Grand Theft Auto VI, Rockstar Games, Může GTA VI nabídnout oficiální roleplay servery?

Může GTA VI nabídnout oficiální roleplay servery?

Moddeři stojící za FiveM a RedM jsou součástí Rockstaru. Hráči doufají v zapojení do další hry

Zdroj: Rockstar Games
11. 8. 2023

Společnost Rockstar učinila dosti zajímavé oznámení, které rázem začalo rezonovat v komunitě, tentokrát ovšem v dobrém slova smyslu. Společnost Take-Two, pod níž Rockstar vlastní, je známa svými častými zásahy proti modderským týmům napříč různými hrami svého portfolia, ale nyní došlo minimálně k drobným změnám. Rockstar oznámil, že modderský tým Cfx.re, který stojí za velice oblíbenými roleplay servery FiveM a RedM pro GTA V a Red Dead Redemption 2, se stal součástí Rockstaru a že došlo k úpravě podmínek. A fanoušci si od toho slibují hodně.

„Dnes s hrdostí oznamujeme, že Cfx.re – tým stojící za největšími roleplay a komunitami tvůrců Rockstaru, FiveM a RedM – je nyní oficiálně součástí společnosti Rockstar Games,“ stojí v oficiálním prohlášení. Na základě této zprávy začaly z komunity zaznívat hlasy doufající, že půjde o příslib obsahu v nadcházejícím titulu studia. Tím je dlouho očekávané GTA VI, jehož odhalení bychom se dokonce měli dočkat už velice brzy, v ideálním případě pak příští rok už i samotného vydání. FiveM hostí ty největší roleplay servery v GTA V a i nadále jsou plné lidí i navzdory tomu, že hra na PC vyšla už před osmi lety. Tento krok po takové dlouhé době nicméně přináší zajímavé uznání práce modderů. Přímo FiveM byl navíc původně v roce 2015 zakázán a jeden z případů měl zajímavou dohru se soukromými detektivy.

Ve zbytku prohlášení zaznívá, že společnost Rockstar v posledních letech s nadšením sledovala, jak kreativní komunita kolem jejich her dovede být díky rozšiřování možností GTA V a Red Dead Redemption 2. Na základě toho se rozhodli toto úsilí podpořit, a proto upravili zásady a podmínky týkající se modů – ty roleplay jsou nyní oficiálně povoleny. Díky partnerství má mít tým Cfx.re více možností, jelikož bude přímo podporováno, aby mohli zlepšit své služby v oblasti roleplay serverů. V nadcházejících týdnech a měsících má dojít na další informace, od čehož si pak mnozí slibují spíše souvislost s GTA VI namísto s pouhým GTA V. Zapojení do nové hry ovšem zatím potvrzeno nebylo, dá se tedy jen spekulovat a doufat. Tým Cfx.re již své fanoušky poprosil, ať se jich na nadcházející titul neptají.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru