Ghost of Tsushima, Sony Interactive Entertainment, Trofeje z PlayStationu přichází na PC díky Tsushimě

Trofeje z PlayStationu přichází na PC díky Tsushimě

Ekosystém konzole se rozšiřuje na počítače. Trofeje se synchronizují s PlayStationem

Zdroj: Sony
17. 4. 2024
Název: Ghost of Tsushima Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:
Datum vydání:
17. 7. 2020
16. 5. 2024 (PC)

Na začátku března byl oficiálně potvrzen dlouho spekulovaný příchod další oblíbené exkluzivity Ghost of Tsushima na PC ve verzi Director’s Cut. Tehdy jsme se dočkali traileru, prvních informací a samotného data vydání, jež bylo stanoveno na 16. května 2024. Do vydání tedy zbývá už jen pouhý měsíc, proto nastal nejvyšší čas, aby vývojáři ze studia Sucker Punch Productions a odborníci na porty z Nixxes Software novou verzi hry detailněji představili. Díky předchozím informacím i portům bylo už předem v některých ohledech jasné, co zhruba můžeme očekávat, nyní to však máme se vším všudy včetně hardwarových nároků.

Další podrobnosti o nadcházejícím portu za Nixxes Software představil stejně jako v případě Horizon Forbidden West komunitní specialista Julian Huijbregts. Už od oznámení víme, že se hráči mohou těšit na odemčenou snímkovou frekvenci, podpory širokoúhlých rozlišení a několika monitorů, technologie NVIDIA DLSS 3, AMD FSR 3 a Intel XeSS či NVIDIA Reflex a NVIDIA DLAA nebo plnou podporu ovladače DualSense včetně haptiky a adaptivních triggerů. PC verze Ghost of Tsushima Director’s Cut nicméně nakonec zachází s podporou funkcí z PlayStationu ještě dál, neboť jako první titul nabídne překrytí včetně vlastního profilu, seznamu přátel, nastavení i trofejí. Na PC s Windows bude překrytí přístupné stisknutím Shift + F1.

Hráči tak budou moci i na PC odemykat totožné trofeje jako ve verzi pro PlayStation 5, pokud ji však už hráli a na konzoli některé trofeje získali, v případě přihlášení k účtu PlayStation Network dojde k jejich synchronizaci. Stále jsou však dostupné achievementy na Steamu i Epic Games Store. Přihlášení účtem PlayStation Network je důležité jak pro využívání zmíněných funkcí, tak pro hraní online režimu Legends, který je rovněž k dispozici. Zde bude navíc přítomen cross-play, proto budou moci hráči na PC hrát i s těmi na konzolích PlayStation 4 a PlayStation 5 a využívat hlasového chatu přímo ve hře. Součástí Director’s Cut je pak samozřejmě i zde rozšíření Iki Island. Důležitou novinkou je pak i zveřejnění hardwarových nároků.

Už při oznámení vývojáři z Nixxes Software udávali, že je jejich cílem, aby poskytli ten nejlepší možný zážitek co největšímu počtu hráčů. Během vývoje a optimalizace proto mysleli na majitele starších sestav, přenosných zařízení i těch nejvýkonnějších strojů, čemuž přizpůsobili přednastavené předvolby. Například velmi nízké nastavení bude pro rozlišení 720p při 30 fps vyžadovat Intel Core i3-7100 nebo AMD Ryzen 3 1200 a NVIDIA GeForce GTX 960 4GB či AMD Radeon RX 5500 XT. Naopak nejvyšší nastavení pro 4K a 60 fps si žádá  Intel Core i5-11400 nebo AMD Ryzen 5 5600 a NVIDIA GeForce RTX 4080 či AMD Radeon RX 7900 XT. Kromě nejnižšího nastavení s alespoň 8 GB RAM je potřeba 16 GB RAM a 75 GB volného místa na disku. Kompletní nároky naleznete v tabulce níže.

Zdroj: Sony

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru