Microsoft má přemýšlet nad levnějším Game Passem

Microsoft má přemýšlet nad levnějším Game Passem

Ke slovu má přijít nižší, nikoliv vyšší cena. Podle dotazníku ji budou vyrovnávat reklamy

Zdroj: Microsoft
18. 12. 2022

Na začátku prosince potvrdil Microsoft předchozí slova Phila Spencera a informoval, že od příštího roku zdraží své tituly. Cena her vyskočí z dřívějších 60 na nových 70 dolarů, čímž Microsoft postupuje stejně jako řada velkých vydavatelů před ním. Obecně je pak na místě očekávat i možné zdražení konzolí a nezřídka byl do úvah a spekulací zahrnován i Game Pass. Podle nového dotazníku, který se objevil na diskuzním portálu Resetera, se však paradoxně zdá, že Microsoft hledá cestu ke zlevnění oblíbené služby s tím, že nižší částka za předplatné bude kompenzována reklamami a dalšími drobnými omezeními.

Na příspěvek z minulého pátku upozornil magazín Windows Central – jedná se o screenshot tabulky, která měla být součástí dotazníku zaslaného vybraným hráčům. Uživatel s přezdívkou Almalexia jej obdržel od kamaráda, takže nemohl blíže určit zdroj, proto je nutné přistupovat k dalším informacím jako ke spekulacím. Přesto je obsah poměrně zajímavý a mohl by pomoci ještě rozšířit základnu předplatitelů. Jak už ale bylo uvedeno výše, levnější předplatné, které by vycházelo na 3 eura měsíčně, má několik omezení a už zmíněné reklamy, které by se přehrávaly před každým spuštěním dané hry. Co se dalších limitací týče, účet by na rozdíl od rodinného plánu mohl používat jen jediný uživatel, hry pro PC a konzole by bylo možné pouze stahovat, nikoliv streamovat a předplatné by vcelku logicky nezahrnovalo žádné další služby navíc, tedy především nabídku EA Play.

Zdroj: Resetera

Ještě důležitější je ale poznámka, že by do nabídky levnějšího Game Passu byly zahrnuty pouze tituly starší 6 měsíců, na druhou stranu by však i po zaplacení pouhých 3 eur měsíčně mohli hráči počítat s multiplayerem. To by samozřejmě byla rázem mnohem zajímavější nabídka, nežli stařičký Xbox Live Gold, který sám o sobě stojí 7 eur (při roční platbě) a přichází s povětšinou nepříliš zajímavými tituly na měsíční bázi. Právě tento bod nás ale nutí přemýšlet o pravosti celého dotazníku, protože se tu rázem bavíme o možném odlivu předplatitelů Xbox Live Gold a dobrovolné ztrátě minimálně 4 eur na každém zákazníkovi. Ano, z druhé strany samozřejmě přichází reklama, je však otázkou, s jakým příjmem Microsoft počítá a zda by skutečně došlo ke kompenzaci naznačené ztráty.

Takže i když nepochybujeme nad tím, že Xbox Live Gold jako produkt minulosti v dohledné době skončí, právě tahle náhrada se nám alespoň prozatím nejeví jako dostatečně silná. Pokud by se však Microsoftu podařilo základní funkce Xbox Live Gold propojit právě s Game Passem, došlo by na ještě větší posílení služby a odlišení od Sony, která k základnímu stupni PlayStation Plus – otevírající cestu právě k multiplayeru – žádnou knihovnu her nad rámec měsíčních přírůstku nepříkládá.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru