Square Enix to opět zkouší s nepochopenými NFT

Symbiogenesis nabídne interaktivní příběh a oddanou komunitu. Ať už to znamená cokoliv

Zdroj: Square Enix
7. 11. 2022

Square Enix podobně jako další společnosti letos oznámila svůj záměr prozkoumat oblast NFT, což velké množství hráčů nepotěšilo. Nový trend byl často velmi kritizován kvůli své nepřehlednosti či potenciální možnosti výskytu nejrůznějších podvodů a nešlo samozřejmě jen o Square Enix. Své plány postupně představily například společnost Team17, Ubisoft nebo GSC Game World, aby je v závislosti na kritice hráčů postupně opustily. Není tedy divu, že když Square Enix oznámil novou značku založenou na NFT, mnoho hráčů tím neoslnil. Navíc můžeme spekulovat, zda se skutečně jedná o hru v pravém slova smyslu, nebo jen o zvláštní projekt, o kterém ještě nemají zcela jasno ani jeho autoři.

Onen „projekt“ nese název Symbiogenesis a má se podle popisu jednat o „sběratelské umění“. Měl by také být od základu navržen přímo pro rozhraní Web3 a jeho fanoušky, což jsou opět spíše abstraktní pojmy. Dle Square Enix se Symbiogenesis odehrává v samostatném světě, v němž lze sbírat další postavy jako ono sběratelské umění. Co přesně to znamená a máme skutečně co dočinění se hrou, to v tuto chvíli není úplně jisté. Square Enix doslova slibuje „interaktivní příběh a oddanou komunitu“, přičemž zejména to druhé musí vzniknout organicky a nejde to ve skutečnosti slíbit. „Umění lze použít pro profilové obrázky na sociálních sítích nebo jako postavu v příběhu. Ten se odehrává v alternativním světě, kde budou hráči muset „rozplést“ záhadu plněním misí, které se točí kolem otázek monopolizace a distribuce zdrojů. S každým strategickým tahem, který hráči udělají, se odvíjí další část příběhu,“ stojí v tiskové zprávě. Na základě těchto informací se tedy zdá, že pravděpodobně půjde o společnou hru všech zapojených hráčů, kteří v určitém momentě rozhodnou o dalším osudu celého herního světa, jak už jste ale určitě pochopili, stále jen hádáme.

S každým strategickým tahem, který hráči udělají, se odvíjí další část příběhu.

Z dostupných informací zatím nelze říct, co přesně máme od Symbiogenesis očekávat, fanoušci a hráči nicméně už nyní hru bojkotují a dávají hlasitě najevo, že nic takového kupovat ani podporovat nehodlají. Symbiogenesis byl představen v rámci konference Web3 Conclave a jeho uvedení je naplánováno na jaro 2023. Funguje na Ethereu a společně se samotným NFT bude spuštěna i bezplatná služba v prohlížeči, přesněji v Google Chrome. Značka Symbiogenesis byla zaregistrována v Japonsku minulý měsíc, přičemž tento název vzhledem k samotnému významu „symbiogeneze“ někteří vnímali jako odkaz k Parasite Eve.

Už v létě Square Enix oznámil propojení budoucích figurek nebo sběratelských karet s NFT, ale „konečně“ došlo i na hry. Někteří mají tak oprávněně strach o série jako Final Fantasy nebo Dragon Quest, ale ty alespoň prozatím vyvrátil prezident Square Enix Josuke Matsuda s tím, že na to je ještě příliš brzy. Zároveň to však nelze do budoucna vyloučit.

Co se týče již zmíněných figurek, jedná se například o Clouda z Final Fantasy VII ve velikosti přibližně 15 cm, která vyjde na podzim 2023. Samotná fyzická figurka stojí 130 dolarů, nicméně za 150 dolarů bude součástí i digitální kopie předmětu nebo další digitální karty. Obojí navíc může být doloženo certifikátem pravosti, který bude rovněž založen na blockchainu. Square Enix nicméně v NFT vidí budoucnost a ma řadu plánů, a tak se dá očekávat, že se v této oblasti budou angažovat i nadále.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru