Ghost of Tsushima, Sony Interactive Entertainment, PC verze Ghost of Tsushima byla v řadě zemí stažena z prodeje

Ghost of Tsushima byl v řadě zemí stažen z prodeje

Hráčům jsou rušeny předobjednávky. Na vině je PSN jako u Helldivers 2 navzdory ujištění

Zdroj: Sony
11. 5. 2024
Název: Ghost of Tsushima Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:
Datum vydání:
17. 7. 2020
16. 5. 2024 (PC)

Vydání PC verze Ghost of Tsushima Director’s Cut je za dveřmi, ale je možné, že ne všichni hráči se budou moci do hry pustit tak, jak původně plánovali. V souvislosti s povinným propojením účtu PlayStation Network s účtem Steamu u Helldivers 2 a s oznámením, že právě Ghost of Tsushima bude první hrou, která nabídne funkce PlayStationu i na PC, vyvstala otázka ohledně povinnosti. Vývojáři ze Sucker Punch Productions před pár dny ubezpečili hráče, že účet PSN bude zapotřebí jen pro hraní multiplayerového režimu Legends, ale nebude nutné jej propojovat kvůli singleplayeru. Nyní však vyvstal trochu jiný problém, jelikož hra byla minimálně na Steamu stažena z prodeje v zemích, kde není PlayStation Network k dispozici.

Tím se opět vracíme k problému s Helldivers 2, kde sice hráči zvítězili a zvrátili rozhodnutí společnosti Sony ohledně zavedení propojení účtu, ale ne vše se vrátilo do starých kolejí. Hra byla tehdy stažena z prodeje v regionech, kde nefunguje služba PlayStation Network, a tudíž tamní hráči nemohli své účty ani propojit, ale do prodeje se zatím nevrátila. Společnost Sony ani studio Sucker Punch Productions se zatím nijak oficiálně nevyjádřily, sociálními sítěmi a fóry se nicméně začaly ze strany hráčů šířit informace, že jim začaly být vraceny peníze za zrušenou předobjednávku Ghost of Tsushima Director’s Cut na Steamu.

Ke zrušení nicméně nedošlo na popud uživatelů, ale přímo ze strany Valve a Steamu, přičemž důvodem je právě nemožnost založení účtu PlayStation Network. „Vydavatel této hry nyní vyžaduje pro hraní některých částí hry sekundární účet – a tento účet nelze vytvořit z vaší země,“ stojí dle sdílených příspěvků ve zprávě ke zrušené předobjednávce. K podobné situaci údajně došlo i na Epic Games Store.

Jak navíc tradičně zaznamenala databáze SteamDB, Ghost of Tsushima byl stejně jako Helldivers 2 stažen z prodeje v řadě zemí. V případě Helldivers 2 navíc došlo k rozšíření seznamu, jelikož se k dosavadním 177 státům a regionům přidalo i pobaltské Estonsko, přičemž stejně tomu je nyní i u Tsushimy. Paradoxně se na tomto seznamu v jednu chvíli nacházelo i Japonsko, nyní už jej však SteamDB neeviduje. Do vydání se může ještě leccos změnit, ale jisté je, že za těchto okolností by bylo na místě vyjádření vývojářů či vydavatele. PC verze Ghost of Tsushima patřila podobně jako další exkluzivity od Sony mezi vyhlížené tituly přicházející z konzolí na PC, celá tato situace by však mohla vydání velice ublížit.

Pro nás každopádně nadále platí, že Ghost of Tsushima Director’s Cut vyjde na PC prostřednictvím Steamu a Epic Games Store 16. května 2024.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru