Next-gen vylepšení Zaklínače 3 bylo odloženo

Důvodem může být válka na Ukrajině. Dosavadní autoři upgradu měli sídlit v Petrohradu

Zdroj: CD Projekt RED
14. 4. 2022
Název hry: Zaklínač 3: Divoký hon Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 5. 2015 Platformy: , , , , , Žánr:

Zatímco Cyberpunk 2077 se své nativní verze pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series dočkal v polovině února, vylepšení pro Zaklínače 3 mělo dorazit později. Vývojáři z CD Projektu RED označili za cílový termín po odkladu z konce loňského roku letošní druhé čtvrtletí a práci svěřili do rukou odborníkům na porty ze Saber Interactive. Obě informace ale od včerejšího večera neplatí, když polští vývojáři oznámili jednak přesun vývoje chystaného upgradu zpět do vlastního studia a jednak vydání odložili na neurčito.

„Rozhodli jsme se, že zbývající práce na next-gen verzi hry Zaklínač 3: Divoký hon dokončí náš vlastní vývojářský tým,“ uvedli vývojáři v krátkém prohlášení. Dodali, že budou muset zanalyzovat již odvedenou práci, aby dokázali odhadnout, co všechno je ještě třeba dokončit a právě z toho důvodu odkládají vydání ze slibovaného 2. čtvrtletí letošního roku na dosud blíže neurčený termín. „Děkujeme za pochopení. Budeme vás co nejdříve informovat,“ dodali pak vývojáři z CD Projektu RED a neposkytli k situaci žádný další komentář. Zpráva pro investory je nicméně delší o jednu větu, v níž se uvádí, že tento krok přišel na doporučení od lidí zodpovědných za vývoj next-gen upgradu, čímž se otevírá prostor pro další spekulace.

S přihlédnutím k válce na Ukrajině, všeobecnému odsouzení ruské agrese a jasnému postoji CD Projektu se proto zdá, že byl vývoj ukončen z tohoto důvodu.

Jak už bylo uvedeno výše, o vylepšení – které se mělo mimochodem týkat nejen PS5 a Xbox Series, ale také verze pro PC – se staral tým Saber Interactive. Jenže zatímco centrála tohoto studia je na Floridě, jedna z poboček sídlí v Petrohradu a shodou okolností jde o místo, kde mělo chystané vylepšení vznikat. Informaci rozebírá například magazín Kotaku, který potvrzuje, že v Petrohradu vznikal port pro Switch a stejní lidé měli být i dle předchozích vyjádření CD Projektu RED zapojeni také do práce na upgradu. S přihlédnutím k válce na Ukrajině, všeobecnému odsouzení ruské agrese a jasnému postoji CD Projektu se proto zdá, že byl vývoj ukončen z tohoto důvodu a se Saberem se už v tuto chvíli nepočítá.

Na žádosti velkých zahraničních magazínu nicméně zástupci polské společnosti dále nereagovali a uvedli pouze, že v tuto chvíli už nemají k situaci žádný další komentář. Pokud je vysvětlení takové, jaké předkládá Kotaku, jde o velmi citlivou záležitost a dá se tváří tvář nastalým okolnostem pochopit.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru