Symbiogenesis, Square Enix, NFT hra Symbiogenesis od Square Enix má první trailer

NFT hra Symbiogenesis od Square Enix má první trailer

Nabízí se první možnost prozkoumat svět a získat NFT. Hráčům se to ale stále moc nepozdává

Zdroj: Square Enix
19. 3. 2023
Název: Symbiogenesis Vývojář: Vydavatel: Platformy: , ,

Společnost Square Enix dává už delší dobu najevo svou důvěru a náklonost k NFT, zatímco spousta jiných od těchto plánů upustila. Své štěstí chtěly zkusit i společnosti jako Team17, Ubisoft nebo GSC Game World, ale hráčům se NFT a blockchain ve hrách rozhodně nezamlouvaly, jak dali jasně najevo. Square Enix ovšem NFT nadále věří, což opakoval i prezident společnosti Josuke Macuda, a zatímco se řešil neúspěch Forspoken, do budoucnosti s blockchainem byly vkládány velké naděje. Ty by snad měl naplnit titul Symbiogenesis, který nyní obdržel první trailer.

Symbiogenesis bylo oznámeno v listopadu coby nová značka, jež má nabídnout „sběratelské umění“, proto se i řešilo, zda se jedná o hru v pravém slova smyslu. Projekt fungující na blockchainu Ethereum a Polygon  byl od samého začátku navržen pro rozhraní Web3, využití blockchainu a shromažďování NFT. Příliš detailů tehdy sdíleno nebylo a málokdo měl jasnou představu, o co přesně se vlastně Square Enix snaží, nicméně už samotné NFT bylo pro řadu hráčů odrazující, ba až záminkou k bojkotu. Marketing ke hře byl spuštěn ke konci roku 2022, ale zatím se nedá říct, že by nové informace dokázaly plně vysvětlit smysl celého projektu. Příliš se to nedaří ani nyní zveřejněnému krátkému traileru, nicméně nově spuštěná stránka konečně alespoň něco částečně vysvětluje. Především jak se to má vlastně hrát, jelikož zároveň došlo k zahájení kampaně Treasure Hunting.

Co je tedy Symbiogenesis? „Zcela nová forma zábavy založená na NFT, kde se 10 000 sběratelských artworků setkává se skutečnou herní utilitou,“ vysvětluje popis na webu. Každé NFT má mít svůj unikátní design a každá postava pak svou rasu a zaměření, přičemž lze obrázky použít i jako profilovku. K dispozici má být šest kapitol a při představení každé z nich se budou NFT prodávat. Během procházení a odemykání hlavního příběhu a také příběhů jednotlivých postav se bude postupně odkrývat i tajemství světa. Vedle toho se má hratelnost soustřeďovat i na nalézání předmětů ukrytých po celém kontinentu. Mise mají být jednoduché, aby hráčům bylo umožněno si vychutnávat putování světem, úkoly s pátráním po předmětech mají být obtížnější. V závěru má pak dojít k jakémusi konečnému rozhodnutí, jež ovlivní konec celého příběhu.

Symbiogenesis, Square Enix, NFT hra Symbiogenesis od Square Enix má první trailer

Příběh hry:

V nepříliš vzdálené budoucnosti...

Lidstvu se podařilo přežít na Plovoucím kontinentu, posledním bezpečném útočišti na Zemi, kde je ještě možné uprostřed znečištění žít. Jelikož už nedochází ke konfliktům, lidé zároveň postupně obnovují někdejší civilizaci.

Jejich poklidný život je však náhle narušen útokem Draka, který ohrozil samotnou existenci Plovoucího kontinentu. Zatímco lidstvo odráží jeho útok, čelí volbám, které rozhodnou o jejich osudu. Odhalení záhady původu tohoto světa povede k rozhodnutím, která jej dovedou k ideální budoucnosti.

Toto je příběh o poslední volbě lidstva, aby mohlo žít společně.

Projekt má být momentálně ve druhé fázi a od 17. března do 4. dubna momentálně probíhá již zmíněná kampaň Treasure Hunting. Cílem je najít ukrytý předmět, zatímco se na oficiálním Discordu objevují nejrůznější nápovědy. Průzkumem mapy a pátráním po NFT lze za odměnu získat členskou kartu. Podmínkou je pochopitelně připojení peněženky. Je doporučen prohlížeč Chrome, podporována jsou i mobilní zařízení a peněženky MetaMask, WalletConnect, Web3Auth. Ve třetí fázi by mělo dojít ke zveřejnění dalších informací o dalších kampaních, čtvrtá fáze ke konci dubna nabídne sběratelské umění pro první kapitolu a hra se bude připravovat k plnému spuštění, pátá fáze během května spustí hru v plném rozsahu a vyjde první kapitola. Zatím se však zdá, že ačkoli je stránka hry poměrně detailní a popisuje vysvětlení ke všemu možnému kolem hry, většina hráčů její smysl příliš nechápe. I proto se znovu objevují komentáře o bojkotu, stejně jako při samotném oznámení.

Symbiogenesis není jediným NFT titulem, který má Square Enix ve vývoji, jak ostatně Macuda znovu připomněl v souvislosti s výsledky Forspoken nad rámec letošního novoročního dopisu. Celkově věří, že jejich nadcházející NFT projekty budou úspěšnější a že budou celkově blockchainové hry v roce 2023 a dál růst. Reakce hráčů dříve označil jako důsledek „neporozumění“ konceptu NFT a her. Během letošního roku by společnost Square Enix měla kromě spuštění Symbiogenesis představit i zbylé projekty. Tak třeba jim nakonec bude porozuměno, kdo ví…

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru