BioWare přinesli upoutávky na Dragon Age a Mass Effectu

Zdroj: The Game Awards
11. 12. 2020

Poslední významná letošní akce zakončila turbulentní rok, ve kterém se velké události přesunuly do on-line prostředí a ve kterém hráči přišli o tradiční podobu prakticky všech významných eventů. A The Game Awards 2020 nebyl v tomto ohledu výjimkou. I Geoff Keighley v doprovodu řady hostů každoroční udílení cen pouze streamoval a vedle řady ocenění jsme se  – jak je ostatně již zvykem – dočkali také několika zajímavých oznámení.

Mass Effect

Dle všech předchozích očekávání jsou BioWare skutečně zaměstnáni vývojem dalšího dílu sci-fi RPG série Mass Effect, byť jsou ještě v začátcích. A v rámci The Game Awards jsme měli možnost spatřit první krátký teaser. Jeho popis naznačuje, že se můžeme dozvědět, kam se podíváme příště. A z úvodu videa lze z pozice dvou blížících se galaxií odhadovat, že tou další destinací bude návrat k nám, na Mléčnou dráhu. A ostatně vypovídat o tom mohou i trosky viděné dále v traileru, jež by mohly značit návaznost na konec třetího dílu série.

Perfect Dark

Že na udílení cen The Game Awards zavítá s něčím i Microsoft, jsme věděli již dříve. A pokud jste pozorně sledovali dění v posledních dnech a hodinách, mohli jste zaslechnout i spekulace týkající se týmu The Initiative a značky Perfect Dark. Tyto dohady se přitom poprvé objevily již před několika měsíci a nyní se konečně dozvídáme, že o žádné spekulace vlastně nešlo. Značka se po letech vrací zpět a jedním z klíčových témat příběhu hry bude mimo jiné i tísnivá ekologická situace ve světě. Titul vyvinutý týmem Rare vyšel původně v roce 2000 na Nintendo 64 a později se také vrátil jako launchový titul pro Xbox 360. A konzolím od Microsoftu zůstane série věrná i po letech a minimálně prozatím hra zamíří dle zatím dostupných informací pouze na Xbox.

Dragon Age

Kanadský tým BioWare dostál svým očekáváním a na The Game Awards jsme mohli spatřit vedle Mass Effectu také novou upoutávku z pokračování fantasy RPG série Dragon Age, byť i zde nejde o ukázku přímo ze samotného hraní. A jestliže jste doufali v příval nových informací přímo v živém streamu z The Game Awards, musíme vás bohužel zklamat – kromě ukázky lákající na příběh hry a na zasazení jsme nyní nic konkrétnějšího nezjistili. Fanoušci se ale jistě postarají o detailní rozborku a co nevidět přijdou s celou řadou teorií vycházejících z přiložených záběrů.

Ark 2

Vyhlášení The Game Awards přineslo celou řadu překvapení, ale pravděpodobně jedním z těch nejzajímavějších je asi Vin Diesel bojující s dinosaury. To je kalibr, který lze snad jen těžko překonat a na který je i návrat leckteré letité série krátký. Tým jménem Studio Wildcard oznámil pokračování prehistorické akce s prvky sci-fi Ark, a to rovnou s hvězdným obsazením v hlavní roli, byť ani tentokrát asi nebude příběh hrát zcela hlavní roli. Datum vydání sice neznáme, hru bude nicméně doprovázet navrch také animovaná série jménem The Ark Animated Series. A i ta se plánuje blýsknout zajímavými jmény, jimž dominuje například Russel Crowe, Gerald Butler a pochopitelně i zmíněný Vin Diesel.

The Callisto Protocol

Sci-fi horor The Callisto Protocol je third person akčním titulem, jehož vývoj mají již jeden a půl roku na starosti tvůrci hororové akční série Dead Space. The Callisto Protocol dorazí sice až v roce 2022 na konzole i na PC, potěšit ale v záplavě on-line her může příslibem příběhového singleplayerového dobrodružství, ve kterém má nejdůležitější roli hrát vyprávění a napětí, jež by se dalo krájet.

Back 4 Blood

Vývojáři asymetrických multiplayerových akcí Left 4 Dead a Evolve si na udílení cen The Game Awards nachystali novou upoutávku ze svého dalšího titulu – Back 4 Blood. A novinka už názvem jasně naznačuje, na odkaz které série navazuje. V Back 4 Blood se hráči opět ujmou rolí několika přeživších ve světě, kde se to jen hemží zombíky. Některé z nich jsou drobnější a mrštné, jiné ale vypadají, že si ke snídani dávají snad celou fotbalovou jedenáctku. Back 4 Blood vyjde v červnu příštího roku na konzole a na PC.

Microsoft Flight Simulator

Během večera došlo i na Flight Simulator od vývojářů z Asobo. A ačkoliv se uvedení nového traileru zdálo jako velká vzpomínka na to, co Flight Simulator lidem uzamčeným v karanténě poskytl, nakonec posloužil trailer jako oficiální oznámení konzolové verze. Záběry byly ostatně pořízeny ve 4K na Xboxu Series X a vydání se dočkáme už příští léto.

It Takes Two

Pořádnou nadsázkou říznutým trailerem se na The Game Awards blýskl mix kooperativní plošinovky a adventury jménem It Takes Two. Upoutávka vedle zápletky o začarované a zamilované dvojici odhalila i něco více z hratelnosti a nalákala na multižánrový mix, ve kterém nebude nouze nejen o hlášky, ale ani o adrenalinovou akci. Kooperativního ducha hry navíc vývojáři slibují podpořit tím, že zakoupení hry znamená možnost obdarovat pozvánkou i svého kamaráda podobně, jako tomu bylo u akční adventury A Way Out, jež pochází od téhož vývojářského studia. It Takes Two dorazí na konzole i na PC již 26. března příštího roku.

Evil Dead: The Game

Jednou z nově oznámených her je i adaptace Evil Dead, jež příští rok zamíří na konzole i na PC a zaujmout může mimo jiné i angažováním herce Bruce Campbella. Ten ztvránil postavu Ashe nejen v původní filmové sérii, ale i v několika videohrách se stejnou licencí. Znám navíc může být i z řady dalších her, například z podobně laděné akce Dead by Daylight.

Loop Hero

První překvapení dnešního slavnostního večera přišlo ještě v rámci pre-show a od vydavatele Devolver Digital. Je jím titul jménem Loop Hero, mix retro pixelartu, sběratelské karetní hry a  RPG. V Loop Hero se hlavní hrdina vydává do nekončící smyčky dungeonů plných řadových nepřátel, bossů a možností budování vlastní báze. Chybět nesmí ani honba za bohatým lootem a vysoká míra replayability definovaná právě onou nekonečnou smyčkou. Loop Hero vyjde příští rok na PC.

Sea of Solitude

O pozornost se ještě během pre-show přihlásil také tým Jo-Mei Games se svojí adventurou Sea of Solitude. Spatřit jsme mohli upoutávku pro Nintendo Switch edici hry, která ponese přízvisko Director’s Cut. Nemá přitom jít jen o přejmenovanou a dodatečně nablýskanou reedici. Hra má totiž přinést i něco obsahu navíc. Mezi nové prvky patří například nový dabing, fotografický režim, upravený scénář i podporu gyroskopu. Sea of Solitude dorazí na Switch v březnu příštího roku.

Century: Age of Ashes

Pamatujete ještě Flying Heroes? Akční on-line titul vyvinutý českými týmy Pterodon a Illusion Softworks vyšel v roce 2000 a šlo v něm mimo jiné osedlat draka a vrhnout se do víru multiplayerových bitev. A zatímco ve Flying Heroes bylo možné k letu využívat i řadu jiných létajících prostředků, v nově oznámené on-line akci Century: Age of Ashes je možné povolat do bitev pouze ony draky. A skrze ně na nepřátele sesílat jak jinak než ohnivé projektily. Century: Age of Ashes míří skrze Steam na počítače a vyjít má už v únoru příštího roku, a to ve formě F2P titulu.

Tchia

Shady Part of Me

Open Roads

Disco Elysium: The Final Cut

Hood: Outlaws & Legends

Endless Dungeon

Season

Overcooked! All You Can Eat

Elite Dangerous: Odyssey

Super Meat Boy Forever

Monster Hunter Rise

Evil West

Thunder Tier One

Humankind

 

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru