Nové obrázky ze slovenské hry Forgotten but unbroken

Tahový taktický titul z druhé světové války předvádí aktuální grafiku i krátký klip

Zdroj: Centurion Developments
6. 8. 2022
Název hry: Forgotten but unbroken (Secret War) Vývojář: Platformy: Žánr:

V posledních měsících máme možnost opravdu bedlivě sledovat dění okolo nové slovenské tahové taktické hry Forgotten but unbroken, která byla dříve známá pod názvem Secret War. Titul, který vyvíjí tým Centurion Developments, mnohé hráče před pár týdny příjemně překvapil oznámením českého dabingu a později jsme vám přinesli i reportáž z jeho natáčení, kterého se zúčastnili známí herci jako Marek Vašut nebo Petr Rychlý. Shodou okolností v pondělí vám navíc ve vidcastu přineseme rozhovor s hercem a moderátorem Richardem Wágnerem, který propůjčil hlas hlavnímu hrdinovi a podílel se také na českém dabingu Kingdom Come: Deliverance a Mafie: Definitivní edice.

Teď se po delší době konečně podíváme na to, jak hra vypadá. Autoři nedávno vůbec poprvé prezentovali svůj titul veřejnosti na Animeshow 2022 v Bratislavě. Nicméně obrázky z aktuální verze se dostávají na internet až nyní. A my pro vás máme dokonce díky vývojářům i nějaký bonus navíc oproti tomu, co zveřejnili na svém Facebooku. Tady prezentovali screenshoty z aktuální verze, která zcela nepochybně oproti dřívějším obrázkům pěkně prokoukla a pyšní se mnohem více zajímavými detaily.

Navíc jsme ale dostali možnost ukázat vám titulní render s postavou, o které vám zatím nesmíme prozradit víc, ale samozřejmě bude hrát důležitou roli. Dalším milým bonusem je pak krátký gif, který hru prezentuje přímo v akci. Jasně, zatím to není gameplay nebo trailer, ale autoři ho nevybrali náhodou. Branislav Guláš, který projekt vede, nám prozradil, že prezentuje pro ně velmi speciální mechaniku kulometného hnízda, kterou považují za velmi unikátní. Může nám tak zkrátit naše netrpělivé čekání na plnohodnotnou ukázku ze hry.

Forgotten but unbroken se inspiroval hrami jako Silent Storm, Jagged Alliance nebo XCOM a chce vyprávět zapomenuté příběhy hrdinů druhé světové války. Hlavním protagonistou je Martin, kterému rok 1939 osudově zasáhne do života a zcela ho změní. Ve hře ale narazíme i na celou řadu skutečných historických postav. Vývojáři lákají na silnou příběhovou linku, budování partyzánské základny, ale třeba také diplomacii. A jak se zdá, mohl by nás titul potěšit i nějakými příběhy z domácího odboje. Jeho autoři sídlí v Nitře.

Více podrobností o Forgotten but unbroken najdete v našich starších článcích.

Zdroj: Centurion Developments

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru