PlayStation Portal zvládne cloud streaming, říká Sony

PlayStation Portal zvládne cloud streaming, říká Sony

Hideaki Nišino v rozhovoru naznačil, že vše je jen otázka času, nikoliv technických možností

Zdroj: Sony
14. 11. 2023

Když společnost Sony na konci letošního srpna oficiálně představila handheld PlayStation Portal, hráči dali průchod své frustraci. Už z úniků, které přicházely v poměrně konkrétní rovině před vlastním představením, se totiž zdálo, že Sony nepochopitelně omezí možnosti streamovací konzole jen na hraní skrze Remote Play, což se s ohledem na použití Androidu a logickou přítomnost Wi-Fi modulu zdálo mírně neuvěřitelně. O to víc, když Sony posléze s velkou slávou mluvila o možnosti hrát vybrané tituly z PlayStationu 5 prostřednictvím cloudu, ovšem pouze na konzoli jako alternativu k obvyklejšímu, ale časově náročnějšímu stahování. Pokud jste však Sony příliš nevěřili a hádali jste, že časem bude PlayStation Portal zvládat i čistokrevné cloudové hraní bez napojování přes Remote Play, měli jste s největší pravděpodobností pravdu. Otevřeně to totiž naznačuje viceprezident oddělení globální produktové strategie v Sony Hideaki Nišino, zatím však pouze v japonském rozhovoru pro Yahoo Japan.

Na rozhovor upozornil insider Zuby_Tech, který na Twitteru poskytl kompletní strojový překlad. Rozhovor se nesl v duchu představení toho, čím má Portal vlastně být a jaký koncept pro něj Nišino se svým týmem navrhnul. Řeč se stočila například k velikosti displeje, která musí být podle Nišina dostatečná, protože hráči jsou zvyklí používat ke hraní televizi. Důležité také bylo navrhnout ovládání, které je hráčům dobře známé – tedy ideálně v podobě ovladače DualSense – a že smysl Portalu je především to, aby lidé mohli trávit hraním více času bez ohledu na to, kde se nachází. To jde už možná trochu proti omezení na Remote Play, který je sice dostupný také mimo domácí síť, ale nemusí jít zrovna o preferovanou možnost už jen proto, že doma musí běžet PlayStation, nad kterým nemusí mít hráči na dálku vždy stoprocentní kontrolu.

Obecná a vcelku předvídatelná prohlášení pak ale v samém závěru doplňuje podstatná informace naznačená v úvodu. Podotýkáme, že jde o strojový překlad a nikdo další ze Sony se k tomuto tématu ještě nevyjádřil, z druhé strany ale k takovým překladům dochází často a nebývají zcela nepřesné. Nicméně, Nišino měl pro Yahoo Japan naznačit, že streamování her přes cloud přijde v budoucnu a hlavně, že je na něj Portal připraven. „Ve smyslu Portalu, Remote Play a cloud se liší jen tím, kde je umístěn server, s tímhle nemáme žádné technické problémy,“ měl tedy Nišino pronést a dodat, že Sony „začne s Remote Play“ a posléze přikročí k „ověřování“. Nezdá se, že je tím myšlen jakýkoliv proces verifikace, ale spíš ověřování dalších způsobů, jak by mohli hráči Portal používat. A nakonec, dávalo by smysl, že Sony nechce před dotažením vlastních streamovacích iniciativ slibovat něco, co by třeba ve finále nemuselo fungovat, i nám se ale od začátku zdá, že Portal jednoduše musí zvládat i cloud s přihlédnutím k operačnímu systému a dalšímu vybavení. Uvidíme ale, jak, případně kdy zareaguje centrála Sony a slova Nišina potvrdí, ujasní či – a to, doufejme, ne – vyvrátí.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru